INKTOBER'19

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од theowndemon, 30 септември 2019.

 1. art_la_mila

  art_la_mila Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Day 22: Ghost
  20191022_203352.jpg
   
  На Juicy, Sweetlove_0312, sanja.burgundy и 10 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  105.945
 3. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  33.522
  Пол:
  Женски
  23. Ancient
  IMG_20191023_184340013~2.jpg
   
  На Sweetlove_0312, LittleChili, GoodGirl45 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  23 - Ancient
  20191023_214424-01.jpeg
   
  На Sweetlove_0312, simonna.a, LittleChili и 6 други им се допаѓа ова.
 5. art_la_mila

  art_la_mila Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Day 23: Ancient
  IMG_20191023_211539_811.jpg
   
  На Sweetlove_0312, simonna.a, sanja.burgundy и 6 други им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  105.945
 7. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  24 - Dizzy
  Досадна тема денес.
  20191024_201122-01.jpeg
   
  На Sweetlove_0312, Hellobeautiful, simonna.a и 7 други им се допаѓа ова.
 8. art_la_mila

  art_la_mila Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Day 24: Dizzy
  IMG_20191024_190220_310.jpg
   
  На Juicy, Billy Idol, Sweetlove_0312 и 9 други им се допаѓа ова.
 9. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  33.522
  Пол:
  Женски
  24. Dizzy
  IMG_20191025_170708712~2.jpg
  25. Tasty
  IMG_20191025_170743340~2.jpg
   
  На Sweetlove_0312, Hellobeautiful, LittleChili и 4 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  105.945
 11. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  25 - Tasty 20191025_201113.jpg
   
  На Sweetlove_0312, Hellobeautiful, LittleChili и 3 други им се допаѓа ова.
 12. art_la_mila

  art_la_mila Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Day 25: Tasty
  IMG_20191025_223754_076.jpg
   
  На Juicy, Billy Idol, do-re-mi и 7 други им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  105.945
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  33.522
  Пол:
  Женски
  26. Dark
  IMG_20191028_165727243~2.jpg
  27. Coat
  IMG_20191028_165743784~2.jpg
  28. Ride
  IMG_20191028_165833767~2.jpg
   
  На Hellobeautiful, simonna.a, Bitter-Sweet и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  26 - Dark
  20191028_225332-01.jpeg
  27 - Coat
  20191028_225349-01.jpeg
  28 - Ride
  20191028_225318-01.jpeg
   
  На Hellobeautiful, simonna.a, Amellie13 и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  33.522
  Пол:
  Женски
  29. Injured
  Нешто набрзина
  IMG_20191029_180018916~3.jpg

  Тоа кај окото кај лузната (треба да) е крв. :?:
   
  На Hellobeautiful, simonna.a, LittleChili и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  7.272
  Пол:
  Женски
  IMG_20191029_193406.jpg
  IMG_20191029_193428.jpg
  IMG_20191029_193454.jpg
  IMG_20191029_193518.jpg
  IMG_20191029_193617.jpg
  Еве јас заостанав со цртеживе. Поточно ги цртав а не ги објавив и плус некој ден ме фати мрза за цртање да сум искрена.
  Сега ќе ги довршам останатите. И како што гледам при крај сме.
  Сега овде приметив дека имам направено срамотна и ненамерна грешка. Правилно е се себе.

  Многу се засрамив што дури сега видов. Ама ајде. :$ (facepalm)
   
  На Hellobeautiful, LittleChili, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.943
  Допаѓања:
  45.378
  :rofl::rofl:
  (y)
   
  На Sweetlove_0312 и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  29 - Injured
  20191030_180213.jpg
  30 - Catch
  20191030_180237-01.jpeg
  На факултет си цртав, набрзина :$
  Ако има заинтересирани да продолжиме и во ноември?
  Секој ден или еднаш неделно нека е, да смислиме нешто. :D
   
  На LittleChili, Billy Idol, simonna.a и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  33.522
  Пол:
  Женски
  30. Catch
  IMG_20191030_203128487~2.jpg

  Лани имаше 30 дневен цртачки предизвик, уште стои темата. Можиме да најдиме некој друг таков цртачки предизвик на нет и да започниме од ноември. :)
  Секако ако има заинтересирани, барем ние овде што објавуваме ако не повеќе, ама секако дека секој би бил добредојден да се приклучи. :)
   
  На GirlRose, LittleChili, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.