1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ISTA KRVNA GRUPA

Дискусија во 'Канта' започната од anetomalecko, 4 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anetomalecko

  anetomalecko Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  zdravo sakam da prasam dali partneri so ista krvna grupa potesko doagjaat do dete imam slusnato pa me grize sovest ete ne sum bila na ginekolog neznam zosto ne sme se obidele so partnerot samo cisto informativno sakam da znam ako nekoj znae ve molamza odgovor ?? )
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.818
  Допаѓања:
  172.051
  Пол:
  Женски
  Не мора да имаш медицина завршено за да знаеш дека не зависи од крвните групи дали можеш да забремениш или не. Тука други фактори играат улога, а крвната група во никој случај. Би те советувала да не слушаш бабини деветини и да не се замараш со глупости.
   
  На leo-n-tina и anetomalecko им се допаѓа ова.
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема врска тоа. Мајка ми и татко ми се таков случај, па мајка ми 5 пати останала бремена. :)
   
 4. Melaniiii

  Melaniiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  20
  Женски имам едно прашање. Можеби не е соодветно за оваа тема но е за крвните групи.
  Дли може Детето да е АБ ПОзитив, доколку мајката е А+ а таткото Б- КРВНА ГРУПА. позз имајте убав ден.
   
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  11.054
  Пол:
  Женски
  Нема никаков проблем ,моите се иста крвна група, проблем може да се јави ако партнерите имаат различен Rh фактор позитивен едниот негативен другиот, и не во смисла да не можат да имаат дете туку има можност детето да има здравствен проблем
   
 6. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  11.054
  Пол:
  Женски
  Може еве ти табела http://www.bloodtyping.com/inherited.html :)
   
 7. anetomalecko

  anetomalecko Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  BI BLAGODARAM NA SITE JAS OD TETKI BABI STRINI OVA SUM GO SLUSNALA A ABS JAS I PARTNEROT IMAME NULTA POZITIV I MALKU ME ZAGRIZI TOA AMA SEGA OP OVA SO MI GO KAAZFTE SIGURNO NEMA DA MISLAM POVEKE NA TOA...:)
   
 8. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741
  не се замарај нема врска тоа со иста крвна група само бабини измислотини цисти глупости
   
 9. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Нема врска. И моите двајцата имаа иста крвна група, А+, па се било во најдобар ред.
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Секако дека може ;)
   
 11. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски

  може, моите се со такви крвни групи, а јас и братми сме АБ+
   
 12. anetomalecko

  anetomalecko Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  jas i on imame 0+ falavi uste ednas
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.