Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Iggy Azalea

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Bieberlicious, 21 септември 2014.

 1. Bieberlicious

  Bieberlicious Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Аметист Амелија Кели (Сиднеј, Нов Јужен Велс, Австралија, 7 јуни, 1990), подобро позната по нејзиното нејзиното сценско име Iggy Azalea е австралиски-американски рапер, писател на текстови и модел. [1] Azalea започна да рапува на 14 години, а во 2006 година се преселил во САД. [2] Таа ја започна својата кариера во 2011 година, кога го издаде својот прв албум Ignorant Art.
  Што мислите вие за неа,нејзините песни и однесувањето на сцена? :)
   
 2. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  На InLove123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.868
  хммм имa супер песни :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  49.016
  Пол:
  Женски
  Симпатична и слатка ми е како личност , не и ги сакам многу песните , единствена убава ми е дуетот со Рита 8)