1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Il Volo

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Someonespecial, 7 јуни 2015.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.219
  Пол:
  Женски
  Бидејќи сè уште нема отворена тема за моите омилени, а гледам дека има доста интерес за нивната музика... епа редно е јас како најголем фан да отворам една :wasntme:

  Il Volo (или Летот по нашки :D) е италијанско оперско поп трио составено од тенорите Piero Barone и Ignazio Boschetto и баритонот Gianluca Ginoble. Формирано е во 2009, кога момциве на возраст од 14-15 години (причина плус што бев воодушевена од нивниот талент кога чепкав по постари видеа :bow:) најпрвин самостојно учествувале на италијанското музичко шоу Ti lascio una canzone, чиј режисер потоа добил идеја да ги спои во едно трио.
  Оттогаш имаат издадено 4 aлбуми, добитници се на неколку награди меѓу кои на Bilboard Latin Music Awards, италијанските Wind Music Awards, и секако победници на Sanremo 2015 и претставници на Италија на овогодинешната Евровизија со прекрасната Grande amore :inlove:  Grande amore ја открив, изнаслушав и ја знаев напамет негде месец и кусур пред Евровизијата, ама после нивниот настап на финалето официјално сум заљубена во нивната музика, им ги прочепкав сите можни останати песни, од Canzone per te и Mas que amor па до најмалку познатите... савршенство без мане ми се :angel:
  А за манијачење да не зборам, бетер од оние directioners тип на фанови ископав сè могуче на нет за нив... ама по кои би скренала јас ако не по Италијанци :lol:
  И да, ѕирнувајте превод на англиски на текстовите, прекраснотии се! :inlove:
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  8.977
  Пол:
  Женски
  Ил Воло е италијанско оперско поп трио, кое се состои од баритонот Gianluca Ginoble (11 февруари 1995 во Абрузо) и тенори Piero Barone (24 јуни 1993 во Наро) и Ignazio Boschetto (4 октомври 1994 во Болоња). После победата на музичкиот фестивал Саремо 2015, ја претставуваа Италија на Евровизија 2015 во Виена, Австрија. Го освоија третото место, но успеаа да постигнат цврста победа на телевоутингот.
  Во 2009 година беа меѓу тинејџерите кои се натпреваруваа на италијанскиот телевизиски натпревар за пеење "Ti lascio una canzone". За време на првите епизоди, изведоа неколку песни како соло уметници, но режисерот и креатор на натпреварот Roberto Cenci, имаше идеја да ги сплоти, со цел да создаде трио слично на „Трите тенори“ (Plácido Domingo, José Carreras and Luciano Pavarotti)
  Оваа година прославуваа 10 години кариера. Навистина имаат прекрасни вокални способности, ги обожавам. Вреди да им се даде прилика, зар не? Grande amore (со која се претставуваа на евровизија) е мојата омилена, не можам да и се изнаслушам:inlove:
  А еве линк и од други прекрасни песни
  Еве како изгледаа на почетокот на нивната кариера https://youtu.be/lw3c5d3aBSE Il_Volo_1.jpg
  А еве како после 10 години Grande_Amore_Il_Volo.png 1560900787-0-volo-iniziati-festeggiamenti-dieci-anni-carriera.jpg il-volo-10-anni-insieme-su-canale-5.jpg
  10 години кариера:inlove: 20191105_172728.jpg
  Слушнете ги, нема да зажалите! :music: Вистински мелам за уши. Пс. се надевам има и некој друг затрескан по дечкиве:rofl:giphy.gif
  tenor.gif
   
  Последна измена: 19 јануари 2020
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  8.977
  Пол:
  Женски
  Се надевам некој ја знае групава бидејќи е светски позната, ми е жал што нема никаква дискусија на темава сакам да го слушнам и вашето мислење. За изгледот немам коментар а пак за пеењето да не зборувам. Ги обожавам :inlove:
   
  На SoniMoni му/ѝ се допаѓа ова.