1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

INSANITY workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од ivana20190, 23 јуни 2012.

  1. ivana20190

    ivana20190 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки, дали некој од вас знае за оваа програмa или можеби веќе ја практикува? Слушнав дека е многу напорна но има одлични резултати. Јас денес почнав прв ден па би сакала да споделаm мислење со некој друг.
    Поздрав

    http://www.beachbody.com/product/fitnes ... nsanity.do
     
    На ninchy996 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Да, значи инсенити е баш инсенити. Кој почнува да го вежба му посакувам дефинитивно многу среќа. Ја имам целата програма, со се исхрана и со се тренинзи за 60 дена. 2 недели вежбав и видов најдобри резултати што може да се добијат. Самата комбинација на кардио вежби и те како дава фантастични резултати.
     
    На a.nuska и Miss.N им се допаѓа ова.
  3. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Девојки јас гледав на јутуб за оваа програма, ама никаде нема со видео за вежбите, како луда ги барав и никаде неможев да ги најдам, и сега да ве прашам, набавивте цедиња,од каде? Од каде го набавивте планот за исхрана, стварно сакам многу да ослабам, а има бајаги за слабеење, па ве молам за помош?
     
  4. lil13

    lil13 Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    На xoxo..gossip-girl и lovelife им се допаѓа ова.
  5. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Програмава, односно вежбиве се за слабеење или онака затегнување. Ја сакам да почнам да ги вежбам ама не сакам да слабеам, онака за мускули само
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Дефинитво се за слабеење, ама не е исклучена и можноста и да направиш мускули.
     
    На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Нешто посебно да ти НИКНАТ мускули, не се плаши , нема да ти се случи тоа. Може само да ги оформиш мускулите кои веке ги имаш. Инсенити е кардио систем кој служи колку за топење толку и за оформување, а мускули се прават стриктно во теретана. :)
     
  8. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Јас почнувам од понеделник женски, комбинирано со Ун диета нормално, се надевам дека ќе има добри резултати, ама не верувам дека нема да го постигнам она што го сакам, ги гледав сите клипчиња стварно се лудило, еднаш се натокмив да почнам, ама после првото видео неможев да станам 3 дена од кревет...
    Еден совет, пред да ги почнете вежбиве 2 недели убавезно спремање, зошто одма нагло и ќе свршите работа!!! Подобро организмот прво да се научи на потешки вежби или на повеќе време вежбање па ова, морам да го искористам летово!! Посакајте ми среќа :*
     
  9. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Полека, но сигурно. Имај верба и трпение Марбела. Значи нема нешто што не се може. Јас ова лето излгов со прекрасна форма искрено. Презадоволна сум од себеси. Зашто мислиш дека не би можела и ит !? Не се разочарувај. Верувај во себе и почни. А за укоченоста и воспаленоста-аспирин. Со среќа . :)
     
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Девојки која ке биде фина да ми објасни како да ги симнам вежбиве?
    Со компјутериве не се снаоѓам ама баш никако, уствари мразам технологија :|
     
  11. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски

    Погоре на странава има линк од торентот, кликни на линкот, ке ти се отвори страната, ќе го симнеш торентот и ќе го уклучиш да се симиња, притоа треба да имаш инсталирано и програмче за симињање. Ако нешто не ти е јасно пиши во лп да не бидеме оф топик ;)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Преку торент еве ти линк:
    http://thepiratebay.se/torrent/6494528
    Само немој да стегаш на даунлоад, туку на гет дис торент , нормално ако имаш торенти програма, ако не незнам јас како да ти помогнам, другиве девојки можда знаат?! :wasntme:
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  13. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Немам таква програма, тоа и е проблемот, ај ако знае некоја нека ми пише лп, сакам да ја почнам програмава за вежбање
     
  14. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    успеав конечно да го симнам ова со помош на неколку феминки, ама сакам да прашам нема опција да го поместиш видеото до кај сакам, прмер од 3 мин да скокнеш на 15мин?
    Освен да го паузираш, fast forward, и rewind нема никаква опција вака на пх90 не беше
     
  15. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Колку килограми отприлика имаше за симнување? И дали се придржуваше на исхраната со оглед на тоа што тие имаат некои чудни ствари, шејкови чуда? :)
     
  16. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Се слабее ли со оваа и за колку време се намалуват килограми ? :)
     
  17. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Па целиот режим трае 60 дена, имаш неколку видеа и точен распоред кое видео треба да го вежбаш тој ден, отвори на јутуб видеа да видиш какви трансформации нуди Инсенити, инспирација ми се сите тие луѓе кои стегнале заби,се намачиле ама го поседуваат телото што го сакале! :wasntme:
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Девојски као ви оди? КОе време во текот на денот вежбате и како се храните? Ептен промисинг ми изгледа програмава.
     
  19. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    И мене... Ама таа нивната исхрана... хммм неможам да се придржувам... Јас ЗДРАВЈЕ ќе ја почнам од септември-октомври, кога ќе подзалади зошто на ова време по дома не се вежба :)
     
  20. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Исхраната јас си ја правев бидејќи се занимавам со боди фитнес. НО горе долу 80% беше ко нивниот предлог. Шејковите заправо се протеини. Јас не гледав на вага воопшто бидејќи бројката не ме интересира. Гледав колку сало имам за топење. Тоа беше прилично малку за мене.