INSANITY workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од ivana20190, 23 јуни 2012.

 1. ivana20190

  ivana20190 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки, дали некој од вас знае за оваа програмa или можеби веќе ја практикува? Слушнав дека е многу напорна но има одлични резултати. Јас денес почнав прв ден па би сакала да споделаm мислење со некој друг.
  Поздрав

  http://www.beachbody.com/product/fitnes ... nsanity.do
   
  На ninchy996 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Да, значи инсенити е баш инсенити. Кој почнува да го вежба му посакувам дефинитивно многу среќа. Ја имам целата програма, со се исхрана и со се тренинзи за 60 дена. 2 недели вежбав и видов најдобри резултати што може да се добијат. Самата комбинација на кардио вежби и те како дава фантастични резултати.
   
  На a.nuska и Miss.N им се допаѓа ова.
 3. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Девојки јас гледав на јутуб за оваа програма, ама никаде нема со видео за вежбите, како луда ги барав и никаде неможев да ги најдам, и сега да ве прашам, набавивте цедиња,од каде? Од каде го набавивте планот за исхрана, стварно сакам многу да ослабам, а има бајаги за слабеење, па ве молам за помош?
   
 4. lil13

  lil13 Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  На xoxo..gossip-girl и lovelife им се допаѓа ова.
 5. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Програмава, односно вежбиве се за слабеење или онака затегнување. Ја сакам да почнам да ги вежбам ама не сакам да слабеам, онака за мускули само
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Дефинитво се за слабеење, ама не е исклучена и можноста и да направиш мускули.
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Нешто посебно да ти НИКНАТ мускули, не се плаши , нема да ти се случи тоа. Може само да ги оформиш мускулите кои веке ги имаш. Инсенити е кардио систем кој служи колку за топење толку и за оформување, а мускули се прават стриктно во теретана. :)
   
 8. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Јас почнувам од понеделник женски, комбинирано со Ун диета нормално, се надевам дека ќе има добри резултати, ама не верувам дека нема да го постигнам она што го сакам, ги гледав сите клипчиња стварно се лудило, еднаш се натокмив да почнам, ама после првото видео неможев да станам 3 дена од кревет...
  Еден совет, пред да ги почнете вежбиве 2 недели убавезно спремање, зошто одма нагло и ќе свршите работа!!! Подобро организмот прво да се научи на потешки вежби или на повеќе време вежбање па ова, морам да го искористам летово!! Посакајте ми среќа :*
   
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Полека, но сигурно. Имај верба и трпение Марбела. Значи нема нешто што не се може. Јас ова лето излгов со прекрасна форма искрено. Презадоволна сум од себеси. Зашто мислиш дека не би можела и ит !? Не се разочарувај. Верувај во себе и почни. А за укоченоста и воспаленоста-аспирин. Со среќа . :)
   
 10. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  3.168
  Пол:
  Женски
  Девојки која ке биде фина да ми објасни како да ги симнам вежбиве?
  Со компјутериве не се снаоѓам ама баш никако, уствари мразам технологија :|
   
 11. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски

  Погоре на странава има линк од торентот, кликни на линкот, ке ти се отвори страната, ќе го симнеш торентот и ќе го уклучиш да се симиња, притоа треба да имаш инсталирано и програмче за симињање. Ако нешто не ти е јасно пиши во лп да не бидеме оф топик ;)
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Преку торент еве ти линк:
  http://thepiratebay.se/torrent/6494528
  Само немој да стегаш на даунлоад, туку на гет дис торент , нормално ако имаш торенти програма, ако не незнам јас како да ти помогнам, другиве девојки можда знаат?! :wasntme:
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 13. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  3.168
  Пол:
  Женски
  Немам таква програма, тоа и е проблемот, ај ако знае некоја нека ми пише лп, сакам да ја почнам програмава за вежбање
   
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  3.168
  Пол:
  Женски
  успеав конечно да го симнам ова со помош на неколку феминки, ама сакам да прашам нема опција да го поместиш видеото до кај сакам, прмер од 3 мин да скокнеш на 15мин?
  Освен да го паузираш, fast forward, и rewind нема никаква опција вака на пх90 не беше
   
 15. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  290
  Колку килограми отприлика имаше за симнување? И дали се придржуваше на исхраната со оглед на тоа што тие имаат некои чудни ствари, шејкови чуда? :)
   
 16. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Се слабее ли со оваа и за колку време се намалуват килограми ? :)
   
 17. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Па целиот режим трае 60 дена, имаш неколку видеа и точен распоред кое видео треба да го вежбаш тој ден, отвори на јутуб видеа да видиш какви трансформации нуди Инсенити, инспирација ми се сите тие луѓе кои стегнале заби,се намачиле ама го поседуваат телото што го сакале! :wasntme:
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.035
  Девојски као ви оди? КОе време во текот на денот вежбате и како се храните? Ептен промисинг ми изгледа програмава.
   
 19. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  290
  И мене... Ама таа нивната исхрана... хммм неможам да се придржувам... Јас ЗДРАВЈЕ ќе ја почнам од септември-октомври, кога ќе подзалади зошто на ова време по дома не се вежба :)
   
 20. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Исхраната јас си ја правев бидејќи се занимавам со боди фитнес. НО горе долу 80% беше ко нивниот предлог. Шејковите заправо се протеини. Јас не гледав на вага воопшто бидејќи бројката не ме интересира. Гледав колку сало имам за топење. Тоа беше прилично малку за мене.