1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Infekcija ili..??? Pomos!

Дискусија во 'Канта' започната од Natence88, 7 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Natence88

  Natence88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  Би сакала да ми дадете некој совет...Речиси секој ден имам бело прање, а тоа се случува можеби година-две...некогаш е сив или жолт, немам јадеж, малку киселест мирис, а некогаш исцедокот е кремаст или пак на мали парчиња :( Се си мислев дека не е ништо страшно, но веќе се сомневам. Не сум менувала многу партнери, а и многу внимавам на хигиената. Користам течни сапуни на природна база за интимна нега, сум се миела и со сода бикарбона. Планирам да одам на гинеколог во скоро време.
   
 2. hurrem

  hurrem Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  10
  i mene isto mi se slucuva :worried:
   
 3. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Симптомите што ги наброја личат на некоја вагинална инфекција.Тоа не звиси од држањето хигиена.Дури и гинеколозите не препорачуваат користење на било какви ароматизирани средства за миење на интимните делови.
  Најубаво и најпаметно е да си закажеш на гинеколог.Стручно лице што знае за што станува збор.Вака ниту една од нас не може да ви направи преглед и да ви даде одговор за што конкретно станува збор.
  Еве еден совет, чисто пробај, наместо со шампон за интимна нега или сапун, користи чај од камилица.Има смирувачко дејство.
   
 4. Natence88

  Natence88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
 5. Natence88

  Natence88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8

  kazi mi kolku vreme ti se slucuva toa? dali si seksualno aktivna?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.