1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Jas sum opsednata so moda

Дискусија во 'Канта' започната од cutegirliva, 5 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. cutegirliva

  cutegirliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Jas sum opsednata so moda i mnogu sakam da se doteruvam i decko mi mi vika deka toa sto go pravam e nenormalno..Nitu eden den vo nedelata nemam noseno ista obleka cevli ili tasna ..... :emo: Kako da go izlecam toa :envy: ;( :^)
   
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Зошто ненормално?? :?: ..сите сакаме секој ден да сме облечени различно, ама секој со можностите ;)
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Со тоа што нема да отвораш нови теми без врска на секои 5 минути.
  За почеток, мислам.
  Ако сакаш нешто да кажеш побарај си соодветна тема, не туку отварај нови теми.
  Башка латиницава...
  Абе барем прочитајте правила бре! |(
   
 4. cutegirliva

  cutegirliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  сега само сто ги процитав
   
 5. cutegirliva

  cutegirliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  а зс некои теми се заклуЧени?????
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.569
  Допаѓања:
  6.336
  .. Како што веќе ти кажаа, најпрво е пожелно да ги прочиташ правилата и истите да ги применуваш. ;)
  А за темата.. па која девојка не е?! Дури и јас која можеби на моменти не фура вообичаен стил на девојка и сака да се облекува како "машко" , т.е раперски пак сакам да видам нешто ново, некој нов тренд, нови стилови па ако нешто ми се допадне од нив да си го присвојам во мојот стил итн. Тоа е нормално да сакаш да се средиш, секој ден ново да носиш, зар не е тоа сонот на скоро секоја девојка? Ама, да, секој според можностите. Ако ти ја имаш таа можност, супер. Ама покрај се ова мислам дека не е добро да бидеш толку опседнат околу модата. Добро е да ја сакаш, ма и да ја обожаваш ама се во умерени граници. Немој на крај да завршиш со неконтролирано трошење кога ќе излезеш на шопинг и со празна картица. :|
   
 7. cutegirliva

  cutegirliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Најпрво никој не ги почитува правилата ...Треба да се пишува само по 4 реда
   
 8. cutegirliva

  cutegirliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  инаку имам златна картица која нема лимит
   
 9. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Се фалаш или?? |(
   
 10. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Искрена да бидам денес бев да си купам нешто за носење и покрај тоа што сум трудница сакам да сум дотерана па нон стоп си купувам по нешто.
   
 11. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.990
  Пол:
  Женски
  Како да го излечиш...ке си појдеш на камен мост и ке си купиш Долче Икебана или Шеќерзат ролка и парфем од Б`лгарска роза, ке престанеш личната карта да ја викаш златна картичка и ке излезеш од смешниов филм.
  И исто би можела да престанеш да се фалиш пред да те “излечат“ модераторите.
  Пи.ес. Заборави да кажеш дека возиш ферари обложено со најубави кожни седишта, дека татко ти има вила во Мајами и дека дечко ти личи на Бред Пит и го има богатството на Бил Гејтс.
  Фала и кај вас.
   
  На MoonChild и LilBaby им се допаѓа ова.
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Нема ништо лошо во тоа секој ден различно да бидеш облечена баш го почитувам тоа... секој ден оди си дотерена без да се мислиш што некој ќе ти каже и браво што секој ден си се облекуваш :* :* :*


  Haters gonna hate :angel: :angel:
   
 13. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Investiraj vo mene duso.  Добро бе толку ви е досадно?
  Оди дете фати книга или барем кога ни даваш нафта да пиеме тука, гледај да не се познава што има во шишето.
  Ебаве мозоците ебаве.
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Девојче имаш ли троа во таа што ја носиш на раменици, или празна е ?
  Прво и најважно тука постојат ПРАВИЛА, кои прво треба да ги прочиташ како нов член и потоа да ги применуваш. Така што не треба и да отвараш теми за што требало и не требало. Преку глава ми е од таквите кои ми се зачлениле денес и ми отвориле тука 20 теми без да имаат врска за што се работи на форумов. И јас бев некогаш нова ама не бев до олку.
  Најпаметно ќе ти е да престаниш да кажуваш тука глупости на кои искрено 95% од членовите што прочитале (според мене) не ти поверувале, и да си застаниш да си читниш нешто како што кажа Ашлинг.
  До каде дотера младинава... |(
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ај ти почасти ме еден шопинг комплетен со картицата, па ти ветувам ќе те излечам, за 2 саати ко нова ќе бидеш. ^_^
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Јас сум за клуч на темава!

  И девојко дај те молам прочитај си ги правилата. Не отварај теми без потреба и не ни се фали многу многу ;)
   
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  :D :D :D
  и јас сум бе,мислам кој не е
  само што ја немам таа златната картичка,па си чекам кога моите ќе земат плата да си дозволам некој шопинг,е тој ден е празник за мене 8)
   
 18. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  511
  И јас сум за клуч ! :envy:
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.932
  Пол:
  Женски
  Темава не поттикнува дискусија. Се моли авторот да ги прочита правилата на форумот.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.