1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Insta Shopping

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bubi1106, 14 октомври 2020.

 1. Bubi1106

  Bubi1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Се размислував дали темава да ја пишам кај Online Shopping или да биде настрана но сепак колку им верувате во квалитеот на македонски Инстаграм страни? За облека дали сте зимале од некоја и како сте задоволни? дали може да ми препорачате некоја (и за машки и за женски)?
   
 2. Doll000222

  Doll000222 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2020
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш нарачувам од инстаграм, а и секогаш барам да ми сликаат како изгледа реално. Еве некои од коишто сум задоволна : butiksabe, unique_butik_skopje, butikstela2001, butikgliterati,..
   
  На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bubi1106

  Bubi1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас лично ги гледав Halda.mk имаш ли искуство со нив
   
 4. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  16.847
  Пол:
  Женски
  Јас имам порачувано дуксер од кај нив. Сликата не се избледи, го имам веќе четири месеци. Ем дуксерот е дебел, таман за ова време.
   
 5. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  2.636
  Пол:
  Женски
  Алишта никад, многу ми е језиво зошто незнаеш што матријал се и дали ќе ти стојат убаво.
  Рандом тракатанци од АлиЕкспрес и обувки нарачувам, најчесто чизми иако се кинески квалитет стварно не ми е гајле, добро издржуваат. What can I say I'm a cheap bitch! :D
   
  На Seli20, Alex.T, Regina.Phalange и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  8.986
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20201014_132657_com.instagram.android.jpg
  Има ли некој порачано од овде? И како е задоволен?
   
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.114
  Допаѓања:
  59.904
  Да признаам, често ми се случува да ми се допадне некое парче облека, но не сум собрала храброст да нарачам. Гледам дека и цените се доста прифатливи, па дури и да ми е утнат моделот нема да ја жалам сумата премногу.

  Како за почеток, би купила ташна. :lol:
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу задоволна од Fashionme.mk . Супер квалитет и брза достава.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.150
  Допаѓања:
  138.863
  Пол:
  Женски
  Презадоволна од овде
  C320B1DF-AC92-47D7-A8C7-AE24C63020E0.png
   
  На mal.ecka и teressa им се допаѓа ова.
 10. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Јас имам нарачано ташничка како таа на сликата, сакав бела, но моментално ја немаа таа боја па земав кремаста, љубезни се, ми ја сликаа за да видам точната нијанса и ми ја доставија до дома.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  11.922
  Дали имате порачувано од тука?
   

  Прикачени фајлови:

 12. Lisicko

  Lisicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  932
  Пол:
  Женски
  Кој фустан го нарача од таму, може слика? И јас сакав да нарачан, ама сумливи ми беа дека многу ефтини
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  33.663
  Пол:
  Женски
  32FC5E33-8ECD-4C61-A23E-AD8B5FAA518D.jpeg
   
  На Lisicko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.614
  Пол:
  Женски
  Јас нарачувам многу често од инстаграм имам нарачано од Luxe Fashion Macedonia многу работи и сите се исти како на сликата и материјалот е многу добар. Од Fairytale Skopje тоа што го порачав беше исто како на сликата, материјалот предобар, малку помал беше бројот спрема други пати кога нарачувам.
   
 15. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  11.417
  Пол:
  Женски
  Немам нарачувано до сега.
  Ве читам со кои страни имате позитивни искуства,ако ми се допадне од истите ќе нарачам и јас.
   
 16. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  22.669
  Пол:
  Женски
  Дали сте задоволни од некоја продавница за чевли, пример Perlashoesbags? Никогаш немам купуваноно чевли преку интернет, па ми треба некој сигурен инстаграм акаунт.
   
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.566
  Допаѓања:
  276.340
  Пол:
  Женски
  од Перла да. Имам над 10 пара чевли од нив, и чизми и салонки буквално се. Еве и утре чекам нови чизми. Имаат и веб страна можеш со картица да си платиш
   
  На mal.ecka и f.girl им се допаѓа ова.
 18. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  Здраво, искуство со butik kopela од Битола? Имаат убави работи на инста