1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да му покажам дека ми се допаѓа без да бидам нападна?

Дискусија во 'Сингл' започната од katerina222, 3 јануари 2013.

 1. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  детето што го свиѓам е од мој клас и е многу срамежливо, не збори за сакање и такви работи, но нонстоп ми се смешка ми прави смешки, се погледнуваме и насмевнувааме... Mојот проблем е што не сакам да бидам нападна и здодевна и да му покажам дека ми се допаѓа на сладок начин, и секако во случај да не му се допаѓам да не излезам глупава, искористена и понижена...

  ако има ваква тема се извинувам пошо не можев да најдам :^)
  Kако и да е ве молам за помош..благодарам однапред...
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  4.554
  Пол:
  Женски
  Kатерина,колку години имаш ти,и колку твојата симпатија?велиш дека детето е од твој клас,па можеш да бидеш опуштена и да му прозбориш прва,нешто што не ти е јасно тој да ти го објасни,или да му побараш некоја лектира,па дури и да повикаш повеќе другари од класот да учите заедно пред тест,писмена ,и секако повикај го и него ;) .Tоа е првиот чекор,и потоа кога ќе се зближите сама процени дали е тип на кого можеш да му ги кажеш чувствата,или не :hai: .
   
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  го имам истиот проблем :D
   
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  4.554
  Пол:
  Женски
  Tотално иста е ситуацијата,или?прашувам за да знам дали ти треба поразличен совет :hai:
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739
  и јас размислував многу за тоа ама веке не-дознав дека тој што ми се допага е заљубен-а речиси 100 % сум сигурна дека не е во мене-судбина шта кеш
   
 6. malaaa94

  malaaa94 Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво! И јас сакам едно дете и во диско секогаш се гледаме ама само ќе се поздрави со мене и тоа е тоа, после само се погледнуваме ама ништо не се случува помеѓу нас. ја имам 18 а тој 20 што да правааааам? а и на фб се имаме допишувано и на телефон сме збореле
   
 7. lanadelrey_

  lanadelrey_ Нов член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  И го препуштам мојов профил на братучетка ми во овој случај, сака да праша нешто, а да не отвараме нов акаунт.
  Вака, ми се допаѓа еден дечко со кој се допишувам околу една година. Во разговорите повремено ми укажува дека му се допаѓам, но знае да се повлече, па пак ќе поткаже нешто, ама премногу е срамежлив и иако има 23 години, немал девојка до сега. Се договоривме да излеземе и се надевам дека ќе си се допаднеме и во живо. Но јас незнам да флертувам, незнам да покажам суптилно дека некој ми се допаќа или да се приближам. Сакам да прашам, ако сакам да иницирам нешто да се случи (мислам на мување или бакнеж), дали да му кажам директно или физички што да направам, да го допрам по рака...? Најсериозна сум, не сум мала, имам 24 години, ама до сега сум имала само една кратка врска и тоа секогаш тој иницираше се и немам искуство.
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  ми треба помош


  Ја знаат некои ситуацијата моја-на годишнина се вери со друга мојот бившти.

  Е сега проблемот е во тоа што немам излегувано со друг, 6 години, не знам ни муабет да направам,ни како да флертувам,ниту како што да зборам,нит како да се приближам некому.. Ми требаат совети,филмови,страници,искуства,ваши ,,фрази,, Се што мислите дека ќе ми помогне..А сеуште не можам да го преболам бившиот,а ми пишува секој ден,а се вери
   
 9. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  428
  Ајде и јас да си прашам. :)
  Во друштво сме 2 женски и 3 машки..со едниот од нив јас излегов меѓутоа бидејќи сум срамежлива незнам како да му покажам дека ми се допаѓа, со еден збор незнам како да му се пуштам. Не се гледаме секој ден туку поретко можеби еднаш неделно и тоа на кратко, но сакам некако да му покажам. Ќе ве замолам за некој совет или некој трик бидејќи не сум искусн
   
 10. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Уф, не знам како се прави тоа, едно знам ако му се слешкаш и ти се смешка ќе ве биде ... баш ме интересира како поинаку оваа работа :) остарев не научив на мажи како се пушта :) не не бива сите за тоа :)
   
 11. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  428
  Леле па мене срам ми е да го погледнам во очи, а не пак да му се насмевнам (facepalm) Другарка ми ми рече: „Не дека не знаеш туку се срамиш!“ Но настрана тоа што се срамам навистина незнам..затоа прашувам. А и другаров бајаги ми свиѓа :$ може да се рече дека го засакав, но не си признавам :P
   
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.935
  Допаѓања:
  13.982
  Пол:
  Женски
  Штом веќе сте излегле насамо, ич не се секирај, значи и ти му се свиѓаш. Не мора нешто посебно да му нагласуваш дека ти се свиѓа, тој е свесен дека ти се свиѓа штом веќе си прифатила да излезете сами, може не сакал да биде нападен па одма да ти се пушти. Едноставно биди љубезна, однесувај се најнормално, не мора да ги форсираш работите, ќе си дојде се само по себе и тоа многу брзо.
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  428
  Кога излеговме се смувавме, но тоа се случи само еднаш оттогаш сме биле насамо но не се смувавме значи остана само на еднаш. Е сега сакам да му дадам до знаење дека ми се свиѓа :) ама не знам како.
   
 14. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Zezas ti, stom si se smuvala sto Dr treba da se kaze? Smeskaj se I bidi dobra ako e dobar Toj ako ne batali go
   
 15. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  428
  Да добар е, но не сакам да остане само на тоа..затоа прашувам како може да му покажам дека ми се допаѓа, а да не излезе дека сум напорна..
   
 16. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  па другарка ти нека префрле нешто шо ке му даде до знаење дека ти се допага.....а и ништо да не каже со твојто понашање со твојо срам да го погледнеш ке сване он....срекно
   
  На s.w-e.e-t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  42.271
  Пол:
  Женски
  Како што кажа членката погоре смешкај му се :) Пиши му на фб лајкни му некоја објава
  А и немој толку многу да се срамеш опуштено само :) Можеби не помогнав многу, али тоа ми текна тоа напишав.
   
  На s.w-e.e-t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 18. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Мене кога некој ми се допаѓа тоа зрачи од мене колку и да сакам да го сокријам...
  Така да никогаш не сум имала проблем со тоа
  Се гледа од авион :$
   
  На teteks, sj *O*, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 19. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  моментално тој што го свиѓам се дружиме само и он мислам знае дека го свиѓам но само како другарка ме гледа...
   
 20. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.470
  Пол:
  Женски
  оф мајко сакам двајца едниот од странство другиот оттука (од кај шо живеам) :l:, не знам за кој да се одлучам едниот поќе време го знам другиот скоро ама редовно се гледаме. е сеа ко ќе го видам овој тукашниов само во друштво го гледам, и машко и тро поќе со женско (колку шо гледам), ама секогаш ко ќе ме види си ја мести косата. ама се дружи со мн женски нз. овој странецов го гледам само ко ќе појдам таму кај шо живеј, на одмор. нз шо друго да кажам за него. има поврзаност меѓу нас ДЕФИНИТИВНО и го немам видено со женско друштво ама таму шо прај како прај не знам. можеби е глупо вака шо прашвам други луѓе кои не ги интересира и можеби сум досадна ама шо мислите, вака општо? кој ме сака поќе, со кој како шо било шо кажете. машка гледана точка секако би била пожелна. позз :sweat:
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.