1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Jавен оглас за вработување во Македонски шуми

Дискусија во 'Барање работа' започната од Katiija, 3 јуни 2013.

  1. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    Има ли на некого да му е стигнато решение за приговорот ? |(
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој каде почнаа да ги вработуваат врскаџииве преку македонски шуми?
    Разбрав дека почнале по јавни здравствени установи да ги пикаат директно со решение на рака.
    А по јзу има толку многу волонтери што волонтираат повеќе од пет години, зар сега нив ќе ги шутнат? :o :x Не ми се верува. Буквално ја разболеа младинава од нервози. Јас мислам дека се повеќе и повеќе се зголемува желбата за бегање од оваа држава што не ни нуди ништо.
     
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    ^Za Bitola,znam deka mnogu primija vo gradinki,sud,vodovod I drugi javni pretprijatija,a iskreno za vo Jzu seuste nemam slusnato.
     
  4. Sherryl

    Sherryl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    147
    и после оние кои ваделе бугарски пасоши биле предавници, не си ја сакале татковината дрн дрн дрн..... јас сум од тие патриотите што не извадија бугарски пасош( и се каам до немајкаде) бидејќи нели овде се надевав дека ќе излезе нешто.... самохран родител со факултет да дреме дома и да нема сигурна работа додека оние нивните со осмо ги испозапослија :envy: :puke: :swear: да ти се плукнам на државата веќе, се инаетев ама дојде нож до коска изгледа- време е за летање што подалеку од оваа проклетија
     
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Без разлика, значи и таму кај што примиле во суд, градинки итн.. сигурно имало волонтери, што со нив?
    Зар така ќе ја решат невработеноста, една врата отвори -друга затвори.
    Мачкаат очи сега пред избори иако знаат дека ништо не направиле, бидејќи и тие што волонираат се невработени.
     
  6. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Истото и јас прашувам.Дадоа информација дека има прифатени приговори , но ..... тоа го чуваат како државна тајна.Штом изборот беше јавен, зошто прифатените приговори не ѓи објавија јавно? :?:
     
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Веќе почнуваат од понеделник со работа. Двајца кои ги познавам почнуваат во Општина да работаат.

    Се сложувам дека е жално што некој со години волонтира, за безпари или за минимим пари, а сега некој наготово ќе влезе. Катастрофа. :x
     
  8. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    А како така не ми е јасно нешто на мене тука. Вработувањата за во шуми а ги праќаат на работа во здравство и во градинки.
    Дрва нека им дадат, ама зашто вака ќутуци им праќаат? :^)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    бев во шумите, ми кажаа дека по пошта ги вракаат документите и дека немам право на приговор :doh:
    сега се активни вработувањата за инвалидните лица, а за се што ке следува следете на МТВ 1
    гужва, луге-хаос беше
     
  10. Emotivka

    Emotivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Dali na site koi ste odbieni vi stigna resenieto deka ne ste primeni za da vrz osnova na nego se podnese prigovor? Mene voopsto ne mi stigna nikakvo pismo. Ne veruvam deka e nekade zalutano po postive, ima li i drugi koi ne dobija nikakov oficijalen odgovor?
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.204
    Колку плата земаат вработените преку оглас на Македонски шуми? Поранешна колешка со факултет примена во МВР и дале 9000 со ветување дека на секои 6 мееци ќе има покачување, а комшика со средно,не сум сигурна далиима 4 степен, може е со 3 кажувала дека зема 18000 што не ми се верува. Сигурно лаже за да и бидат љубоморни.
     
  12. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.208
    Допаѓања:
    124.088
    Никој не може да знае дали лаже за да и бидат љубоморни.
    Сите се вработени на различни места и не земаат иста плата.
     
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.204
    Во МВР почнува со 9000, а во пошта со 18000. Првата со факултет, а втората со средно. Не ми се верува баш.
     
  14. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Да не има објавено нов оглас :?: ако да, каде може да се аплицира?
     
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.397
    Пол:
    Женски
    Свекор ми го вработија во јавно обвинителство.Со средно зема околу 13000-14000 ден
     
  16. Aurora05

    Aurora05 Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Познавам чоек со основно вработен преку Македонси шуми што работи како чувар а зема над 20 000 денари,и платата му било кажано дека уште ќе растела :)
     
  17. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Дечки не гледам многу тв, затоа кога ќе има огласи бидете добри и споделете тука ако дознаете нешто ... фала од напред :D