1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

IP адреси

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Feminka22, 10 септември 2018.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.614
  Допаѓања:
  28.939
  Пол:
  Женски
  ајде бидејќи во другана тема наполнивме офф топици да продолжиме со дискусијата овде може?
  @RainBow префли ни ги мислењата овде да не одат јабана.
  Ви одговара или не?Ако ви одговара океј ако не во канта па ќе пишуваме офф сите.
   
 2. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  4.726
  Пол:
  Машки
  Нема ни еден одговор во новава тема?
   
 3. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  3.056
  Допаѓања:
  134.090
  Пол:
  Машки
  192.168.1.25
  А за што е темава уствари?
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
 4. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.909
  Пол:
  Машки
  Логирај се од Телекабел - Скопје / Meganet.
  Пошто штедат на јавни ipv4, имаат state-базиран, load-балансиран NAT со излезна подмрежа цела /24 и другата страна нема да знае која всушност ти е адресата.
  Не дека нема попаметни начини и не дека ова е приватност, ама нешто се тресе во ладна вода.