1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Imam 14 godini i ne mozam da najdam decko!

Дискусија во 'Канта' започната од Jas-sum-toa, 9 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Здраво девојки.Сакам да споделам со вас дека не можам во никаков случај да најдам дечко.Ако може малку помош..Што да сменам на себе? вака: имам кратка коса,црна,дебела сум (али јбг не може секој да биде фит) и се облекувам различно (немам некој стил,на пример,секогаш во такви панталони и точка).До сега немамо сретнато некој што навистина би ми значел нешто.Се надевам нема да ви биде здодевно и би можеле да помогнете.Фала однапред. :*
   
 2. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Па 14 години и не се баш години кога се размислува толку многу како да најдеш дечко. Ако сака да биде некој со тебе ке те прифати каква и да си.
   
  На Malavestrica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.653
  Деца, абе што ви е?
  Ова не е проблем на твои години, ова е проблем на 29-30 годишни стари моми. Не можела да најде дечко.
  Имаш време ехеее, колку ќе се смениш и физички и карактерно, сите ќе те сакаат :смајли што тапка по главата:
   
  На Malavestrica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Ти на 14години тоа го сваќаш трагично?
  Зошто велиш не можам да најдам, зошто се напнуваш дека мораш да најдеш?Каде пишува такво правило.
  Извини но пред тебе има уште многу време, тој што ти е суден ќе се појави а дали тоа ќе биде на 14 18 или 24 тоа никој не го знае.
  Како што реков кога ќе си дојде време ќе си дојде и тој.
   
  На Malavestrica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  Имаш 14 години и си очајна дека неможеш дечко да најдеш? Секој ден се повеќе ме изненадуваат генерациите шо следуваат.Они на 14 ако немаат, јас ќе почнам да се сметам за стара мома. Како тоа неможеш дечко да најдеш? Кај бараш? Каков бараш? А инаку шо да смениш? Прво смени си го тоа шо си си го ставила у главата дека на 14 мораш дечко да најдеш. Не мораш и не треба. Зошо имаш да неправиш уште многу работи пред да фатиш дечко. Второ ако си дебела почни да спортуваш на пр.вежбај по дома а не да останиш со тоа ,,јбг не може секој да биде фит,,.Трето добро е шо немаш таков стил-секогаш такви пантолони, и немој ни да си создала таков. :) Немој да се лутиш ти кажувам најдобронамерно. ;) позз
   
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  На 14 години најголем проблем треба да ти биде кога нема да можеш да си го најдеш ранецот за школо, не дечко.

  Кај се брзате да пораснете, не е ништо спектакуларно. :)
   
  На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  нај искрено фала за овој одговор.Инаку редовно вежбам а се помалку јадам.Инаку за дечко баш и многу не се интересирам,само сакав мислење. :*
   
  На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Сепак имаш само 14 години а не 24 :^) .
  Јас иам 15 па немам дечко, и сеа што да праам ја? Да си тупам глава зашто тоа е така. Не. Живеј си живот искачај, дружи се :) Па може така ќе се најде некој :lol:
   
 9. sportistka1995

  sportistka1995 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  21
  Без навреда но, самата тема е глупа... и што сега ако немаш дечко светот пропаднал? Првиот дечко си го фатив на 16 години , исто ми беше и прв мувач, нема срам во тоа за тоа треба време. Не е целта да си фатиш дечко чисто да имаш некој. Не се секирај девојче ќе најдеш, без или со твојот стил :)
   
 10. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  стварно нај големо фала :) инаку не дека многу се секирам,само сакав да добијам мислења а другите ве молам без навреди :*
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  ^никој до сега не те навреди, сите ти дадоа мислења,како што си бараше :)
  секогаш треба да бидеш спремна,дека ќе добиеш и мислења кои нема да ти се допаднат со кои не би се сложувала...за било што утре во животот
   
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.511
  Допаѓања:
  9.402
  седни пишувај домашно, а не да пишуваш глупости низ форум!
  шо е ова, колку е саат, утре си на школо

  :D :D
  не дека некој сака да те навреди, ама со тоа што на 14 години се замараш со ова, самата си ствараш непотребни "плачки" и критики од туѓа страна
   
 13. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Ова ти е проблем на твои 14 години?
  Некако како да сакаш пред време да направиш некои работи.
  Живеј си го животот,дечкото сам ќе дојде кога ќе треба,ќе се изненадиш и сама ;)
  се најубаво!
   
 14. Anne.B

  Anne.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Деца што ви е? Дечко на 14 години? Цел живот ќе ви се здосади од дечковци, не ви требаат уште сега. Како што ме служи меморијава на 14 години уште ластик играв со другарките. Напредни генерации... :swear:
   
 15. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.377
  ГО НАПНАВТЕ ДЕВОЈЧЕТО СО ОВА ‘‘ДЕЧКО НА 14 ГОДИНИ ‘‘
  Аман!!!
  Значи девојчето побара совет .. што да смени на нејзе , а не да и кажете да оди да пишува домашно и други глупости, ако не сакате да помогнете на некого воопшто не коментирајте глупости, ако е она спремна на 14 години да има дечко , нека има , и ниедно ваше мислење нема да и го смени нејзиното..

  А инаку ако сметаш дека си дебела, поработи на твојот изглед и не се замарај многу со тоа дали имаш дечко или немаш , што е твое секако ке си дојде !!
   
 16. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  Сега бараш дечко а подоцна не ќе можеш да куртулиш од нив :D Ајде уживај уште малку! Дека си мала, нема да зборам си знаеш и сама.
  А најпрво кога го видов насловов на темава, си помислив, гарант некоја нова си игра мајтап со нас!

  П.С. Unique.chick, штом ниедно наше мислење нема да го смени нејзиното, тогаш нема потреба од поставување прашање во врска со истото а уште помалку отварање нова тема, нели?
   
 17. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.377
  мислев на мислењата во врска тоа ДЕЧКО НА 14 ГОДИНИ , значи девојчето не праша дали да има дечко или не , туку што да смени на себе ... ;)
   
 18. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  ^ Е па тогаш насловот на темата и е погрешен. Значи насловот на темата е Не можам да најдам дечко, а уствари работава е Не сум задоволна од својот изглед. И што да одговориме ние?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.