1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Jersey Shore

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Boo.Boo, 28 октомври 2011.

 1. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Го гледате Jersey Shore? Сега почна новата сезона на MTV.
  Омилен учесник ми е Вини. :P Го чекам вашето мислење :D :)
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Мене ми е срам, што на тие што ја гледаат не им е срам да кажат дека ја гледаат! :tmi:
   
  На Hipster, fashion.owl, Bright и 9 други им се допаѓа ова.
 3. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Не гледам од проста причина ОДВРАТНИ МИ СЕ,па поготово она малоно,набиено никакво,како и да се вика,што на секоја реклама на МТВ (за следна епизода) си го покажува г'зот :puke: Пример до каде може да оди Америчкава глупавост |(
   
 4. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  зошто да им е срам? Како и секоја емисија. Снуки им е одвратна на сите, па и на мене но не е срамно да ја гледаат :)
  Снуки и Поли Д и мене ме нервираат. Малата се опива и прави глупости. :|
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.549
  Не ти умираат неврони дур ја гледаш?

  [​IMG]
   
  На Hipster и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  Изгледав нецели 5 минути случајно вртејќи по каналите додека бев на одмор.
  Може некој да ми ја објасни целта на ова тв-шоу?
  Мислев дека дното е допрено со Вистинските домаќинки на Беверли Хилс или така нешто... сум се прелажале бре. :^)
   
 7. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Епа вака. Реалити шоу кои следат 8 учесници низ цело лето. Работат во Продавници и сл. :D
   
 8. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.121
  Допаѓања:
  64.313
  Пол:
  Женски
  Изгледав и јас едно 5 минути од с*ањево и со секоја изгледана минута буквално чувствував како ми опаѓа интелегенцијата, или што би рекол Херкул Поаро сивите мозочни ќелии, кои почнаа да ми извршуваат масовно самоубиство.
  Група на неписмени, напумпани, грди и мрсни неандерталци.
  Со реално шоу како ово прашањето е само how low can they go?

  Се разочарав кога Леонардо Дикаприо изјави во интервју дека обожавал да ги гледа ;(
   
 9. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Епа вака. Јас почнав да ја гледам емисијава кога почна новата сезона во Италија. И сакав да знам какво мислење имате за емисијава а не да се навредуваме дека кој ја гледа емисијава траба да му е срам или слично.
   
 10. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Не е навредување туку жива истина.Само нискоинтелигентни личности би гледале вакво шоу |( .
  Не знам стварно која им е фората на американците со ваквите глупости,а да знаете има многу будали во Америка што ги пратат затоа и рејтинзите им се толку големи.Подобро би потрошила време на некој добар филм или добра серија него ли на овие глупаци.Прашање за оние што пратат.
  Што интересно а уште повеќе поучно наоѓате во ова??? Нетрпеливи сте да видите кој ќе испадне најголем дебил од нив или кој повеќе глупости ќе направи??? :^) Мислам која е поентата стварно не разбирам.
   
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.756
  A за сметка на тоа се прекинуваат одлични серии :(

  Не сум слушнала за ова шоу до сега. Незнам за што се работи....најверојатно би требало да биде објаснето нешто повеќе во првиот пост од оној кој ја отворил темата. Може некој по карака рецензија ќе се заинтересира па ќе гледа

  Мене ми беше доволно мислењето од неколку форумџики во чии вкус не се сомневам, за да никогаш не се ни обидам да видам за што станува збор
   
 12. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.265
  Сметајте ме за неинтелигентна колку сакате ама да, ја имам изгледано секоја епизода од секоја сезона и многу ја сакам емисијава. Зашто? Па забавни ми се, а и нема нешто попаметно да се прави во терминот кога се дава, а тоа е обично околу 22-23:00 саат во недела. И јас не можам да сватам како некои гледаат Госип Грл, Прељубници, Волци, Лисја, се турско,индиско и шпанско итн. ама не вреѓам, ствар на вкус е тоа. Ја у принцип и сакам вакви реалити шоу програми во стилот на Џерси Шор, Големиот брат или Преживеан.
  Нејсе, оваа сезона сега што ја даваат на MTV во Италија е најдобра, има најлуди работи. Не ми се свиѓа само Дина, не знам што им требаше да ја вметнат. И цела среќа што Ангелина ја нема веќе, само тензија правеше низ куќата и со сите се караше. Некад напињаат и Семи и Рони те се заедно те не. коа се скарани и не зборат мир у куќа. :D
  за Снуки не знам што да кажам, некако искомплесирана ми е целата.
  Џеј Вау ми е најбоља од девојките.
  Вини и Поли Д се оноа парти енималс.
  Иначе мене омилен ми е Мајк - Д Ситуејшн 8)
  (не заради стомачните :!: :lol: , туку онака најфацка ми е и само сплетки прави да не е досадно )

  [​IMG]

  [​IMG]


  и еден податок само чисто информативно, оваа емисија со години наназад од кога почна да се прикажува е една од најгледаните во Америка, сите учесници направија пари за уште 10 поколенија после нив и имаат во просек по 7 и нешто милиони фанови на фејсбук. а тоа не е за потценување барем според мене. За толку пари не гаќи, сите голи би се соблекле, ама пусто македонче не признава. што да се прави.
   
  На pufi-cufi, Boo.Boo и G.G им се допаѓа ова.
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  А што не е за потценување?Демек ако имале 7 милиони фанови тоа е доказ дека е прекрасно шоу??Барем госип грл е тв серија со нормални глумци и со некаква содржина,а ова што е?Кој повеќе ќе се испијани и ќе се избламира?Кој пониско може да падне?Направила пари некоја си Снуки таму(мислам така беше) со тоа што се бламира пред цел свет и прави будала од себе,со своето тотално неморално однесување и со нејзиниот ефтино,провокативен изглед,и тоа треба да е супер?Да е во ред?Да не е за потценување?Дај те молам.
   
 14. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.265
  ^^Снуки ни јас не ја сакам нешто посебно, прочитај убаво што пишав за неа, ама не значи ако еден е таков дека целото шоу не чини. И реков и пак ќе кажам работа на вкус е , а за вкусови не се дискутира.
   
  На Boo.Boo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Вини ми е омилеен. А ме нервираат Снуки и Поли Д маалку :D :D
   
 16. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Ми се плаче.
  Ми се траќа глава од ѕид.
  Ми се слуша Андријана Ацевска.
  Ми се љупи чушки со турпија за нокти.
  Ми се требе ориз со бокерски нараквици.
  [​IMG]
  Чао. ;(
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  Ја пратам емисијата, сега заврши сезоната што беше снимена во Италија, сега се очекува новата да почни некаде јануари која е снимена во Seaside Jersey Shore... И да ќе заборавев да кажам дека сум нискоинтелегентна личност затоа што ги пратам, затоа што е нешто нормално што се случува во секојдневниот живот, не дека нешто ќе научиш ама ти го претставува реалното, ама ние пусти светици сите па не гледаме |( А , овие што гледаат шпански, турски, индиски , госип,( како што напомена феминка погоре), што им го затупија мозокот на луѓето е тие се високоинтелегентни, еве капа ви симнувам за интелегентноста , да баш од нив има што да се научи :clap: Ако гледаш ,гледаш ако не ,не , ама дури не се извреѓаме, дури не се напрајме паметни овде на форумот не сме живи... :yawn:
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AvatarGirl

  AvatarGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Не го разбирам шоуто навистина е несватливо сто се случува ??која му е целта ??
   
 19. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.265

  значи кога сакам нешто паметно пуштам Discovery. ова е забавна емисија. никој не рече дека има којзнае каква високо интелигента содржина.
   
  На AvatarGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AvatarGirl

  AvatarGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  и јас мислам дека е забавно ама не можам да го сватам за што се работи