Kако да го заборавам бившиот?

Дискусија во 'Сингл' започната од Eva55, 3 јули 2011.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.327
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тоа "најди друг" за да го заборавиш е тотално глупаво. Ако си поминал години со некој и делиш илјадници спомени, не е фер спрема самата ти одма да се вплеткаш во нова врска. Дај си време да го преболиш има милиони активности и работи за тепање време. Не е здраво да преболваш еден дури си со друг. Мора да се помириш со фактот дека одреден период ќе ти биде тешко, но ќе помине. Тоа е мое мислење.
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  965
  Ah da bese taka lesno.. Eve jas i posle 5 godini bez nego,jas so drug toj so druga ednostavno nemozam da se pomiram so nisto, nemozam da prestanam da mislam,dali e dobar, so koj e,sto jadi,sto pie.. Mislam deka uste malku ako potrae ke se mrdnam za vo Bardovci.. Mnogu mi e tesko, eve nikako ne mozam da go zaboram, mi stana navika za cel zivot mi se cini deka vaka ke ziveam..
   
 3. DestinyN

  DestinyN Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site..jas sum nova, ve sledam dolgo vreme i duri sega sobrav hrabrost da pisam, da se iskazam. Imam 25 godini..pred 5 godini odev so eden koj mnogu go sakav i seuste go sakam so nego raskinav posle 1 godina i za inaet negov se fativ so 1 braced negov i na kraj se maziv so nego..no jas seuste go sakam bivsiot a toj pred nekoe vreme mi prizna deka e seuste zaljuben vo mene... Mnogu mi e tesko neznam sto da pravam, pomognete mi :(
   
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.086
  Допаѓања:
  284.417
  Ако си мажена за братуќед му и ако си принудена да се гледате по слави, родендени и други фамилијарни средби, тоа значи дека флертувате ???
  Не биди нефер.
  Имало многу ситуации како твојата, избегала од дома за да се врати на бившиот па на крај и со него не и било убаво, само што како бегалка ни дома не ја прибираат веќе.
  Не мисли на бившиот.Си имаш свој живот.Ти изгледа му враќаш на ,,ишарети,, што ти ги дава.
  Не си стварај погрешна слика во галавата за живот со него.
  Ако веќе толку си безнадежна, тогаш биди ,,факман,, па кажи му на сопругот и стави крај на се.
   
  На mila1111 и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 5. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  4.328
  Пол:
  Женски
  Како бре можете вака да правите? Па еден е животот, како може за инат да се мажиш и својот живот да си го за*баш?!
  Понекогаш се чудам кога читам постови овде дали е вистина тоа што е напишано или е преувеличано.

  Јас отсекогаш сум за развод доколку е неизводливо да се живее веќе заедно, било да се има деца или не, но вие што од сам старт правите вакви работи со животот не можам да ве разберам.
   
  На mila1111, elenaeli22, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Гледаш инаетот кај те одвел, сега ќе си патиш али тоа е, кога немислите и кога терате инает кој ви е крив
   
 7. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Јас со мојата најголема љубов раскинавме пред многу години, сега е оженет има две деца, по некоја случајност живееме во исто маало и нема шанса да не се видиме барем еднаш неделно некогаш и почесто.
  Како да го заборавам....нема заборавање, не се забораваат убавите и лошите моменти.
  Едноставно, ја протресувам главата и си викам, да ме сакал ќе бил со мене а не со онаа коза
  и така :) си се тешам