1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

IGF (Insuline Growth Factor)

Дискусија во 'Фитнес' започната од lepa.milena, 26 ноември 2011.

 1. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  160
  Не знам колку би биле информирани за овој производ, со фактот дека е за бодибилдери, а ова е женски форум. Но, ми треба совет каде можам да го најдам, за дечко ми, кој е бодибилдер, а во државата каде живее не се увезува. Дали познавате некој кој е можеби бодибилдер и знае каде се набавува овој тип на производи? Овој производ е во вид на инјекција мислам. :D
  Однапред благодарам. :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  А зошто служи производов? За билдање/пимпање?
  Ај провери овде
  http://www.napumpajse.com
   
 3. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  160

  Благодарам за информацијата. Да, точно, за билдање, иако е тој веќе доста набилдан, за него не е доволно :D. Го нема тој производ на таа веб страна, па затоа се регистрирав и поставив еве прашање до експерт за ако го немаат, каде да се упатам да го барам овој производ. Па, да видиме што ќе ми одговорат, велат да се очекува одговор во наредните 24 часа
   
 4. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.952
  Не знам за што е производов, ама ти кажувам со инсулинот да не се 'рчкате, оти ќе има големи последици некој ден. Тие работи не се играчка, а за малку поголеми мускули, не ни вреди да се жртвува здравјето. Плус уверена сум дека е нелегално во половина свет, така да... :!:

  Памет во глава малку, може да побара Brain Growth Factor. :D
  Без навреда ама стварно е будала работа да си го зголемуваш инсулинот беспотребно. :tmi:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.336
  Да не му се умира побрзо на твојот дечко?
  Пренеси му нека не се занесува со такви препарати ,па од вишок на инсулин на крај да нема ич.
   
 6. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  160
  Сето тоа му го реков милион пати :@ па ми вели дека тој е тренер и тоа е негова професија и си ги знаел границите и е под надзор на докторите од фитнес клубот каде работи. А да не кажувам што се не прима... :@ протеини, таблети, дури јаде протеински чипс од Маслтек, други инјекции, цели полици му се полни со такви препарати, па вика му биле за подолг период, и не ги прима сите во ист период, демек не примал толку многу типови, дека имал точно определена програма и испланирано, дури и со вежбите, а вежба околу 3 саати во теретана, се загрева со 80 кг во една рака, и зголемува во текот на тренинг и не знам уште што вежби, еднаш неделата и аеробик плус... да не одам офф топик да се расплинувам, накратко, јас многу пати и уште разговарам за тие препарати... :@
   
 7. skinny

  skinny Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Прашај ги стероидашите на стероиди.ком.мк тие сигурно знаат. Сум чул дека во Атлета продаваат стероиди и слично, за ова не знам. Нека провери во аптека може има, само знам дека во Македонија комотно можеш и стероиди да си купиш без рецепта, за ова ич нека не му ја мисли.