1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да се смирам со дечкото?

Дискусија во 'Канта' започната од peackata, 26 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. peackata

  peackata Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Nајпрвин бевме многу добри другари...но сето тоа прерасна во една прекрасна врска.... :inlove: се засакавме...Oдевме 1 месец...но јас направив една голема грешка....отидов кај мојот бивш на кафе...мислев дека нема да дознае но бившиот мој ставил слика од нас на фејсбук..Oвој мојот видел и ми раскина.... :x Nезнаев што да кажам и како да се оправдам затоа што знаев дека сум виновна...сега веке 2 недели не сме заедно но јас сакам да ми се врати....за целава ситуација да биде потешка пред некој ден (сабота) ми се јави и ми рече дека многу му недостигм (секако пијан беше) Mи кажа дека се заљубил во мене и му било многу тешко но и дека сакал да ме заборави и дека многу тешко ке ме заборави затоа што прв пат искрено се заљубил..но исто така низ солзи ми рече дека нема шанса да се смириме... ;(
  Tаква љубов каква што беше нашата ја немаат многу луѓе.....двајцата плачевме на телефон како мали деца......се сакаме а не сме заедно...
  сакав да го убедам да се смириме ама ми вели дека тоа е невозможно затоа сто многу е повреден од мене..
  исто така и ми рече дека е премногу разочаран.....
  ве молам за совет........KAKO да го вратам и како да ја вратам таа љубов што ја имав со него....... ;( ;( ;( ;( ;(
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Kако да се смирам со дечкото ??

  Мислам дека ако си го сакала, немало да одиш дома кај бившиот. Но, ајде биднала работата. Јави му се, најдете се некаде и разговарајте во четири очи. Ако му треба простор дај му, ако не, тоа е тоа..

  ПС: Форумов е анонимен и мислам дека премногу информации си дала, па дури и ваша слика си ставила како аватар. :?:
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Kако да се смирам со дечкото ??

  Се согласувам со Victorya .. јави му се :) Се најдобро позз
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. peackata

  peackata Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Kако да се смирам со дечкото ??

  ке му се јавам.....но се плашам дека нема да се смириме...тоа е проблемот...сакам да ми се врати.....јас мислам дека секоја грешка треба да се прости ако некој се покае...
   
 5. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Kако да се смирам со дечкото ??

  Разговарај најискрено со него..кажи му дека несакаш да го изгубиш,сакаш да си со него итн..нема да знаеш ако не пробаш :)
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.312
  Kако да се смирам со дечкото ??

  искрено и јас да сум на место на дечко ти нема да сакам очи да ти видам. змисли некој ти пружа љубов, разбирање нежност и се а ти .......... Каде ли ти бил паметот па и оп ни едно ни две ни три кај бившиот дома па ајде што е бивши јас некако би прогледала низ прсти ама дома е тоа не би го прогледала. Ете јас бар ги разбирам бившите како дел од нашето минато некој имал бивши од 1 месец некој од 5 години и доколку си сакала да се видиш би требало да му кажеш на дечко ти и не да идеш дома кај него туку било каде на кафе денско време и ете ем ќе си се видела ем немало да имаш проблеми. Него ајде бељата е направена и гледај само ете нека легде се и јави му се на дечко ти и пробај да се разберете ако не тоа е тоа па може и твојот си е карактер, па памет за друг пат
   
  На unique123 и peackata им се допаѓа ова.
 7. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Јас стварно не разбирам како си можела да одиш кај бившиот, ако овој толку многу го сакаш што мајка си барала?! Секоја врска заснована на лажење е осудена на пропаст, па колку и да има љубов во неа. Али затоа мора да си ја исправиш грешката и ако случајно не сака да збори по тел или да се најде со тебе, иди му дома и објасни му најискрено се како било и замоли го да ти прости. ПОздрав и верувам дека ќе успееш
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 8. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Ако си била само на кафе со бившиот дечко, а немало ништо друго освен пријателско кафе можеш да го побараш и да му објасниш дека само си била на кафе со бившиот и дека од љубомора ставил слики на Фб за да ве скара, но јас тебе не те разбирам зошто си била со бившиот дечко и не си му кажала на сегашниот тука не ми е јасно, тоа мене ми кажува дека си имала нешто повеќе од кафе со бившиот дечко, што сакаше да дознаеш дека си посакувана од бившиот или чисто онака отиде на кафе. Ако ти значел дечкото со кој сакаш да се смириш не би го направила тоа што си го направила.
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Јас прво морам да ти кажам вака искрено да се опраиш малку. Ова постов не личи на 22 годишна девојка.
  Што си барала кај бившиот? Го сакаш, бл, бла, а ваму испаѓа зад грб му работиш. Можам само да замислам каква сцена ти ќе си направела да си видела слики од него на фб со бившата.
  Треба да се мисли малку. Дај му време, ти објасни му како било(мада објаснувањето бев кај бившиот, ама мислев нема да дознаеш,нема да ваља), некако да си ја смалиш кривицата, па почекај да стивне бурата.
   
  На peackata и unique123 им се допаѓа ова.
 10. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Meне најискрено ми падна жал за дечкото.
  Кажуваш дека многу луѓе немаат љубов како вашата. Кажуваш колку прекрасна врска сте имале, кажуваш колку среќни и вљубени сте биле, колку сте се сакале абе вашето бајка било, но на крај ти си отишла кај бившиот на кафе. Тој те сликал и ставил ваша слика на фб. Па прво запрашај се дали навистина го сакаш? Дали личност што би го сакала би отишла кај бившиот? Дали имаш расчистено со бившиот и знаеш дека повеќе не ти значи?
  Или момчево ти е дечко за преболување... Ако знаеш дека го сакаш напиши му порака (бидејќи не верувам дека ќе сака да разговара со тебе) дека си згрешила и дека го сакаш кажи му се што мислиш и чувствуваш ако сеуште го немаш целосно преболено бившиот,но сепак го сакаш момчево сето тоа напиши му го. Ако не сака да се смирите барем ќе имаш чиста совест дека си расчистила.
   
  На peackata и unique123 им се допаѓа ова.
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Мое мислење е дека ако си го сакала немало да одиш кај бившиот . Второ ако дечкоти така направел он ќе бил кретен , никаков ....размисли сега колку те мрази .... не те оправдувам но ете кога веќе си во таква положба сега е твој ред малку да му се умилкуваш , јавуваш , молиш . Јави му се кажи му дека го сакаш , дека било грешка може да гарантирам дека мисли дека уште го сакаш бившиот
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.