Kаде се наоѓа...!?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од DragonLady, 26 јуни 2012.

 1. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Здраво најдраги мои :)
  Не наидов на ниедна ваква тема тука но доколку има или пак доколку има некоја друга причина слободно нека оди во канта.
  Па вака мислам дека оваа тема би била погодна за прашањата од типот: Каде се наоѓа некоја продамница, маркет, парфимерија или некое место.
  Па може ја прва дапрашам :lol:
  Каде се наоѓа Impact Shop? Бидејќи не сум од Скопје никаконе можам да се оправам. ;(
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  397
  Kаде се наоѓа????

  На интернет ги најдов овие податоци - адресата им е Ленинова 60/2 локал 5, што значи дека се наоѓа во центар поточно во Дебар Маало. Улицата лесно ќе ја најдеш ако бидеш на бул. Партизански одреди (во просторот меѓу Соборен храм и т.ц. Буњаковец) и свртиш десно помеѓу Гиро Маниа и Кинескиот ресторан.

  еве ти контакт тел за секој случај +389 2 3212 735

  п.с. Супер ти е темава ;)
   
  На angelche16 и DragonLady им се допаѓа ова.
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.753
  Допаѓања:
  63.508
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Дечки каде е Министерство за надворешни работи или пак Инвалидски ѕид?
  Некоја асоцијација? Знам некаде околу собрание дека е ама каде појма немам.
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  За инвалидски ѕид прв пат слушам :?: , министерство за надоворешни се наоѓа на Даме Груев бр. 6 одма кај собрание, кога ќе идеш по улица Македонија, сосема до крај кај кафичот тајмлес, идеш лево одма по тротоарот и тука е лево одма до Собрание.
  П.с пиши на google Даме Груев број 6 и ќе ти даде мапа, па мислам дека поубаво ќе сватиш каде е :)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.773
  Допаѓања:
  133.791
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  МНР е во зградата спроти куќата на Мајка Тереза, нема шанси да го утнеш. А за тоа Инвалидски ѕид првпат слушам :?:
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Ти благодарам многу драга :*
  Вчера бев но не можев да го најдам, се надевам дека некој тука ќе ми каже каде е. :angel:
   
 7. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Општи прашања

  Каде се наога ординацијата на Д-р Анчевски?
  Знам дека оваа е адресат: ул. Метрополит Т. Гологанов 28 Скопје 1000 Македонија но ако знае некој по детално да ми објасни.Во која населба е тоа, некој по значаен објект во близина?

  Благодарам :)
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Општи прашања

  Карши кафичот The One, поточно стар Бенетон. Не знам како поточно да ти објаснам, не можеш да го утнеш, имаат реклама ставено. Да речеме ако одиш од Капиштец кон Центар, ориднацијата се наоѓа од лева страна малку пред семафорите. Има и кафана под неа (ако не се лажам). На Google maps вели дека таму е ресторанот Два златника.
   
  На Hiii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  838
  Urban Design Store, за маици принтање? Во Дебар Маало е, ама поточно?
   
 10. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Каде се наоѓа домот 11 октонври и кој автобус иде таму? :?:
   
 11. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  ^ Васил Ѓоргов 25, мислам 22А иде до таму ама не сум мн сигурна :?:
   
  На sweet.star му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Во Капиштец, а се оди со 23, 57, 9
   
  На antonina и sweet.star им се допаѓа ова.
 13. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Каде точно се наоа тоа Стрезово? :?: :?:
   
 14. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Во Козле мислам дека беше
   
  На sweet.star му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Пак јас :$
  Каде се наоѓа Канта пазар? :lol: :D :?:
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Пазарот на паркингот под Кале, кај она мостот по кој се иде накај парк и излегуваш точно кај летен Сектор.
  Ама мислам дека тој си „работи“ онака периодично за викенди ли како беше. Да не мислиш дека стално си функционира :)
   
  На sweet.star му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Ништо не мислам затоа што јас пред и да ми кажаа поима немав дека постои. :D
  Сепак фала ти мн. :)
   
 18. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.532
  Допаѓања:
  4.857
  Вторник и петок работи. Ама тоа сабајлечки се иде, во 9 веќе се добро е пробрано. :D
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Каде поѓаволите се наоѓа Мана у центар?
  Сто пати им пишав, никој не ме удостои со одговор.
  Ново е вајда зашто знам дека порано немаше-само на првомајска,ново лисиче, кисела вода...
  Плс итно ми е, утре да тркнам да земам нешто, па да знам дали да ја барам колата или да цепам пешњак!
   
 20. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  9.338
  Општи прашања

  ^
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.