Imam problem

Дискусија во 'Канта' започната од dontknow, 25 септември 2013.

 1. dontknow

  dontknow Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Devojki imam eden mal problem..pred nekoe vreme ja izgubiv svojata nevinost me boleshe no ne techeshe krv,koga stignav doma zabelezav malku krv i po 2 dena povtorno...Vi se ima li slucheno vakvo neshto,vo shto e problemot da znam da ne panicham ?
   
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Нема проблем, не паничи.
  Кај некои девојки уште веднаш се јавува крв, кај некои, после час - два... кај некои после неколку дена. Некои ја исфрлаат преку менструација.

  Нема правило таму, ова е се’ нормално, немаш место за паника. :)

  Не си морала да отвараш нова тема, си можела да прашаш во веќе постоечки. Првиот пат со крв или не? или Интимни прашања, проблеми и совети и слично.