1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kаква личност се крие длабоко во вас?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од nikiiii, 11 мај 2014.

 1. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Одберете го окото кое најмногу ви се допаѓа и дознајте каква личност се крие длабоко во вас.
  Окото е многу сложено, убаво и привлечно. Тоа ја симболизира јасноста, фокусот и целта. Окото е огледало на душата. Одберете око кое најмногу ви се допаѓа и дознајте нешто за себе.
  [​IMG]

  1. Длабоко во себе вие сте отворени

  Вие сте личност која речиси секого го прима во својот живот и во своето срце. Верувате дека е подобро да ризикувате и да го повредите егото отколку да се затворите за светот. Не му ги покажувате на светот своите стравови и несигурности. Верувате дека вашите проблеми треба да ги решавате приватно. Се трудите да бидете на располагање на секој, па дури и ако си наштетувате себеси. Помагањето на другите е она што вас ве лечи.

  2. Длабоко во себе вие сте совесни

  Вие сте личност која секогаш сака да остави добар впечаток и да ја направите вистинската работа. Верувате дека вашите постапки имаат влијание на туѓите животи., без оглед на тоа колку тие би биле големи или мали. Не покажувате пред сите кога сте загрижени или вознемирени. Гледате многу беда и неправда, но тоа држете го за себе. Посветени сте на тоа да бидете најдобри што можете. Тоа е најмалку што можете да направите во животот.

  3. Длабоко во себе сте измачени

  Вие сте личност која имала многу бурно минато и тоа влијае на вас. Не можете да побегнете од уверувањето дека животот е некоја чудна шала. Се обидувате да го најдете својот мир. Не му ги покажувате на светот своите најмрачни мисли. Многу од нив ги чувате во себе и не сакате да ги поделите со другите. Вашиот поглед на светот понекогаш може да биде изненадувачки позитивен.

  4. Длабоко во себе вие сте филозоф

  Вие сте личност која веројатно анализира сè и сешто. Сакате да го истражувате подлабокото значење на работите. Понекогаш знаете да се изгубите во сите тие мисли. Не му покажувате на светот колку сте всушност несигурни. Можеби многу работи може да разберете, но не сте доволно самоуверени. Живото го гледате како сложувалка и сакате да си играте со парчињата додека не ги вклопите во целината. Не можете никогаш да ја сфатите смислата на некои нешта, но тоа не ви пречи.

  5. Длабоко во себе вие сте таинствени

  Вие сте личност која ни самата себе не си е сфатлива, а што останува за другите кои се обидуваат да ве сфатат. Во вас има многу контрадикторност, а расположението ви се менува секојдневно. Додека се пронајдете, веќе сте се промениле. Не им откривате на другите многу за себе. Малку зборувате и делувате збунувачки. Сакате да набљудувате и да ги проучувате луѓето пред да им се приближите. Зборувате само за она што сте сигурни.

  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.

  7. Длабоко во себе вие сте огнени

  Вие сте личност која е секогаш енергична и страствена. Нема ништо суптилно во вас. Имате тенденција или да сакате или да мразите. Имате многу мисли и брзо носите одлуки. Не покажувате колку сте загрижени. Имате многу енергија, а кога ја имате премногу може да станете и нервозни.

  8. Длабоко во себе вие сте ексцентрични

  Вие сте личност која има необични интереси и верувања. Секогаш сте малку поинакви и чудни за околината. Не внимавате многу на правилата и традициите. Ги правите работите на свој начин па нека биде што биде. На светот му покажувате сè за себе. Немате што да криете, а им се смеете на оние кои ве осудуваат.

  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.

  :)
   
  На Arthur, Justicija, Βικτωρία и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Ejjj koлку точно одбрав... :lol: :lol: :rofl:
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.
   
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Мојот избор е око бр.9
  Погледот допира длабоко во душата.Интуицијата е моето шесто сетило кое ми е водич во животот.

  Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Мојот избор е 9

  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но не можам да лажам и дури да морам
  да така е
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.343
  Допаѓања:
  83.649
  Пол:
  Женски
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.


  :wasntme:
   
 6. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате. .... Баш!

  :up:
   
 7. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.

  Лајк. :up: :D
   
 8. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391

  Па и колкуу е само точно :lol:
   
 9. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.452
  Допаѓања:
  22.755
  Пол:
  Женски
  Број 1.
  Знаев.
  Точно од А до Ш. :^)
   
 10. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  3.023
  Пол:
  Женски
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни
  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.

  Многу точно .. :) :up:
   
 11. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  2. Длабоко во себе вие сте совесни

  Вие сте личност која секогаш сака да остави добар впечаток и да ја направите вистинската работа. Верувате дека вашите постапки имаат влијание на туѓите животи., без оглед на тоа колку тие би биле големи или мали. Не покажувате пред сите кога сте загрижени или вознемирени. Гледате многу беда и неправда, но тоа држете го за себе. Посветени сте на тоа да бидете најдобри што можете. Тоа е најмалку што можете да направите во животот.

  Точно е. :)
   
 12. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  8. Длабоко во себе вие сте ексцентрични

  Вие сте личност која има необични интереси и верувања. Секогаш сте малку поинакви и чудни за околината. Не внимавате многу на правилата и традициите. Ги правите работите на свој начин па нека биде што биде. На светот му покажувате сè за себе. Немате што да криете, а им се смеете на оние кои ве осудуваат.
  :clap: :clap:
   
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.

  Се согласувам потполно!
   
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  5. Длабоко во себе вие сте таинствени

  Вие сте личност која ни самата себе не си е сфатлива, а што останува за другите кои се обидуваат да ве сфатат. Во вас има многу контрадикторност, а расположението ви се менува секојдневно. Додека се пронајдете, веќе сте се промениле. Не им откривате на другите многу за себе. Малку зборувате и делувате збунувачки. Сакате да набљудувате и да ги проучувате луѓето пред да им се приближите. Зборувате само за она што сте сигурни.


  Скоро се е точно :)
   
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  6. Точно, многу точно. :)
   
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни
  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.
  :up:
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.

  :) :) :) :) :) :)
   
 18. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.941
  Допаѓања:
  30.775
  Пол:
  Женски
  9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

  Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.

  :) :)
   
 19. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.137
  6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

  Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.
   
 20. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  2. Длабоко во себе вие сте совесни

  Вие сте личност која секогаш сака да остави добар впечаток и да ја направите вистинската работа. Верувате дека вашите постапки имаат влијание на туѓите животи., без оглед на тоа колку тие би биле големи или мали. Не покажувате пред сите кога сте загрижени или вознемирени. Гледате многу беда и неправда, но тоа држете го за себе. Посветени сте на тоа да бидете најдобри што можете. Тоа е најмалку што можете да направите во животот.

  Tочноо