Kако да се извишам ?

Дискусија во 'Канта' започната од Loss, 21 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Loss

  Loss Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  14
  Вака имам 14 години и сум 1.62/3
  Па сакам да бидам повисока, кажете ми некои вежби или нешто во врска со исхраната што би можела да се извишам. Тренирам одбојка веќе 2 години има некои али мали резулати .Знам дека и гените се пресудни мајка ми е така пониска а татко ми и брат ми се високи. Има ли шанси и јас да се извишам или не ??
   
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Има шанси да се извишиш уживај. Имам другарка на твои години метар и 59 беше, еве ја сега втора година средно метар и 70 е. Си кажа дека тренираш одбојка, продолжи. Не се секирај, имам исто една другарка 3-та година средно џуџе е , ке помислиш оваа 4 одделение е не 3 година средно. Колку мене е, ако не и пониска. И да ти кажам ич нема набиено комплекси.Така да уживај и не се секирај. ;)
   
  На Loss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  1.445
 4. Loss

  Loss Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  14
  Не сум ја видела таа тема сепак благодарам :))
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.