1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Inglot Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од buba4e89, 21 мај 2017.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Познатиот светски бренд Inglot најавува отварање во Скопје.
  Веќе е отворена фб-страна.
  Инстаграм мејкап блогерките ги користат нивните производи, мене ми се допаѓаат тушевите во боја.

  Вие што мислите?
  Screenshot_20170521-114130.png
   
  На НаталиЛили, Fatalnata, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Lemony

  Lemony Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  66
  Ooo супер вест е ова...јас го имам тој нивниот најпознат туш во тегличка и многу е убав
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Инглот се отвара во Рамстор Мол на 11ти Јули. Радости.
  Се надевам дека нема да биде со астрономски цени.
   
  На joy1, lovemme, Fatalnata и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Dovolno dolgo vreme gi koristam proizvodite od Inglot I mozam da kazam deka se predobri..paletite(senkite)i technite pudri im se son.
   
  На joy1, macii7 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. Lemony

  Lemony Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  66
  И ова мора да се посети...јупиии
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lemony

  Lemony Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  66
  Ја посетив продавницата...сенките за очи се сон...контур пудрите, хајлајтерите исто така..и како цреша над шлагот, пигментите...
  Цените очекувани..една четка што ја меркам долго време беше околу 1200 ден..
  Лаковите им се прилично со висока цена 900 ден мислам дека беа но се едиствени на пазарот по нивен патент како што истакнува брендот..лак што му дава на ноктот да "дише"
  Впечатокот позитивен за целиот freedom концепт на брендот
   
  На joy1, buba4e89, lovemme и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.700
  Пол:
  Женски
  @Lemony а мат кармините и сенките колку се?
  Баш сакам да направам споредба со цените во Грција :)
   
 8. Lemony

  Lemony Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  66
  Да ти кажам право кармините бледо ги загледав пошто ме брзаа(мажи и продавница за шминки не е баш комбинација) ке одам пак наредната недела ке видам и ќе ти пишам ако те интересира др можам да видам..не ти ни помогнав баш
   
  На buba4e89 и koritsaki им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  A сенките поединечните која цена се?
   
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.914
  Допаѓања:
  80.962
  Пол:
  Женски
  Пигментите дали се сеќаваш која цена се ?
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Денес имав прилика да се запознаам поблиску со Инглот козметиката.
  1. 900 денари сунѓерче за блендање.
  2. 400 ден мат кармини.
  3. 900 денари моливи за очи.
  4. 900 денари пигменти.
  5. 550 денари 3 сенки.
  6. 400 денари единечни сенки.
  7. Над 1000 денари секоја четка поединечно.
  8. 900 денари камени пудри.
  9. 400 денари кремасти коректори.
  10. 800 денари течни коректори.
  11. 900 денари пигменти.

  Морам да напоменам дека продавницата е добро и светски опремена, имаше и мини несесери и други видови шминка.
  Исто така ми се допаѓа што имаше катче за шминкање што значи во иднина ќе има и прилика за тоа.

  Едино не ми се допадна погледот на продавачката која ме погледна како да сум паднала од Марс.

  Едит: 100 денари плус е поскапо од грчкиот сајт на Инглот.
   
  На marta993, joy1, crazylady и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.159
  Пол:
  Женски
  баш тоа ме интересираше, не се љубезни?да помогнат со нијанси такви раб?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Едно девојче беше, а јас бев во комбинизон онака лабава комбинација и ми беше успат да поминам. Не знам што поглед ми упати,само разгледував.
  Таа служеше друго девојче и не ми рече ни "здраво".
  Кога си заминав ме испрати со таков поглед.

  Заборавив да видам цени на маскари и тушеви, ама наредна прилика ќе се почастам со нешто.
   
  На Beauty.Mar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.905
  Пол:
  Женски
  Мат кармините ги пробала некоја?
  Баш се заинтересирав со цената што ја имаат, јас очекував дека ќе бидат поскапи дури. :worried:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Само што ноктите не дишат :wasntme:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.159
  Пол:
  Женски
  е баш поради вакви не би ни влегла во продавница,многу мразам вакво однесување..
   
  На marta993 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  А знаеш колку убави нијанси имаат. :inlove: Сон.
   
  На Glasna и Mishela им се допаѓа ова.
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.905
  Пол:
  Женски
  Ќе ги проверам ако ме носи патот натаму, верувам дека се исплатат. :mm:

  П.С. Одамна бендисав една црвена нијанса. Ако ја има, ја земам одма. :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.700
  Пол:
  Женски
  Морам да ја потсетам продавницава :lol:
  Со оглед на тоа што кај нас сега имаат 25% попуст сакам да ги видам нијансите од блиску.
  Сега за сега ги меркам кармините поточно нијансите- 441 , 443 , 447 , сакам да пробам и некоја нивна база за сенки , ако некоја има пробано нека пише :)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.898
  Допаѓања:
  39.755
  Me izrqduva so cenata na senkite. Poznati se po predobri senki a 400 ne e mnogu. Osven ako ne se so golemina na nokte..
   
  На joy1 и buba4e89 им се допаѓа ова.