INSANITY workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од ivana20190, 23 јуни 2012.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Сеуште имаш резултати? (доколку не вежбаш/или се ггубат некако ?)
  Ме заинтересира баш. :)
  имаш ставано некаде фотографии?
   
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  Повели торент, тука ја има целата програма.
   
  На sunshine-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. HilldaBeautyy

  HilldaBeautyy Нов член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јaс oдaм три пaти неделнo нa insanity.Мислите декa имa ефект?И кoј oдел кaквo искуствo имa?
   
 4. sunshine-girl

  sunshine-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Ajde nekoj sto gi vezba Insanity neka spodeli iskustva.Jas eve veke 11 den gi vezbam.Prvite 4 dena nemozev od krevet da stanam imav epten jaki bolki.Sega nemam bolki osven sto me boli gluzdot mnogu i celata peta.Pa mn naporno mi odat vezbite bidejki se intenzivni a jas edvaj mozam da stojam na noze.Jas odkako ke gi dovezbam potoa pravam na krajot i stomacni za podobar efekt.Ne sakam da oslabnam sakam da se zacvrstsm a najmnogu stomacniot del,nemam stomak no posle poragaj ne izgleda bas dobro.Se nadevam ke imam dobar efekt.I nekoj ako gi vezba dali ja ima istata bolka na gluzdovite?
   
 5. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Јас ги вежбам една недела веќе и исто првите 3-4 дена не можев да станам и покрај тоа што сум веќе 4 месеци физички активна, кичмата ме болеше и многу листовите од нозете ме болат многу како и глуждовите. Пијам андол и се масирам со коњска маст колку да ми помине и има ефект мислам. Ги имам вежбано insanity и добив убава форма на телото, само многу ми се напорни во однос на време, губам многу време вежбајќи тешко ми е да одвојам. Со лесно нека ти оди вежбањето, се надевам ќе ги постигнеш посакуваите резултати,
   
  На sunshine-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.136
  Допаѓања:
  47.317
  Глуждот и петата? Да не ти се повредени? Внимавај на правилно држење при правење на вежбите, глуждот и петата не болат од мускулите.
   
 7. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Јас ги вежбав 2 месеци па пауза од месец па пак 2 месеци и во одење го свиткав глуждот ми отече ми беше во лангета и од тогаш пола година немам вежбано.
  Иначе едвај чекав да дојде недела да одморам од вежбање. Вториот месец е лудницааааааа... не се издржува.. али вежбите се страшни резултати феноменални,, јас изгубив малце кила али се стегнав како никогаш до сега и нормално ако се придржувате во исхраната.. џабе вежбање ако после тоа се нафукаме како стоки :) и за тие што сакаат да вежбаат пробајте дома дека во некој фитнес клуб се вежба само 3 или 4 дена а целата прогама е 6 дена освен недела нели :) пробајте вреди :) али да првите две недели се ке ве боли :)
   
 8. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Тоа по распоред е 6 пати неделно и има резултати после 3та недела а тек па за 2 месеци..... е сеа за 3 пати можда ке има али не толку како што е вежбањето секој ден. Ако сакаш да вежбаш пробај дома работи ги симни си го торентот е вежбај. Вака за три дена незнам ама мислам дека малце по споро ке имаш резултати.
   
 9. sunshine-girl

  sunshine-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Znaci moram da prekinam so vezbite mi otece gluzdot i strasna bolka imam ne mozam da odam,i ne mozam da spijam od pregolema bolka.
  Dali tie sto gi vezbate vezbite gi vezbate so patiki ili bosi?Jas bosa gi vezbav pa se mislam da ne e od toa.Inaku neznam dali ima vrska so vezbite no imase nekoja clenka napisano deka i docnela menstruacijata od vezbite.I kaj mene e taka,3 den mi kasni menstruacijata,a sekogas imam redovno.
  Ne sakam da gi otkazam vezbive no sakam nejkam moram barem 1 nedela da odmoram.
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.651
  @sunshine-girl било какви вежби да правиш обавезно да носиш соодветни патики со потпора, а особено е битно кога станува збор за кардио како Инсенити на пример. Јас имам патики што ми се исклучиво само за дома и дури кога вртев на Орбитрек ги носев главно ради комоција, не дека ќе се повредам од вртење.
   
  На Lux, Elen4e89 и sunshine-girl им се допаѓа ова.
 11. sunshine-girl

  sunshine-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  znaci greska mi e sto ne vezbav so patiki zatoa izgleda me bolat gluzdovite.neka mi pomini bolkata i pak ke pocnam da vezbam ama ovajpat so patiki.
   
 12. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Јас вежбав боса ниту еднаш не облеков патики по убаво ми беше боса така да како ке ти одговара тебе така прави си. Си постилав јас јога-мат да не ми се лизгаат чорапите од ламинатот. 15 години сум активен спортист и ниту еднаш немам вежбано со патики дека таков ми е спортот така да убивањето не е од тоа дали си носела патики или не. Можда не си била доволно загреана или си ставила малце повеке терет на глуждот при газење. А за менструација нема врска вежбањето со идењето. одмарај 10 дена па после пробај.
   
  На Elen4e89 и sunshine-girl им се допаѓа ова.
 13. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Здраво јас го вежбав shon t 2 недели ама мн се разболев до болница стигнав е сега сакам пак да почнам од денеска па сакав да прашам мора од понеделник да се почни со вежбите
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Ти си бираш кој ден ќе почнеш, само ќе си ги следиш и ќе си ги прилагодиш деновите и термините како ти одговара тебе.
   
  На a.nuska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  13.425
  Пол:
  Женски
  Јас не носам патики. На тепих исклучиво по чорапчиња.И досега не сум осетила никаква болка во глуждот, мада што некогаш може да се случи благо превиткување во тој дел али нема гајле, во скокање се може да се случи.
  И не ми се случило да ми доцни менструација од вежбите, можеби не јадеш доволно хм?:?: Оние вежби бараат храна,сепак се премногу интензивни.Како и да е, ако сметаш дека е подобро да одмориш, одмори.Здравјето сепак пред се.:)
   
  На sunshine-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Од утре почнувам и ништо нема да ме запре да постигнам добри резултати разгледувајќи по форумов толку се мотивирав што сакам добро оформено тело....ќе треба многу работа знам ама нема да се откажам
   
 17. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Можи со инсанити со shon t овие резултати да се постигнат или и да вежбам и нешто друго истовремено f549be1a01e1b634b8f36a4687cb59aa.jpg
   
 18. sunshine-girl

  sunshine-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Nozete mi zazdravea od ponedelnik pocnuvam pak,ama bidejki napraviv pauza gi pocnuvam vezbite od pocetok,se nadevam nema da imam problemi i ke gi izdrzam :)
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  941
  А сега во каква состојба си?
   
 20. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Get fit or get out :) само напред