1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да ме засака?

Дискусија во 'Сингл' започната од Snegul4e, 24 јануари 2011.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски

    е де...јас на твое место идам дома се кријам под ќебе и плачам успат не искачам 5 години од дома |(

    извинете на сарказмот ама морав

    добро бре девојче 17 години имаш до сеа требаше колку толку да знаеш сама да се снајдеш у животов

    не е ни прв ни последен .......ако тој не сакал ќе си најдеш некој што ќе те сака и тти ќе го сакаш
     
  2. Ma4u64ence

    Ma4u64ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    8
    Девојки бре, помагајте!!! :)

    Значи има еден дечко со којшто се запознавме пред еден месец, и тоа во теретана , значи секој ден се гледаме, ама вака пријателски... :( Прво почнавме така да си фрламе погледи, потоа ептен со друштво почнавме да се собираме, а мене никако да ми текне да се заинтересирам да се распрашам дали има девојка...Кога тој да имал :worried: Но поминав преку тоа, зашо зборувавме ептен нели „пријателски“ и ми откри дека оваа многу го замарала и што те знам таму...и си викам овој ке ја остави, ама не сакав да форсирам...И кога една вечер, оп падна глувчето во мои шепи :$ Се смувавме уште еднаш и тоа насамо излезени, и као ми текнува одоколу да прашам, зошто така некако ладно се понаша, и он ми вели а што правиме ние уствари? Го прашав дали му смета, ми рече не, ако мене не ми сметало, и го прашав дали би значело дека ке остане со девојка му, ми кажа дека не сакал да ме повреди, но ниту не сакал со неа да остане, но ниту нова женска, но убаво напомена дека му било пријатно со мене....

    И офффф....сега? ? ? !!!! :?:
     
  3. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Ова е очигледно и многу јасно имаш две опции доколку сакаш само повремено да си излегуваш со него ,за таков изгледа и типот по реченицата што ја кажал (дека не сака ни да ја обнови старата ,а камоли да има нова врска ,со што индиректно укажува на тоа дека не сака нешто "посериозно" со тебе- уствари врска),а за тоа дека му било убаво ајде да не му биде убаво ,на кој не му било......
    И втора опција доколку ти се допаѓа и мислиш дека сакаш да имаш нешто повеќе со него мислам дека тоа размислување треба да си го оставиш на страна ,зошто дечкото изгледа не сака да се врзе ,доста му било и од претходната па не сака и друга да има девојка ,и изиграва фраер јак сега хихихи :lol:
    Ти најдобро си знаеш сепак ;)
     
  4. Ma4u64ence

    Ma4u64ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    8
    Па да, само сакав некој да ми ја потврди реалноста, а не дека се лажев !Се мислев да пробам со онаа “топло-ладно“ техника, па ако не успее, а јас за тоа време сватам дека само надворешно ме привлекува, ке ги елиминирам сите опции.... Ти Благодарам во секој случај! :)
     
  5. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Добро ќе ми даде ли некој совет како да ме засака момче малку постаро од мене на кое сум му мила (верувам),но нема никакви знаци за допаѓање-мисли дека сум мала :worried: Како да ме засака ??? :)
     
  6. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Искрено, конкретно не би знаел како да ти помогнам, со некој однапред испробан рецепт, зашто зависи за секој човек посебно :). Tака што одговор од типот на „Направи вака, вака и вака за да те засака!“ нема да прочиташ од мене :D. Тоа зависи само од тебе. Едноставно пробај да дознаеш што и како сака дечкото, најди начин да му „влезеш“ под кожа... Комуницирај, покажувај му дека си заинтересирана за неговата комуникација со тебе, па и ете, делувај „позрело“, за некако да му го скренеш вниманието од ставот дека наводно си премала за него...
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    мој совет само биди тоа што си и секако со некои поразумни потези но не заборавај го детето во тебе едноставно понекогаш машките сакаат жена која размислува зрело но во душата е дете :) и да не му даваш до знаење дека си заљубена во него т.е некогаш да некогаш не да не знае и сам некогас прави се недостижна а некогаш биди директна . кога машкото не е сигурно во девојката повеќе се заљубува барем јас така мислам
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Еве ти добитна комбинација :

    Биди си ти !!! Не се срами, опушти се....Направи му озбилен муабет, но истовремено, во умерена доза давај му по некој знак дека ти се допаѓа....Покажи му дека имаш добра смисла за хумор...Мислам дека нема дечко кој што може да одолее на добар хумор...Ремети го за нешто...Пример идете на билјард, ако го победиш, удри му ремет....Верувај обожаваме девојки кои што знаат да се забавуваат а да не е тоа во кафич и на подиум во диско....Незнам колку добро се знаете, али кажи му за твојте планови за во иднина....прашај го за неговите....почни нормален муабет, ако е на факултет нека ти каже за неговата струка, нека ти каже за неговите импресии од факултет сега за сега...Значи едноставно темите за разговор си доаѓаат сами по себе....Најважно од се тука што треба да запаметиш е да му покажеш дека знаеш да размислуваш како возрасна и дека имаш многу добра и голема смисла за хумор !!!! (пр. ако е плав, ремети го за тоа ;) )
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    ете се сложувам со мистери правете нешто што тој не би ни помислил дека ќе го направи со тебе некоја машка работа :D :D :D на тоа нема да одолее и секогаш смешкај се али нежно наивно хехехе :$ ајде гуд лак душичке :*
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Ти благодарам многу навистина.Пробав се,но навистина не оди и со реагирање позрело и тој секогаш прв го почнува разговорот,но кога ќе почнам некоја тема на мој интерес го менува муабетот :worried:
     
  11. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пробај да се претставиш во поинакво светло од тоа што е навикнат да те гледа.
    Значи дознај што би му се допаднало и направи некои корекции во тој дел во однос на изледот и однесувањето.
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Е браво !! Немој да се менуваш. Биди си како што си !!! Ако знае да процени добро ќе те засака кава си ако не не ти ни треба. Побогу имаш само 17 години!!! Уживај во животот!!! Еџ сега јас да се вратам на 17 години!!! :wasntme: :wasntme:
     
    На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Е браво !! Немој да се менуваш. Биди си како што си !!! Ако знае да процени добро ќе те засака кава си ако не не ти ни треба. Побогу имаш само 17 години!!! Уживај во животот!!! Еџ сега јас да се вратам на 17 години!!! :wasntme: :wasntm

    Хаха се однесувам со него многу опуштено правиме муабет на секакви теми.Не реков дека не му се допаѓа мојот изглед или однесувањето.Мислам дека ме цени според тоа.Но годините... :|
     
  14. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Би ти дала совет да не го испушташ момчето од раце.Веројатно многу се срами.А за овок случај потребно е твое залагање.Разговарај со него најискрено,а не преку други .Стискаме палци :)
     
  15. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Би сакала да прообам :D
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Зарем постои рецепт како да те засака некој? Па луѓе бе, станува збор за ептен длабоки чувства кои не се командаат. Биди ти, не се менувај, биди привлечна и зрела, биди онаква на каква тој би паднал. Направи се во твоја можност да те мисли тебе и дека си доволно созреана во негови очи за да сте заедно. Ова ти е за стартни чувства до некаде, иако пак сум на тоа дека не постои правилен начин.
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Биди своја , биди фина , биди паметна , биди лејди , биди машкуданска лејди ,докажи дека не зависиш од никого...
     
  18. animegirl

    animegirl Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    па кратка прикаска он е 2 години помал од мене и ептен сака фудбал имам физичко со него и незнам шо да правам за да ме засака бидејки ич не ме ферма ХЕЛП! и откај па ти знаеш дали има рецепт мош има ако некој знае нека ми пише
     
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Направи му од овие вуду маѓиите или како беше тоа... ]:) право и свадба може да спремате!

    Се шегувам...
    -Види, неможеш никој да направиш да те засака, може само да го привлечеш физички а после тоа си останува на него. Само биде своја, културна, со доволно памет во глава и можеби тој ќе почуствува нешто за тебе и така ќе се збилижите.
     
    На lana.del-rey и animegirl им се допаѓа ова.
  20. Shoshanna1

    Shoshanna1 Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    47
    Само немој да бидеш тоа што си ти. :) Тоа е најголема лага ( биди тоа што си ти) што некој некогаш ја кажал.