1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да му покажам дека ми се допаѓа без да бидам нападна?

Дискусија во 'Сингл' започната од katerina222, 3 јануари 2013.

  1. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    детето што го свиѓам е од мој клас и е многу срамежливо, не збори за сакање и такви работи, но нонстоп ми се смешка ми прави смешки, се погледнуваме и насмевнувааме... Mојот проблем е што не сакам да бидам нападна и здодевна и да му покажам дека ми се допаѓа на сладок начин, и секако во случај да не му се допаѓам да не излезам глупава, искористена и понижена...

    ако има ваква тема се извинувам пошо не можев да најдам :^)
    Kако и да е ве молам за помош..благодарам однапред...
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Kатерина,колку години имаш ти,и колку твојата симпатија?велиш дека детето е од твој клас,па можеш да бидеш опуштена и да му прозбориш прва,нешто што не ти е јасно тој да ти го објасни,или да му побараш некоја лектира,па дури и да повикаш повеќе другари од класот да учите заедно пред тест,писмена ,и секако повикај го и него ;) .Tоа е првиот чекор,и потоа кога ќе се зближите сама процени дали е тип на кого можеш да му ги кажеш чувствата,или не :hai: .
     
  3. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    го имам истиот проблем :D
     
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Tотално иста е ситуацијата,или?прашувам за да знам дали ти треба поразличен совет :hai:
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и јас размислував многу за тоа ама веке не-дознав дека тој што ми се допага е заљубен-а речиси 100 % сум сигурна дека не е во мене-судбина шта кеш
     
  6. malaaa94

    malaaa94 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Здраво! И јас сакам едно дете и во диско секогаш се гледаме ама само ќе се поздрави со мене и тоа е тоа, после само се погледнуваме ама ништо не се случува помеѓу нас. ја имам 18 а тој 20 што да правааааам? а и на фб се имаме допишувано и на телефон сме збореле
     
  7. lanadelrey_

    lanadelrey_ Нов член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    И го препуштам мојов профил на братучетка ми во овој случај, сака да праша нешто, а да не отвараме нов акаунт.
    Вака, ми се допаѓа еден дечко со кој се допишувам околу една година. Во разговорите повремено ми укажува дека му се допаѓам, но знае да се повлече, па пак ќе поткаже нешто, ама премногу е срамежлив и иако има 23 години, немал девојка до сега. Се договоривме да излеземе и се надевам дека ќе си се допаднеме и во живо. Но јас незнам да флертувам, незнам да покажам суптилно дека некој ми се допаќа или да се приближам. Сакам да прашам, ако сакам да иницирам нешто да се случи (мислам на мување или бакнеж), дали да му кажам директно или физички што да направам, да го допрам по рака...? Најсериозна сум, не сум мала, имам 24 години, ама до сега сум имала само една кратка врска и тоа секогаш тој иницираше се и немам искуство.
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    ми треба помош


    Ја знаат некои ситуацијата моја-на годишнина се вери со друга мојот бившти.

    Е сега проблемот е во тоа што немам излегувано со друг, 6 години, не знам ни муабет да направам,ни како да флертувам,ниту како што да зборам,нит како да се приближам некому.. Ми требаат совети,филмови,страници,искуства,ваши ,,фрази,, Се што мислите дека ќе ми помогне..А сеуште не можам да го преболам бившиот,а ми пишува секој ден,а се вери
     
  9. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Ајде и јас да си прашам. :)
    Во друштво сме 2 женски и 3 машки..со едниот од нив јас излегов меѓутоа бидејќи сум срамежлива незнам како да му покажам дека ми се допаѓа, со еден збор незнам како да му се пуштам. Не се гледаме секој ден туку поретко можеби еднаш неделно и тоа на кратко, но сакам некако да му покажам. Ќе ве замолам за некој совет или некој трик бидејќи не сум искусн
     
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Уф, не знам како се прави тоа, едно знам ако му се слешкаш и ти се смешка ќе ве биде ... баш ме интересира како поинаку оваа работа :) остарев не научив на мажи како се пушта :) не не бива сите за тоа :)
     
  11. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Леле па мене срам ми е да го погледнам во очи, а не пак да му се насмевнам (facepalm) Другарка ми ми рече: „Не дека не знаеш туку се срамиш!“ Но настрана тоа што се срамам навистина незнам..затоа прашувам. А и другаров бајаги ми свиѓа :$ може да се рече дека го засакав, но не си признавам :P
     
  12. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Штом веќе сте излегле насамо, ич не се секирај, значи и ти му се свиѓаш. Не мора нешто посебно да му нагласуваш дека ти се свиѓа, тој е свесен дека ти се свиѓа штом веќе си прифатила да излезете сами, може не сакал да биде нападен па одма да ти се пушти. Едноставно биди љубезна, однесувај се најнормално, не мора да ги форсираш работите, ќе си дојде се само по себе и тоа многу брзо.
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  13. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Кога излеговме се смувавме, но тоа се случи само еднаш оттогаш сме биле насамо но не се смувавме значи остана само на еднаш. Е сега сакам да му дадам до знаење дека ми се свиѓа :) ама не знам како.
     
  14. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Zezas ti, stom si se smuvala sto Dr treba da se kaze? Smeskaj se I bidi dobra ako e dobar Toj ako ne batali go
     
  15. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Да добар е, но не сакам да остане само на тоа..затоа прашувам како може да му покажам дека ми се допаѓа, а да не излезе дека сум напорна..
     
  16. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    па другарка ти нека префрле нешто шо ке му даде до знаење дека ти се допага.....а и ништо да не каже со твојто понашање со твојо срам да го погледнеш ке сване он....срекно
     
    На s.w-e.e-t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  17. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Како што кажа членката погоре смешкај му се :) Пиши му на фб лајкни му некоја објава
    А и немој толку многу да се срамеш опуштено само :) Можеби не помогнав многу, али тоа ми текна тоа напишав.
     
    На s.w-e.e-t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  18. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.123
    Допаѓања:
    17.687
    Мене кога некој ми се допаѓа тоа зрачи од мене колку и да сакам да го сокријам...
    Така да никогаш не сум имала проблем со тоа
    Се гледа од авион :$
     
    На teteks, sj *O*, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  19. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    моментално тој што го свиѓам се дружиме само и он мислам знае дека го свиѓам но само како другарка ме гледа...
     
  20. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    оф мајко сакам двајца едниот од странство другиот оттука (од кај шо живеам) :l:, не знам за кој да се одлучам едниот поќе време го знам другиот скоро ама редовно се гледаме. е сеа ко ќе го видам овој тукашниов само во друштво го гледам, и машко и тро поќе со женско (колку шо гледам), ама секогаш ко ќе ме види си ја мести косата. ама се дружи со мн женски нз. овој странецов го гледам само ко ќе појдам таму кај шо живеј, на одмор. нз шо друго да кажам за него. има поврзаност меѓу нас ДЕФИНИТИВНО и го немам видено со женско друштво ама таму шо прај како прај не знам. можеби е глупо вака шо прашвам други луѓе кои не ги интересира и можеби сум досадна ама шо мислите, вака општо? кој ме сака поќе, со кој како шо било шо кажете. машка гледана точка секако би била пожелна. позз :sweat:
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.