1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

In Vivo

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од buba4e89, 17 септември 2013.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.074
  Пол:
  Женски
  In vivo e српска музичка група која ја сочинуваат Игор Маљукановиќ и Невен Живанчевиќ. Бендот постои од февруари 2007 година кога се прославија со песната " Ту ту ту ". После неколку месеци по издавањето на оваа песна, се прославија и со песната "Ниједна сад". Со нивниот трет сингл "Наркоман" се претставиле на фестивалот во Врњачка Бања со тоа што им прередиле невиден настап на публиката. Во декември 2009 година, ја добиваат првата награда за најдобар бенд, која им била доделана во Беч по избор на дијаспората.

  Целата музика и мелодиите за дует ги обработува Игор Маљукановиќ, а текстовите ги пишува Невен Живанчевиќ. Околу аранжманите заеднички се договараат.

  Инаку, мене омилени ми се три песни од нив. Мислам дека ''Mоје лето" им беше хит лани летото. Најдобра песна дефинитивно а текстот неодолив ( според мене )
  http://www.youtube.com/watch?v=IE2k3YMjRms

  Песната "Живот уназад", Невен ја посветил на својата свршеница која загинала во сообраќајна несреќа. Ја удрил некој спортист додека купувала во пекара.
  Песната навистина е многу жива, се чувствува носталгијата што тој се обидува да ни каже колку е тешко да продолжиш напред после загубата.
  http://www.youtube.com/watch?v=KIb0Lnsngo4

  А последната нова песна им е " Ружа"
  http://www.youtube.com/watch?v=A28i_aNAvLU
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Јас многу ги сакам. Онаа Ту, Ту, Ту, уште ми е хит. :D Кога се работи за музика, јас баш и не прибирам многу, скоро на се' можам да се прилагодам. Ама ваквиве српски, ептен ми лежат. :D
  Не им ги знам сите, ама тие што ги знам, многу ги сакам. :wasntme: На пример: Моје лето, Живот уназад, Ружа. Mалку помалку ми се допаѓаат, Партиманијак, Ролеркостер. :)
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478
  На MariNina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.225
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478
 6. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Се чудам зашто не е активна темава кога баш сега имаат извадено доста добри песни.
  Особено Каиро со Теодора им е врв.
   
  На MariNina му/ѝ се допаѓа ова.