1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Juventus FC

Дискусија во 'Спорт' започната од PogbaPol, 30 септември 2015.

  1. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
  2. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Следечи...
    [​IMG]
     
  3. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Ајде вечерва идеме на усте една победа против нашиот најлут тивал Форзаа Јувееее
     
  5. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    FB_IMG_1456701392800.jpg edited_FB_IMG_1454244136293.jpg FB_IMG_1456693949826.jpg
    МНОГУ СМЕ ЈАКИ ЗА СИТЕ ВО ИТАЛИЈА ФОРЦЦА ЈУВЕЕЕЕ
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Vo Kanta si stoi tema so naslov FK Juventus. Zasekogash kje bide tamu. Kolku prikladno :D
     
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Да во канта е бидејќи беше дупла тема ...
    Инаку Јуве е секогаш на врвот ...Форцаа
     
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Vtora tema za nekogash vtoroligashot Juventus.
    Juventus sekogash asocira na brojot dva.
     
  9. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Am izgleda vrska nemas od fudbal aj ti se molam Juventus e Institucija bez Juve italija e Nula znaes li ti za toa obicna NULAAA!
    A pak ti sto si tolku protiv Juve a aj kazi za koj klub navivas ti mozda za SHINTER DA NE SI HEH
    FB_IMG_1455089909083.jpg
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Kolku go sakash ti juvee :D Priberi se be chovek, shto e naredno, ochekuvam da postirash slika so juve amblemi na toaletna hartija.
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јуве има 30 титули. Другите кога ќе ги стигнат, на автопат треба ќе порасне. :D
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    ЈУВЕ има 33 Титули дечко а на повидок е и 34 титула
    10 купа на италија и 7 суперкупа
    Што е рекорд во Италија ...
    Значи никој нема за право да си кажува за Јуве што ќе му текне ...доволно е да ја прочита Историјата на клубот и де ќе му стане јасно , а не да зборува на памет ;)
     
    Последна измена: 1 март 2016
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Ајде со надеж дека интер и во четвртата меѓусебна пресметка оваа сезона нема да постигне гол:)
    Среда 20.45
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Јас Јуве го сакам доволно за да можам да те замолчам во сите твои глупави коментари драга дамо или што и да си ?
    Затоа еве те канам на кафе да се опуштеш и да ги смиреш малку живците ;)
     

    Прикачени фајлови:

  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    :D Ti mene kje mozhesh da me zamolchish koga kje nauchish mozochno procesuiranje i objektivnost, shto znachi nikogash.
    Jas ne pishuvam protiv juBE shto kje mi tekne, fakti se toa deka igrashe vo vtora liga i ne se pali kako mlad majmun.
    Juve imal istorija ne znam kakva, pa fala bogu, ne postoi klub koj nema istorija. Toa shto e najbogat klub vo Italija i mozhel da si dozvoluva razni privilegii niz minatoto, ne znachi deka site treba da se klanjame i da navivame za niv. Fala bogu poslednive godini pri nedostatok na konkurencija, pochna poshteno da si osvojuva tituli, oti ako se pogledne od 2006 nanazad edno 20-30 godini, retko koe Scudetto im pominalo bez senka na somnezh, ako imalo takvo? Ne gi relegiraa belki nevini. Ama lesno e za juve, iako go unishti italijanskiot fudbal, imashe vishok pari da se izvadi, a ligata neka tone poradi taa crna damka i sram koj beshe nanesen. Inaku ti ako tolku go sakash juve, mozhebi kje ja prochitashe temava od pochetok, pritoa i kje videshe za kogo jas navivam. Ama ti ne go sakash tolku juve, ti si obichen kontrash koj prazni frustracii na uchesnici vo fudbalski temi. I ovde nema potreba postojano da se spomnuvaat i omalovazhuvaat drugi klubovi, od kade ti e toa da si go smetash Inter za najlut rival. Inter go ima Derbi della Madonnina koe otsekogash privlekuva interes kaj svetskata javnost. Natprevarite so Juve... hm, nikogash nema da go zamenat milanskoto derbi po znachenje.
     
  16. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Па се гледа дека навистина си исфрустрирана од успехот на Јуве па затоа така зборуваш.
    Навистина не се разбираш ништо од Фудбал , сите имале Историја да може е така ? Ама Историја и историја нели ако се навратеш наназад за 20/ 30 год ќе видеш дека Јуве не само што е Силен во Италија туку и е единствен клуб кој има најмногу финалиња во Лига на Шампиони кое е најпрестижно натпреварување во светов кога станува збор за клупско натпреварување.А згора на тоа е и единствен клуб кој три пати Играл во финале едно по друго , и тоа во 1996, 1997 , 1998 год. Што за жал освои само едно и тоа во 1996 !
    И ако не знаеш дека Интер е најлутиот ривал на Јуве тогаш и воопшто ништо не знаеш би сакал да те подучувам ололу тоа ?
    А ако сакаш да знаеш целта на Казната која неправно му беше нанесена на Јуве од страна на здружената мафија во Италија на чело со Интер и компанија кои се обидоа на најсрамен можен начин да го оцрнат Јуве и до некаде тоа им успеа ,ама за жал сето ѕоа дури после 10 год Се испостави дека Јуве е НЕВИН и дека Италијанската Фудбалска Федерација треба на Јуве да му исплати 400 мил.€ и плус фа му ги врати 2 бесправно одземени титули.
    За што имаше излагање и Тевекио кој е претседател на ФФИ на Италија и во кое нагласи дека ќе се обидат да го убедат на Јуве да се откаже од оштетата, бидејќи фоколку Јуве ги земе тие пари ФФИ на Италија ќе Банкнотира.
    И не би сакал Повеќе да должам а ако нешто не ти е јасно прашај
    А ако сакаш да знаеш Најголемо и најјако дерби во италија секогаш било ЈУВЕНТУС - МИЛАН
     
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    I ovoj ostanal zhiv posle utakmicata vchera :rofl:
    Ne me citiraj so tvoite pristrasni komentari, ednostavno otkachi se.
    Jas ne go mrazam juventus tolku za da se frustriram i da me zamarash, mene mi e jasno deka igraci na juve otsekogash imaa golem udel vo uspesite na italijanskata reprezentacija (za koja navivam), ama toa ne ja menuva vistinata deka kako klub porano bea lopuzhi, za potoa da stanat dokazhani lopuzhi i vtoroligashi :D Se nadevam deka posle Calciopoli ne se do tolku i gi drzhi stravot, nikogash ne e docna da se fati prav pat vo zhivotot :D Ne e vazhno ovde vo shto ti veruvash za da "poduchuvash", duri i da ne nastaneshe skandalot vo 2006, postojat eden kup dokumentirani snimki za nepravedni sudiski odluki vo polza na Juventus site ovie godini i nema drugo shto da se debatira tuka. Italija e poim za mestenje natprevari, a juve koj tolku profitirashe nemal vrska so mestenki? Onaka samo, neosnovano gi kaznija bez dokazi? Secheno, lepeno, montirano. Sozemi se.
    Da ne beshe Inter, juve i milan ne bi imale so kogo da igraat derbi :DInter-Milan e barem rivalstvo so zdrava tradicija. Derby d'Italia e poishe izmisleno za da imaat juventinite so nekoj da chekaat utakmica :D i mene apsolutno mi e jasno zoshto ne go vadish Inter od usta vo tema za Juventus. Ama ok, kako sakate vie, Inter kje prodolzhi da pravi da vi bide interesno.
    |(
    Real imal ova, Barca imala ona, Milan ima toa, Inter edinstveno ima trojna vo Italija... Ehhh, da znaesh kolku klubovi imaat po neshto, oladi so toj kompleks na velichina.
    Patem, chestitki za plasmanot (nezasluzhen) vo finaleto na Kupot i bidete blagodarni shto Palacio pogolem del od vremeto e beskorisen maler. Ushte li ne ve napushta toj feeling deka ste nepobedlivi i nikoj nishto ne vi mozhe?
     
  18. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Првиот и вториот гол НЕрегуларни али тоа е. Честитo заслужена узалуд победа:)
     
  19. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Абе што се расправате за Интер и Јувентус >>>>>>> Милан се the Best :devil:]:)
     
  20. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Драга дамо Жалам што не успеавте и покрај слабата игра на Јуве која се должи на тоа што Јуве сакаше да направи Експеримент и ја играше со половина од втор тим ..Која интер ја искористи ама се виде сепак и нерегуларен пенал Имашее али оак на крај појакиот победи
    И не се замарај Јуве е Институција невифена