It's always sunny in Philadelphia

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Jeny, 26 ноември 2012.

 1. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  226
  Eдна сосема поинаква серија која изобилува со тотално различни елементи на хумор од сите досега видени. Се работи за четворица млади луѓе и постар татко кои поседуваат паб во јужна Филаделфија каде што го минуваат поголемиот дел од денот. Во нивните секојдневни ситуации се користат со секакви уцени, закани и манипулација за да го добијат посакуваното. Тие се нечесни и несовесни, често коваат заговор еден против друг за лична корист или едноставно за забава. Секоја епизода обработува многу контроверзни теми, како на пример политички и социолошки прашања (контрола на оружје, абортус, стероиди, малолетничко пиење, здравствена заштита и др.) кои се обработени на ироничен и комичен начин.
  Слична со South Park само со живи луѓе од крв и месо :)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Знам дека се работи за вкуснови но мене воопшто не ми се допадна серијава. Видов дека има добар рејтинг на имдб па решив да ја гледам. Со сила изгледав 4-5 епизоди и за секоја одвај чекав да заврши.
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  9.113
  Исто, крајно глупа плус сите ликови ми беа иритирачки. Ниту еден не ми беше смешен, ниту хуморот воопшто. Ја изгледав прва и не ја спуштив втора. Немаше една сцена што ме насмеа или пак да ми беше малку интересна
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.061
  Допаѓања:
  48.370
  Пол:
  Женски
  Серијава е прича за себе. Јас ја гледав чат-пат, ама секоја епизода е ризик. Или ептен ќе те насмее или е крајно моронска, па се чудиш зошто гледаш такво сра*е. Затоа не ја ни гледам воопшто, има далеку подобри серии да се губи времето со оваа. :)
   
 5. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Ја гледав и ми беше интересна но подоцна ми стана досадна некако..
   
 6. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  226
  Имате право, серијата почнува ветувачки, но понатаму толку се развлекува што и мене ми стана досадна. Изгледав две сезони и на третата си реков дека не можам повеќе, почнаа ептен некако да затапуваат.