International High School - Skopje

Дискусија во 'Образование' започната од twilight123, 19 август 2012.

 1. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам сега прва година и се запишав во ова училиште. Дали некоја од вас учела, учи или ќе се запише тука ? Дали познавате некој од ова школо ? И ако знаете нешто за школово пишете некоја информација ? Секакви коментари и мислења се дозволени :)
   
 2. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Супер е школото!
   
 3. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Ќе ми каже некој нешто повеќе за ова школо? Колку се учи? Какви се професорите? :?:
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.672
  Допаѓања:
  19.599
  Пол:
  Женски
  Nekoj da kaze poveke za skolovo?Gledam temava odamna e i nema mnkgu mislenja.Mozebi ke se zapisuvam pa da mi kazete nesto okolu skoloto
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Кога јас се запишував средно кружеа лоши муабети, меѓутоа тогаш школото не беше баш познато. Имам другар кој учеше прва тука и се префрли во Орце каде си немаше некој проблем, така да би требало да е солидно колку толку. Јави се и побарај доколку е можно да дојдеш на посета во училиштето и со свои очи да видиш што како. Знам дека НОВА го имаат ова имплементирано одамна, можеби сега е и кај другите приватни средни. Ако сакаш да работиш на себе, каде и да си ќе успееш.
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  го знам другарот кој учеше тука
  бтв матурирав овде така да слободно што ве интересира пишете
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.672
  Допаѓања:
  19.599
  Пол:
  Женски
  Ne mi tekna prethodno da te prasam.Zavrisv rabota vise
   
 8. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  кај се запиша?