1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да му докажам дека не го лажам?

Дискусија во 'Канта' започната од m.u.c.e, 5 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. m.u.c.e

  m.u.c.e Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здравоо женски. Вака јас проверував за да видам дали има ваква тема. Ако во случај не сум видела да има случна или иста тема слободно избришете ја а ако не ќе ве замолам како да докажам некому дека не го лажам? Фала однапред :* :* :*
   
 2. M.Alan

  M.Alan Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  162
  Муце, ова прашање можеше и во друга тема слична на оваа да оди, но тоа оставам на модераторите да одлучат. Само ќе ти кажам мал совет - Ако тој некој кому треба да му докажеш дека не го лажеш, те сака и ти верува, нема да имаш потреба од докажување. Но кога веќе си се нашла во ваква ситуација, ти останува само јасно и конкретно да кажеш дека ја зборуваш вистината и да оставиш другата личност да оцени дали ќе ти верува или не.
  Поздрав и секое добро.
   
 3. m.u.c.e

  m.u.c.e Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Јас си напоменав ако нешто во врска со темата нештима слободно може да ја избришат иили да ја префрлат на друго место. Инаку М.Alan фала на совет :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.