1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ingrid Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од WinX13, 4 март 2014.

 1. WinX13

  WinX13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  13
  Девојки, дали некој користи производи на ингрид и како сте задоволни?
  Јас искрено, користам од се по нешто на ингрид :D сенки, кармини, маскари, подлога, пудри- течна, мат, во прав... презадоволна сум... Имаат квалитет на поскапите брендови, а многу поефтини се за разлика од нив.
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.091
  Пол:
  Женски
  А јас сакам да знам каде можам да ја најдам Ингрид козметиката?
  Имам слушано многу пофалби па да пробам. :)
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  40.112
  Пол:
  Женски
  Струга, Охрид, Прилеп, Битола тој дел натаму, во Скопје ја нема :) Само да ти кажам мене лицето од пудрата ми се исфрли и мислам брчки под очите дупло ми се направија :worried: И јас пофалби слушав ептен и мажево ми ја купи од Битола и само си го упропастив лицево, за останатите производи не знам ама пудрата е катастрофа :x
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WinX13

  WinX13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  13
  Зависи до кожата изгледа... јас ја користам минералната пудра отприлика 3 години и не ја менувам... неа за денски, а за на вечер за излегување користам друга (менхетен) ... ја имам и таа во туба со пумпичка, нешто како мат иде, преубава е ама најсветлата нијанса мене ми е темна, па ја користам само во лето на исончан тен а инаку не ми прават никаков проблем... таа во прав слабо ја користам- не обожавам камени и прашковидни пудри баш :D но добра е :) во Ск не знам каде би можело да има од ингрид
   
  На LadyInTheDark и Lepaaa им се допаѓа ова.
 5. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Од пудрата јас сум задоволна. Е сега гледам ја фалат и подлогата за шминка па ако ја има некој користено да кажи збор два.... !?
   
 6. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам моментално. Мене ептен ми одговара, убаво го измазнува лицето, матира, и ми ја држи пудрата доста долго на лице. Се немам исфрлено од неа што ми е доста битно.
  Јас ја земав од Грција некои 9-10 евра мислам, ако некој знае каде во Скопје може да се најде, нека сподели. :)
   
  На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  1.571
  Каде во бт може да се најде подлогата и која цена е?
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.844
  Допаѓања:
  50.363
  Пол:
  Женски
  Ја зедов ингрид за мајка ми, пошто јас ја користам Севентин, и онака реков ќе си ја пробам, ставив неколку пати и ми се допадна :D
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Пудрата ја имам сретнато во Сезам маркет, а подлога незнам баш прашај по парфимериите и сподели ако ја најдеш негде :)
   
 10. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  [​IMG]

  Да не ја има некој користено маскарава гледам ја фалат на другиве форуми? Јас досега ја немам ни сретнато :?:
   
 11. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  170
  Ja користам пудрата на Ингрид па сум задоволна.
  За 100 денари е прилично покривна и трајна.
   
  На Nutri001 и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 12. WinX13

  WinX13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  13
  јас ја користам подлогата... презадоволна сум, ја обожавам :inlove:
   
 13. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  која цена е одприлика подлогата за шминка и каде ја има во пазари, продавници, маркети, или парфемерии ??
   
 14. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Видов на штанд нова колекција за тинејџери од Ингрид и се вика Батерфлај (да не пишувам на анг се надевам разбравте) :D многу пристапни цени. Мене на око убав ми се виде прајмерот за лице, па можи да се проба. Што ако била за тинс :P
   
  На WinX13 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WinX13

  WinX13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  13
  околу 270 денари ја има по парфимериите
   
 16. Мис Стоун

  Мис Стоун Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Женски
  дали некоја го имате пробано коректорот на ингрид?
   
 17. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.747
  Јас од пудрата минерална сум презадоволна многу убаво покрива.Ја користам цела зима и сеуште не сум во план да ја заменам. Не ми го прави лицето катастрофа и како што имам сува кожа не ми ја досушува воопшто. Само убав сапун користам Dove од млеко(понекогаш и масло ставам кокосово, кантарион но и сапунот секогаш ми ја хидрира кожата..) и ми е хидрирано и меко постојано лицето и акни немам додека го користам сапунот. А доколку престанам и веднаш особено пред менструација неколку излегле :x но после миење со сапунот ми се стабилизирува веднаш лицето и акните се собираат :clap: . Подготвено лицето за повторно да ставам ингрид пудра. И од тушот сум задоволна добар е траен не се брише негде до 24 часа (y) секако доколку не изумите и јако да се изтрзате по очи :lol: како што јас знам често да заборавам дека имам шминка (facepalm) :lol: :D
   
 18. marta993

  marta993 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  28.331
  Пол:
  Женски
  Која цена се течните кармини и како сте задоволни од истите? :)
   
 19. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  15.214
  Пол:
  Женски
  140 денари се добри се, некако ми се помрсни од другите течни мат кармини..не се толку суви :)
   
  На marta993 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marta993

  marta993 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  28.331
  Пол:
  Женски
  Фала ти :)
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.