1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Justin Bieber во Македонија!

Дискусија во 'Канта' започната од Cherry03, 22 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Драги феминки, имам еден предлог.
  Ајде да собираме пари за АВАЛОН да го донесе ЈВ во Македонија, се разбира само фановите.
  Ве молам. Кажете што мислите за оваа идеја. :*
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ајде не.
   
  На Angelche и stilas7 им се допаѓа ова.
 3. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  суперр..а по колку пари ?? ;)
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Јас имам идеја плус.
  Ајде да ги собереме сите модератори,и сите заедно да ја избришат темава. ^_^
   
  На Angelche и stewart им се допаѓа ова.
 5. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Се согласувам со маца.
  Ама и ако дојде нема нешто добро да биде само што одма ќе сака да си замине кога ќе види дека не е добредојден во мкд и ќе нема уште еднаш да му текне да дојде тука :D :D
   
 6. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  пишав само за фановите на ЈВ! ;3
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.828
  Допаѓања:
  152.006
  Јас сум фан на фановите на ЈБ.Клуч за темава и деца,одете правете попаметни работи наместо да се угледувате на некој лигуш!
   
  На TheKiketoo и MacaLove им се допаѓа ова.
 8. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Не се огледувам на него туку ми се допаѓа неговата музика и тоа што го прави на сцената, тој е музички феномен и ве молам воздржете се од навреди, само ви побарав мислење. :!: :inlove:
   
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Па ти угледувај си се,ама што има ние овде пари да собираме. |(
  Ајде поздрав и барај спонзори на друго место.
   
 10. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Во ред, не гледам причина да продолжи дискусијава.
   
 11. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Па можеме да се договориме, на пример по 100 ден. :)
   
 12. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Ја гледам темава и трепкам со очите затоа што не можам да си поверувам што читам. Се обидувам да не се смеам затоа што е за плачење, ама тешко ми оди.
   
 13. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
 14. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.733
  Допаѓања:
  7.143
  You just made my day! Одамна се немав вака слатко насмеено :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Едит: ЧЕри имаш 19години?!?!?! Seriously?! :o
   
 15. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  It's good to know I made your day. :)

  Немам 19, одамна го имам направено акаунтов и мислев не примаат под 18.
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  muzika/koncerti-t1445/

  Нека дојде, слободно... :muscle:, ама како ќе се врати..е тоа е работата! Тука има многу НЕобожаватели, жалам, зарем нема да ти биде жал ако му извршат атентат?

  [​IMG]
  muzika/koncerti-t1445/
   
  На MacaLove, Noemi и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 17. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Оваа тема пострашно изгледа од темата Крај на светот, да собирате по 100 денари за да дојде Џастин Бибер :rofl:
  Шо ви е бе деца? Знајте вие шо е музика? Ај лепете постери и менувајте дупликати, доста ви е тоа, додека ви дојде памет музички да се образовате (шо е ок, шо не е) и да побарате некоја книга за тие 100 денари на пример :D
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Не се секирај, не можат да допрат до него. За разлика од некои, на многу високо ниво е.
   
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Или лекови да си купат со тие 100....
   
  На TheKiketoo, Fearless и Angelche им се допаѓа ова.
 20. Cherry03

  Cherry03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Или во хуманитарни цели, за сиротите ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.