1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Imot zednicki

Дискусија во 'Правни совети' започната од Imotnasledstvo, 9 мај 2023.

 1. Imotnasledstvo

  Imotnasledstvo Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2023
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Dali pri zaednicki imot na dvajcata sopruznici edniot sopruznik moze da go stave pod hipoteka negoviot del bez dozvola od drugiot sopstvenik