1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Investigation Discovery

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од manja666, 23 јуни 2012.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Искрено го мразам овој канал,Мм по цел ден гледа ID,многу ретко од немај каде загледувам по малце и многу се нервирам.
     
  2. Andrianaaaaa

    Andrianaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    41
    I am Obsessed with this channel :)
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Знам да се заборавам и по неколку часа пред телевизор. On the case with Paula Zahn ми е дефинитивно омилена, потоа Evil, I и Serial killers. Од serial killers, а општо и од каналот, епизода што ептен ми има оставено впечаток е дефинитивно The Monster of Florence. Deadly women е доста интересна. Штета што killer kids ретко ја наоѓам. Dr G и Forensic Detectives ми се едни од најдосадните, повеќе од 2 епизоди не паметам да сум изгледала.

    Едит: Гледам како емисии кои моментално се прикажуваат ги има Devil You Know и Facing Evil with Candice DeLong. Ги имате гледано, или не ги даваат кај нас?
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    ME TOO!
    Кога имам време гледам исклучивоID, а ако не гледам тоа гледам National Geography, Discovery или било кој канал со документарци.
    ММ ме прашува дали тоа ја се спремам за јавен обвинител со ID или се учам како да му направам нешто :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Абе гледав, гледав, па и откако ке почнеа репризите да ги даваат пак ги гледав!
    Само сега последниве месец - два, нешто со бум,тв-то е зафркнато па не ја факам програмата.
    И се нервирам, ништо нема по телевизија така интересно. :lol:
     
  6. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Јас некако тешко се навикнувам на новиот ID extra. Иако има нови серии, сепак некои ми се без везе, нешто со џет сет,бла бла....ако е за џет сет ќе си гледав E!
     
  7. sheficata46

    sheficata46 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    Стрикно таа програма не ја гледам, ама постојат и така серии на кои истражуваат убиства. Ме интересираат таквите да, интересни се. :D
     
  8. darkrose6

    darkrose6 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Опсесија најголема што може!!!!!!!!!ГЛЕДАМ БУКВАЛНО СЕ СЕ СЕ СЕКОЈ ДЕН СЕ ГЕДАМ ]:)
     
  9. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Колку беше добро ова со лажењето на National Geographyl :rock: Баш е интересно :geek: :)
     
  10. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    download.jpg
    Мислам дека сликава кажува се, истата приказна е и со мајка ми.
    Киснеме пред ТВ колку можеме. Го сакам каналов зашто преку реконструкциите дознаваме какви нелуѓе има на светов и на што се спремни само за да дојдат до она што го сакаат. Инаку кога прв пат почнав да го следам каналов мислев дека не е вистина тоа што го даваат и почнав да гуглам за тие личности за да проверам дали е вистинито и оттогаш почнав да го следам редовно - токму поради тоа, затоа што се вистински приказни.

    Најомилени емисии ми се Deadly Women (инаку на пола сезона ја скратија, ама така беше и со претходната) и сега чекам да заврши Scorned: Crimes of passion за да продолжат со сезоната, потоа исто ја следам Deadly Sins која моментално ја емитуваат 4та сезона. Исто така ги следам и On the case with Paula Zahn и Fatal Encounters.
    Помалку омилени ми се Dr.G, Disappeared и I Almost Got Away With It.
     
  11. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
    Дали можам онлајн некаде да го гледам каналов со српски превод (го укинаа од кабелската пред 2 год.:()