1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

INSANITY workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од ivana20190, 23 јуни 2012.

  1. Queen_N

    Queen_N Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Еве ти линкче : http://zamunda.net/download_go.php?id=272066 Имаш и Nutrition Guide внатре ;)
     
    На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
  2. waterllady

    waterllady Популарен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    3.181
    Дали оваа програма може да се спушти на телефон, има ли апликација? И ако нема, може некако од компјутер да се префрли на ЦД?
     
  3. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Почнувам со Инсенити од понеделник и се мислев да го комбинирам со дополнително трчање и пешачење, е сега не знам колку ќе издржам бидејќи самите вежби се прилично напорни.

    Исто така планирав во исто време да почнам со УН диета повторно (но не знам дали би било правилно, бидејќи нели во самата програма има и водич за исхрана - па можеби ќе ја модификувам малку), првиот пат кога ја држев пред 2 години беше многу успешно, односно ослабев 15кг. Плус ќе пијам саси вода и Л-Карнитин.

    Се надевам дека сето ова комбинирано ќе даде добри резултати, земајќи предвид дека оваа година не бев воопшто активна на физички план и сите мускули што ги имав... well, they are gone и плус си накачив неколку килца.(facepalm) :whew:

    Посакајте ми среќа. :)
     
    На Ema.Sk, Miss.N, Petar Pan и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Petar Pan

    Petar Pan Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Машки

    не ти се мускулите никаде отидени, тука си се не се секирај :)
    викаш една година не си активна, ако претходно си вежбала активно ќе се изненадиш колку брзо ќе постигнеш добри резултати
    само напред нема зашто да не даде резултати ако се посветиш целосно
    со среќа поздрав
     
    На glosipgirl и Jordanovska-K им се допаѓа ова.
  5. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Имате ли линк од Insanity MAX30?
     
  6. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Јас ја симнав програмата уште зимото, сега ја почнав пак да ја вежбам. На торент ја најдов, побарај ја сигурно ја има.
     
  7. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.812
    Секое видео може да се конвертира и да се стави на мобилен, прогуглаj за тоа и ќе наjдеш соодветна програма. А место копирање на цд, подобро купи си usb од 2 gb и на него префрли ги вежбите.
     
  8. g.o.c.a

    g.o.c.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Само што завршив со фит тестот:muscle::muscle: На моменти помислував дека нозете ми откажаа, ама сепак продолжив и правев подолги паузи од тие на видеото:whew::clap:
    switch kicks-53
    pover jacks-52
    pover knees-80
    pover jumps-30
    globe jumps-9
    suicide jumps-11
    push-up jacks-17
    plank oblique-23
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. Normina

    Normina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Сакам да почнам со овие вежби , глеам сите сте некако задоволни а и по сликиве ме преизвкиуваат да почнам... Сите коментари ги прочитав , сите линкови што се постирани ги отворив но неможам да ја симнам програмата , ( како ќе стиснам на линкот автоматски ми се данлолдира да го отворам неможе ) Па ако сакате да ми помогнете околу симнувањето :^)
     
  10. Kindero

    Kindero Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас ги вежбав овие вежби лани и навистина се добри, но ги вежбав од видеа на youtube но сега ги нема сите :?: Ги гледав линковите кои ви се објавени но неможат да се симнат, ако можи некој нека ги прати... :$
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    ај ако може некој нека ми прати линк и да ми објасни со спуштањево , не ме бива многу :D
     
  12. Queen_N

    Queen_N Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    1. Кликни на линкот подолу ќе ти се симни програма којашто ќе ти овозможи да го симниш торентот од видеата на Insanity:
    http://www.utorrent.com/downloads/complete/os/win/track/stable
    2. Откако ќе ти се симне инсталирај ја програмата и потоа кликни на следниот линк: http://kickass-torrent.ytsre.eu/shaun-t-insanity-deluxe-t8207472.html . Ќе ти се отвори веб страната. Кликни на Download Torrent. Фајлот ќе се превземи.
    3. Веќе симнатиот фајл (торент) кликни го и ќе ти се појави прозорец за тоа во која локација сакаш да биде симнатиот фајл. Автоматски доколку не менуваш ништо ќе се сними во Downloads. Кликни ОК и ќе почне да се превзема. Ќе ти покаже проценти за тоа до каде е процесот на превземање на видеата.
    4. Го отвораш превземениот фајл и ги гледаш внатре сите видеа од Insanity програмата.
    5. Почнуваш да вежбаш кога сакаш ;) :D Среќно!

    PS:Доколку немаш брз интернет превземањето ќе трае подолго бидејќи сите видеа заедно зафаќаат 8GB.
     
  13. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Мене ми е трет ден по ред вежбите се многу напорни и се боли...
    Ни аспирин не помага. Ама сепак продолжувам.
    На другарка ми брат и од овие вежби ослабе 13 килограми за 2 месеци.
     
    На simoncelicius, Queen_N и christinnn им се допаѓа ова.
  14. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    Дали ќе може некој да ми го објасни режимот на исхрана ...неможам воопшто да го разберам
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  15. La Muerte

    La Muerte Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Почнувам со Инсенити од утре, во моментов ја симнувам програмата се надевам дека ќе има добри резултати.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Зa кoлку вре
    времсе пoјaвувaaт реџултaти, aкo вежбaм три пaти неделнo?

    Сaкaм дa зпoчнaм,некoј сoвет?
     
  18. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @SunnyGirl2 ако немаш кондиција, не ти препорачувам прво да почнеш со Инсенити, зашто оваа програма не е за почетници. Нема да можеш ни првите 5 минути да ги издржиш. Јас би ти рекла прво да почнеш со полесно кардио, или кардио во комбинација со strength вежби, па постепено да набиваш кондиција за после да продолжиш со Инсенити. Програми од тој тип што би ти ги препорачала се 30 Day Shred и Ripped in 30 - и двете се од Jillian Michaels, лесно се наоѓаат торенти.
    Ако веќе имаш кондиција и сакаш да продолжиш со Инсенити, можеш да го следиш календарот на Шон, го има на интернет. Програмата е така осмислена, да за 2 месеци скроз го смениш изгледот. Можеш да видиш слики од луѓе што ја пробале програмата, какви биле пред и потоа. Резултати за брзо време ќе забележиш, зашто интензивно кардио е. Јас сепак не одам според распоредот, туку напоредно возам статичен точак, вежбам пилатес, ги терам програмите на Џулиен, видеата на Кејси итн.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    колку овие вежби се ефикасни ?
     
  20. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Јас ги практикував едно месец дена и нешто.Навистина се доста напорни особено ако подолго време не сте вежбале.Ќе имате големи болки на мускулите што е знак дека се добри и ефикасни.Јас по цела недела сум имала болки во мускулите ама она поради што ги прекинав е тоа што имав проблеми со циклусот ми каснеше и немав скоро ич па не сакав да си направам проблеми со тоа