babylove овошни кашички

Kако желбата да ја претворите во реалност

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од dogwoood, 11 јули 2013.

 1. dogwoood

  dogwoood Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Eпа вака зошто не видов дека има ваква тема отворено решив јас да направам :)
  имам многу неостварени желби а некои од нив навистина сакам да ми се остварат па затоа ке ве замолам ако некои од вас знае некои методи или постапки за тоа како да се направи желбата да стане реалност. Tоа за дување на роденденка свекичка никогаш не помага..
  имам пробано и неколку сајтови кои што се поврзани со тоа ама ништо не функционира |(
  A за овој сајт многу луѓе викаат дека ако ја напишеш желбата во него за 8 дена ке ти се оствари но притоа било многу страшо затоа во тие 8 дена постојано ке ти се покажувале бројките 8 и 11 и ке си имал многу визии. http://www.real-wishes.com/
  па мене ми е страв таму да направам желба.. ако имате некој предолзи или начини ве молам пишете :)
   
 2. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  е овоа баш ми требаше. :)
  е како моиве 903849273520395 желби да станат реалност. :D
  Вчера ми беше роденден, па дував свеќички :$
  Секоја година си дувам свеќички, но, не од мерак туку да ми се исполнат желбиве. :D
  И ако ја напишам желбава на ова real-wishes.com демек ќе ми се исполни? :?: :D
   
 3. dogwoood

  dogwoood Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  па недека сигурно ке ти се исполни али многу луге викаат дека им се исполниле
  ама сепак како што реков страв ми е од тие визии што се појавувале :D
   
 4. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  а ако напишам желба после 8 дена визии ќе имам? :?: :o :D
  а страшни се тие визии или? :?:
  а за што визии? :)
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не дека верувам во ова, но ај ќе пишам.
  И онака не ми остана нешто попаметно да правам денес.
   
 6. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  немој, визии ќе имаш. :|
  само незнам какви визии, дали смешни,глупави,хорор... :|
  сакам и јас да пишам, али страв ми е. :D
   
 7. little.miss.sunshine

  little.miss.sunshine Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  јас напишав желба што не е можно да се исполни за 8 дена :D
  сега шо ?
   
 8. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  сега ќе имаш визии. :o чувај се. :|
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Абе какви визии, луѓе ?
  Пишуваше дека не е можно сите да имаат визии и дека не е ништо страшно ако немаш, но можеш и да имаш, зависи од личноста. Демек ќе ти се појавувале некои знаци дека желбата ти е на пат, на пример броевите 8 и 11 се многу важни. Кога ја напишав желбата, веднаш погледнав во часовник. Часот беше 14 и 33 а тоа значи 1+4+3=8 +3=11
  И такви некои други работи.
  Значи дека секој ден мораш да го посетуваш сајтот, да напишеш на едно ливче број 8 и во 11 часот и 11 пред огледало да го ставиш ливчето и 8 пати да ја повторуваш желбата, исто така требаше нешто и ливчето изложено на месечина да го оставиш 30-ина секунди така нешто... :D

  Ај ќе видиме за 8 дена што ќе биде. :D
   
  На pushmetotheedge му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dogwoood

  dogwoood Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Eпа ај со среќа и пиши што се случувало во текот на тие 8 дена (дали нешто страшно) и дали ти се остварила желбата за да знам дали и ја да пишам :D
   
 11. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  918
  А од каде ги имате овие информации? Од живи извори или...? :^)
  Не можам да си претставам како може ако напишеш желба на икс сајт на интернет дека ќе ти се исполни (и тоа на англиски, али нема мн везе)... освен ако не стојат надмоќни луѓе позади сето тоа па дејствуваат...
  во секој случај, баш би сакала да ги читнам вашите искуства............ (за осум дена :) )
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  За осум дена секако дека ќе споделам искуство, ма какво и да биде тоа. Ќе напишам ветувам, па макар и да си останам само на пишување желбата по интернет сајтови. :D
  Нормално дека една желба не може да се исполни ако ја запишеш на интернет, тоа е многу логично. Но, сепак тука постои нешто друго што може да ни помогне желбата да се исполни.
  Самиот сајт налага секојдневно размислување и концентрирање на желбата, значи дека со самото тоа што сајтот го бара од тебе да направиш, како повторување осум пати и слични церемонии - ти размислуваш за желбата и се концентрираш на неа и почнуваш да ја чувствуваш, да ја сфаќаш како дел од тебе. Според некои верувања (некои луѓе веруваат а некои не) тоа е всушност законот за привлекување на нешта во животот или моќен процес на визуелизација. Кога на нешто се размислува, тоа истото се привлекува и самиот универзум ги придвижува работите, нештата и луѓето за нашата желба за се исполни. Поубаво објаснување има во книгата Тајната т.е. The Secret. :)
  Некои веруваат, некои не.

  За осум дена ќе пишам, без разлика дали сега некој ме смета за сосема луда или не.
  :hai:
   
  На pomosh, r8audi, leighton23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Не е само помислувањето, туку мора да се замисли како се остварува. Баш во тоа е визуелизацијата. И замислување што кога ќе се оствари. А, дека има некоја сила што привлекува и прави исполнување на желбите, верувам (од искуство) Не ме интересира дали ме сметаат за луда. Сара123, имаш поддршка од мене. ;)
  А, што гледате во визиите толку страшно? Само не мислете на нив. Еве - јас сум навикната веќе години да ги имам и не е страшно. Ништо не може да ви се случи, само знаете повеќе. Иако на почеток е застрашувачки, игнорирајте било што.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Зошто неможам да ја напишам мојата желба? :^)
  Толку ли е неостварлива? :(
  Треба да се логирам или? :?:
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Благодарам за подршката, навистина ми значи затоа што со самото тоа ми влеваш надеж дека истото ќе се исполни (помага при верувањето и замислувањето на крајниот резултат т.е. како се ќе се случи) Само не знам какви визии треба да се гледаат ?
  До сега не сум имала никакви визии ниту пак знам како тие изгледаат !?
  Јас воопшто не се плашам од такви работи, туку баш сакам да ми се случат - но никогаш не ми се имаат случено. Можеби треба да почекам некое време затоа што сепак само прв од осум денови ми е ова ?

  Irrepleceable како мислиш не можеш да ја напишеш ?
   
 16. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ех вака лесно да беше, на сите желбите да ни се остваруваа ако ги пишувавме на интернет, ќе немаше маки и солзи на овој сеет, туку ќе имаше само насмеани лица.
  Ова решавач на проблеми да не е :?: Овде ќе си ги пишуваме желбите,ќе ни се остваруваат и сите среќни и задоволни...
  Јас лично неверувам во ова, невозможно е. Ама ќе напишам нешто, визиите ме интересираат не за друго. :lol:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  На делот кај што пишува write your wish стискам и несака :^) Незнам што може да е..
  Ми се свиѓа ова и сакам да пробам :)
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Те прашувам затоа што и мене истото ми се случи.
  Не знам што беше тоа, но во тоа празното место каде што пишува дека треба да се напише желбата додека пишував само празно место се оставаше, но букви немаше. Можеби така треба да не се гледа што се пишува !? Само интерпукциските знаци се познаваа во мојата желба !?
  Ме интересира дали сум успеала да ја напишам или пак треба од почеток !?
   
 19. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Мене само интерпункциски знаци ми се појавуваат во тој дел,букви не :/
   
 20. dogwoood

  dogwoood Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  јас мислам дека не треба да се логираш туку оди само кај таа коцката кај што пишува Sumbit the wish и напишија желбата и толку ;)
  иначе мислам дека треба на англиски да ја напишеш а не на македонски