1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

In Vivo

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од buba4e89, 17 септември 2013.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    In vivo e српска музичка група која ја сочинуваат Игор Маљукановиќ и Невен Живанчевиќ. Бендот постои од февруари 2007 година кога се прославија со песната " Ту ту ту ". После неколку месеци по издавањето на оваа песна, се прославија и со песната "Ниједна сад". Со нивниот трет сингл "Наркоман" се претставиле на фестивалот во Врњачка Бања со тоа што им прередиле невиден настап на публиката. Во декември 2009 година, ја добиваат првата награда за најдобар бенд, која им била доделана во Беч по избор на дијаспората.

    Целата музика и мелодиите за дует ги обработува Игор Маљукановиќ, а текстовите ги пишува Невен Живанчевиќ. Околу аранжманите заеднички се договараат.

    Инаку, мене омилени ми се три песни од нив. Мислам дека ''Mоје лето" им беше хит лани летото. Најдобра песна дефинитивно а текстот неодолив ( според мене )
    http://www.youtube.com/watch?v=IE2k3YMjRms

    Песната "Живот уназад", Невен ја посветил на својата свршеница која загинала во сообраќајна несреќа. Ја удрил некој спортист додека купувала во пекара.
    Песната навистина е многу жива, се чувствува носталгијата што тој се обидува да ни каже колку е тешко да продолжиш напред после загубата.
    http://www.youtube.com/watch?v=KIb0Lnsngo4

    А последната нова песна им е " Ружа"
    http://www.youtube.com/watch?v=A28i_aNAvLU
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јас многу ги сакам. Онаа Ту, Ту, Ту, уште ми е хит. :D Кога се работи за музика, јас баш и не прибирам многу, скоро на се' можам да се прилагодам. Ама ваквиве српски, ептен ми лежат. :D
    Не им ги знам сите, ама тие што ги знам, многу ги сакам. :wasntme: На пример: Моје лето, Живот уназад, Ружа. Mалку помалку ми се допаѓаат, Партиманијак, Ролеркостер. :)
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    На MariNina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
  6. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Се чудам зашто не е активна темава кога баш сега имаат извадено доста добри песни.
    Особено Каиро со Теодора им е врв.
     
    На MariNina му/ѝ се допаѓа ова.