1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

iKnow-прашања и проблеми

Дискусија во 'Образование' започната од starinnights, 6 август 2012.

 1. starinnights

  starinnights Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Здраво бруцоши :)
  Дали ја извршивте електронската апликација преку Iknow системот на УКИМ?
  Е сега, ме интересира дали е некако возможно да се аплицира на два различни факултета во еден ист уписен рок. Како што видов, Iknow не нуди таква опција.
  Јас аплицирав на Архитектонскиот, ваљда сте информирани дека имаат приемен. Она што сакам да го постигнам, е (во случај да зезнам на истиот) да влезам во квотата на Градежен како резервна опција.
  Кој е Вашиот совет?
   
 2. evva

  evva Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Што се случува ако испуштиш рок за пријавување семестар на iKnow?
  Колку е казната и дали нешто се менува или само ќе те внесат после казната?
  Никогаш олкава неодговорност не сум направила... Оф леле
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.929
  Допаѓања:
  33.057
  Пол:
  Женски
  Ќе си платиш само казна и после е сè најнормално. Ќе си прашаш на твојот факултет колку треба да платиш.
   
  На evva му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tea678

  Tea678 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  4.722
  Пол:
  Женски
  500 ден се плаќа на пмф ако нешто ти значи...ама штом велиш дека си закаснила а сеуште трае запишувањето веројатно не си на пмф, ама најверојатно исто е со другите :?:
   
  На evva му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.817
  Допаѓања:
  188.378
  Пол:
  Женски
  Нас ни медицински ни рекоа казна од 1000 дека е, само не сфатив дали по предмет или како.
  Во студентска служба прашај си...
   
  На evva му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  До кога е датумот за пријавување? Доколку датумот за доставување во студентска служба не е истечен, не би требало да има проблем.
   
 7. evva

  evva Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Вчера немаше опција внеси за нов семестар, денес отворив случајно имаше, така да во ред е... Сепак фала на советите
   
 8. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
  Кај нас го продолжија рокот за запишување а на iknow не можеше да се запише семестар, од служба ни рекоа дека тие ќе средат да не се секираме
   
 9. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.231
  Пол:
  Машки
  Плаќаш казна и сѐ останато е иста сума.
   
  На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  1.312
  Пол:
  Женски
  Јас лани на правен плаќав 400 денари по предмет, така да мислам дека на кој било факултет сумата се плаќат по предмет.
   
 11. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Од кај тоа дека 500 ден се плаќа? 1000 е
   
 12. Glowy

  Glowy Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2019
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  5.751
  Пол:
  Женски
  На секој факултет е различно и за закаснето пријавување на предмет за полагање и за закаснат упис на iknow.
   
 13. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Јас конкретно за пмф зборувам.
   
 14. hristinan12

  hristinan12 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  1.193
  Пол:
  Женски
  Што значи ова итно ми треба,не можам да запишам семестар
   

  Прикачени фајлови:

  • 2222.png
   2222.png
   Големина на фајлот:
   65 KB
   Прегледи:
   32
 15. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  2.963
  Пол:
  Женски
  20201016_125211.jpg
  Пред некој месец ми бараше да го сменам, сега повторно! Дали и на вас ви се појавува овака?
   
 16. Glowy

  Glowy Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2019
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  5.751
  Пол:
  Женски
  Да, два-три пати го сменив можеби.
   
 17. savageu

  savageu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2015
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Здраво. Сакам да ве прашам дали професор може да внесе оценка во iknow и после официјално завршување на сесијата. Пример на 10ти октомври да внесе оценка од положен предмет на 15ти септември?
   
 18. Sunflower134

  Sunflower134 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2022
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На savageu му/ѝ се допаѓа ова.
 19. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.167
  Допаѓања:
  8.283
  Пол:
  Женски
  Може да внесе оценка и на 31 октомври за предмет положен во декември минатата година..
   
  На savageu му/ѝ се допаѓа ова.
 20. thesinger

  thesinger Нов член

  Се зачлени на:
  4 август 2022
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Хај! Дали можеби некој знае како да аплицираш на два факултети, кога на iKnow мислам дека постои опција да внесеш само еден? Некој со слично искуство? Да направаѓ два акаунти да не не е legal? Фала ви однапред:)