1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Iffet (2011)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Asja, 20 јуни 2012.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Она се дрогира, чичко и се алкохолизира... тетка и вештерка, само татко и е арен човек. Џемил немам коментар, будала тешка, и заслужува да умре на крај. Ифет...и она будала чим уште ќе се плетка со него по тоа што ја изнасилува, и се гости за све што чекал и на крај се вери и ќе се земе со братучетка и Бетул што и да и е таму. Па со Нил, па со сите ајдеее и она пак да е со него?! Епа си заслужува штом е така, таков третман. Ма требаше да го расчисти уште одма бре, ама не тогаш немаше серијава да е серија и немаше да ги има сите елементи и шмекот на шпанските серии како зачин. Некако неодлучна сум за серијава, ама сфаќам дека сите се ненормални на свој начин.
    А татко и на Ифет...па човекот е создаден за таа улога, како ја глуми...нас сурово ни делува да, ама махер е дефинитивно.
     
  2. R.i.s.t.e.v.s.k.a

    R.i.s.t.e.v.s.k.a Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Нил се дрогира? :o
    Па нели ја сака Ифет?
     
  3. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    убава беше денешнава епизода ,во понеделник одвај чекам да го гледам џемил како скапува :devil: епа џемилче сеа е ифет на ред да те повредува ]:)
     
  4. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Леле ме расплака Али кога се одлучи пак да оди кај неа и кога и рече дека ја сака....
    иначе шом џемил на крај умрел ифет да не остане со али на крај? Или сепак трагично ке заврши? Сакам срекен крај барем на оваа турска серија многу го засакав али како личност.ех да ми дојде мене некој со таков каратер :lol:
     
    На SomeWhere му/ѝ се допаѓа ова.
  5. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    али ќе умре пред џемил ма подобро да не ти раскажувам ќе се разочараш криви се во турција што сценариото го сменија во последен момент морало да се емитувале нови серии то ти е |(
     
  6. cicamacak

    cicamacak Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    46
    али иксан ќе умре т.е ќе побудали човекот од љубов ќе ја киднапира ифет и џемил па ќе ги мачи зашто ќе дознае дека се заедно и дека ифет го сака џемил а не него и нил ќе дознае каде се ќе отиде да ги спаси ама татко и несакајки ќе ја пука а ифет и џемил ќе почнат да бегаат овој ќе ги стигне и ќе и го даде со сила пиштолот на ифет и ќе го насочи накај него и он ќе пука додека ифет го држи пиштолот па така ќе изгледа како она да го убила а за тоа време џемил е во несвес зашо многу ќе го малтретира па ифет ќе иде у затвор а али иксан ќе умре и нил ќе се спаси а ифет покасно ќе се омажи за џемил и така антаму ;)
     
    На kate-pp му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    инаку серијава е снимана според филм Ифет кој е сниман во 1982 година. Кога глумциве Иффет и џемил што ги глумат се родиле :)
     
  8. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    ДА!Се дрогира :!:
     
  9. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Стварно Нил се дрогира -наркоманка,едниот се пијани ,другатаа вештерка,третата....Абе на сите нешто им фали :lol: :lol: :D
     
  10. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ифет има право на Џемал да го мачи до смрт... :lol: :devil:
     
    На ocila и kikav им се допаѓа ова.
  11. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    случајно серијава ја видов на тв и многу ми се бендисува интересна ее ќе ја гледам ;)
     
    На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Едниот алхохоличар
    другиот-наркоман
    третиот-за у лудница
    четвртиот-само на место....
     
  13. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. gogotea

    gogotea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    13
    Преубава ми е тука ферхунде а иначе како ке се зближи џемил со нил па дури и да се ожени со неа Али иксан нема да сфати кој е всушност?
     
  15. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Лелелел онаа Бетул колку го притиска Џемил и нејзините па.. ако не и се јави одма плаче |(
     
  16. gogotea

    gogotea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    13
    Јес да брат му,сестра му и керка му се катастрофа али и Али иксан не е цвеке за мирисање бидејки изгледа како да им ги контролира животите бре а и плус сака да се ожени со ифет барем нека и каже и нека и раскине на гулим прво а не како му текне
     
  17. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Што се лигави оваа Ферхунде, веќе е неподнослива !! Од првата епизода па до денес само плаче за оној силувачот наместо да ужива со човекот кој се скара со цело семејство заради незе. И не само тоа туку слушам дека и до смрт ке го дотера.И на карај онаа негова сестра вештерка ке испадне во право за се што му збори сега.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Bетул како ме нервира :x :x Ми иде да ја задавам :@ :@ :@
     
  19. cicamacak

    cicamacak Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    46
    јес да дилек е вештерка т.е таква и е улогата али жената ми е баш симпатична незнам зашо :) незнам дали некој се сеќава на филмот поинакви времиња играше на А1 дилек е всушност адвокатката ајла од оваа серија :)
     
  20. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    На оваа актерка повеќе и одговараат негативни улоги,не дека е лоша,далеку од тоа,навистина е талентирана,ама не и личи некако улогата на страдалница.