1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Imagine Dragons

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ImAwesome, 23 јуни 2013.

 1. ImAwesome

  ImAwesome Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Значи групава IMAGINE DRAGONS ја открив годинава и тотално се заљубив. Преубави релаксирачки и позитивни песни. :D Групава е американска алт-рок група составена од 4 машки (Dan Reynolds – Vocals :inlove:, D. Wayne Sermon – Guitar, Ben McKee – Bass, Daniel Platzman – Drums). Албумот со кој поточно ја стекнаа и славата се вика Night Visions, кој е едноставно прекрасен! :inlove:
  Има ли некој од форумов што ги слуша? :D :)

  [​IMG]

  Песнава им е најпозната и ми е една од омилените :D

  http://www.youtube.com/watch?v=eu-xFvLaE68

  Еве уште една верзија од песната ^ која мене повеќе ми се допаѓа само во живо :D
  https://www.youtube.com/watch?v=ybirL3EtMb8 :D :inlove: :)
   
  На SM12, meni.99 и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 2. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  На ImAwesome му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ImAwesome

  ImAwesome Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  На meni.99 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  :hai: Си мислев дека сум единствената од тука која ги слуша :)
  Пред некој месец си напишав и воведен пост во категоријава за да отворам тема, ама си реков дека само ќе фаќа прашина и не го испратив, само го зачував во контролен панел ..
  Како и да е, ги обожавам, дефинитивно ми е еден од омилените бендови. Немаат песна која не ми се допаѓа. Demons ми е дефинитивно омилена, и не само од бендот, туку од сите песни воопшто, а мислам и дека засекогаш и ќе ми остане.

  http://www.youtube.com/watch?v=VGEz9e3WikQ
  http://www.youtube.com/watch?v=1Km2a5W1Tt0
  http://www.youtube.com/watch?v=6CskHY7k3vo
  http://www.youtube.com/watch?v=ybirL3EtMb8
   
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.241
  Пол:
  Женски
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.692
  Пол:
  Женски
  Demons и Radioactive ми се омилени од нив. :)
   
 7. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Јас само ги знам само Radioactive и Demons. Radioactive ми е многу убава, цело време си ај потпевнувам. :D
   
 8. SM12

  SM12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Мојот омилен бенд :inlove:
  Скоро сите песни им ги знам, мноооогу се добри, и текстовите и музиката, се!
  Радиоактив кога ја слушам кога ќе дојде тој делот со тапанот цела се ежам, не знам, прејаки се!
  Иначе тие што не ја знаете слушнете ја оваа, ептен е добра
  http://www.youtube.com/watch?v=hhSA9H9Iaqw :*
   
 9. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени бендови, :$ :inlove: омилени песни ми се on top of the world, radioactive и demons 8) фантастична музика имаат ретко вакви други бендови кои се оригинални :rock: :rock:
   
 10. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  5.125
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=mWRsgZuwf_8 песнава е слушнав на радио и одма е пребарав на јутуб другиот ден .. кога ќе навлезеш во текстот вистина сваќаш што сака да каже преку песната .. прекрасна е .. иначе не го слушам бендов многу многу само популарни песни некој знам од нив .. и гледам се на топ листа што е добро , оти сега во ова време ваквите бендови неможат да излезат на крај од сите глупи популарни песни за пари што ги прават.. едно нешто што многу ми се допаѓа за овај бенд е текстот на песните , стилот и оригиналноста , и тоа што нивната музика не е комерцијала како многуте нови '' поп - рок '' бендови
   
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.241
  Пол:
  Женски
 12. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.330
  Пол:
  Женски
  Последните два албуми Иволв и Ориџинс им се извонредни. Супер повраток направија.
   
  На scorpias му/ѝ се допаѓа ова.