1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

INmusic festival 28-30 јуни 2012, Загреб, Езеро Јарун

Дискусија во 'Канта' започната од MissSpark, 24 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  INmusic festival e најголемиот хрватски музички фестивал кој традиционално се одржува секоја година почнувајќи од 2006та, па се‘ до денес, на отворено во Загреб на Otok hrvatske mladeži - кај Езеро Јарун.
  Како и EXIT, на овој фестивал постои можност да се кампува, бидејќи трае повеќе од еден ден. Датумите за кампување се од 26ми до 02ри јули, додека фестивалот ќе се оддржува од 28ми до 30ти јуни.

  Годинава настапуваат светски имиња на следниве бендови и изведувачи:
  FRANZ FERDINAND
  [​IMG]
  THE CRANBERRIES
  [​IMG]
  PLAN B
  [​IMG]
  MANDO DIAO
  [​IMG]
  GOGOL BORDELLO
  [​IMG]
  RETRO STEFSON
  [​IMG]
  GENERAL ELEKTRIKS
  [​IMG]
  INESS MEZEL
  [​IMG]

  Цената на влезниците за фестивалот изнесуваат 290 куни (2400 ден), доколку се набават до 18ти април, а потоа до денот на одржување на фестивалот ќе изнесуваат 340 куни (2800 ден).
  Додатната влезница за кампот изнесува 150 куни (1230 ден) со која што ќе може да се престојува на Јаруновото Езеро до 2ри јули.
  Што мислите за овој музички фестивал? Дали сте го посетиле во некоја од претходните години? Како ви се допаѓа музичкиот избор за годинава? Дали планирате да го посетите?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.