1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kаква личност се крие длабоко во вас?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од nikiiii, 11 мај 2014.

  1. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Одбрав око бр.9 но морам да кажам дека и бр.3 ми фана окце...после две минути двоумеење се одлучив, точно е дека сум интуитивна особа, НО сигурна сум дека длабоко во мене лежи еден црн ѓавол...што да правам, некогаш сум претерано злочка:rofl:
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    6. Длабоко во себе вие сте чувствителни

    Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалитеситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.
    Не ми се верува дека е така.
     
  3. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    4 Filozof.
    Jebiga tocno e sakam mnogu da analiziram duri i premnogu :)
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. teteks

    teteks Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    788
    9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

    Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.
    :D
     
  5. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Чувствителни 6
    It's true.
     
  6. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    9. Длабоко во себе вие сте интуитивни

    Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа го правите ако морате.
     
  7. Sara.Be

    Sara.Be Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    1. Длабоко во себе вие сте отворени

    Вие сте личност која речиси секого го прима во својот живот и во своето срце. Верувате дека е подобро да ризикувате и да го повредите егото отколку да се затворите за светот. Не му ги покажувате на светот своите стравови и несигурности. Верувате дека вашите проблеми треба да ги решавате приватно. Се трудите да бидете на располагање на секој, па дури и ако си наштетувате себеси. Помагањето на другите е она што вас ве лечи.
     
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Емотивна и плачка...
     
  9. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    6
    Длабоко во себе сте чувствителни


    Вие сте личност која забележува сè и не изостава ништо. Сочувствувате со светот. Длабоко во себе ги чувствувате и најмалите ситници кои може да ви влијаат. Многу е едноставно вас некој да ве насмее или расплаче. Не му покажувате на светот колку сте кревки. Наместо тоа покажувате колку проникливи може да бидете. Добро го прифаќате она што ви го носи животот.

    Точно :D
     
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Длабоко во себе вие сте интуитивни

    Вие сте личност која добро ги разбира луѓето и светот. Може да кажете толку многу работи за некој само од неговиот израз на лицето или тонот на гласот. Секогаш знаете кога некој ве лаже. Покажувате што точно сакате. Освен тоа, добри сте за читање на луѓето и знаете кога некој вас ве чита. Знаете и кога некој ве лаже, но и вие тоа гоправите ако морате.
     
  11. MissCottonCandy4

    MissCottonCandy4 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2017
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    7. Длабоко во себе вие сте огнени

    Вие сте личност која е секогаш енергична и страствена. Нема ништо суптилно во вас. Имате тенденција или да сакате или да мразите. Имате многу мисли и брзо носите одлуки. Не покажувате колку сте загрижени. Имате многу енергија, а кога ја имате премногу може да станете и нервозни.

    Се е точно освен што јас покажувам колку сум загрижена многу често