1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kırgın Çiçekler - Скршено Цвеќе

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од zarkojames, 11 ноември 2018.

 1. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  Еве за љубителите на турските серии некои кои ја имаат испуштено оваа серија која е пре убава. Каде што се работи во главно за Ејлул која мајка ја остава во дом за дева без родители затоа што не и веруваше дека очувот се обидувал да ја силуваа. Потоа целата приказна се префрла врз сите девојки односно тие во близина Ејлул каде што доживуваат секакви местенки и ги омаловажуваат затоа што израснале во домот, но девојките добиваат стипендија и почнуваат во еден колеџ кој е многу скап и таму одат децата на богатите и тука е уште по комплицирано......

   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Не е Скршено цвеќе, има три наслови кој сакаш
  1. Овенати цвеќиња
  2. Анѓели
  3. Сирачиња
   
 3. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  да точно, затоа јас напичав како скршено, а сум го сретнал како Ангели к како Овенати цвекиња
   
 4. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.994
  Допаѓања:
  117.576
  Пол:
  Женски
  Добро де,мала грешка не е страшна.И така сите различно ја преведуваат.Ја гледам од време на време,интересна серија е.
   
  На zarkojames му/ѝ се допаѓа ова.