1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kе бидне ли нешто ??

Дискусија во 'Канта' започната од MyHeart, 2 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MyHeart

    MyHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Dевојки запознав едно момче што мн ми се свиѓат т.е ке ми биде партнер за матура...тој ми призна дека јас му се свиѓам но јас не му имам даено така баш добро дека и јас имам некои симпатии спрема него... I ме викна да излезиме,шеткавме низ улици се зезавме се смеевме и не направивме ништо не се измувавме мислев :worried: Pосле тоа др ден ме викна пак да излеземе но не испадна ништо од тоа бидејки не се осекјал нешто добро и пишувавме до касно на мсн,па се зезавме и испадна така нешто тој да дојде дома кај мене на кафе..јас бев сама...па дали ви се верува дека пак не направивме ништо не се ни измувавме а јас се надевав на нешто... :worried: само си пиевме кафе и се зезавме.. после тој ден ме викна уште еднас да излезиме... и пак чисто така само оние обичните муабети...мислам знаете што сакам да кажам.. сега стварно незнам што мисли и што планови имат... значи кога ке пишуваме на нет ми кажува дека му се свиѓам и тие работи..а кога ке се видиме воопшто не правиме муабет за љубов...што мислите?? се срами да правиме за тоа муабет..или можеби не сака ништо со мене .. хмм...(но ми призна дека му се свиѓам).. или можеби сака да сме само другари..или можеби сака подобро да се запознаеме .. ?? што мислите девојки ке бидне ли нештоо ?? како да постапувам ??? ве молам некое совет4е...бтв..и мнн ми се свиѓаа премногуу се плашам да не се заљубамм... :(
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Еј душичка!! Не направил ништо зошто најверојатно многу му се допаѓаш, и му е страв да не изреагира погрешно, па да те изгуби или исплаши. Јас би ти рекла малку иницијатива од твоја страна да покажеш, бакни го прва ти да се скрши мразот што има врска :) Па после може ке си тргне работата.
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :) Е тоа е маката со овој виртуелниов свет, машкиве се срамат после во живо :lol: Штом толку пати те има викнато, па и партнер и мсн, и по тоа што си минувате толку убаво, очигледно има хемија меѓу вас. Убо ти вели феарлесс покажи ти малку иницијатива, баци го ти па кај ќе бега...е машки бе :lol:
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  4. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Ти девојко дали си добра???? За еден месец, 4различни приказни ни раскажа. Ти благодариме за праказните, ама ако некој го интересираат ќе си гледа на телевизија.
    Мислам дека е претерано сето ова... Со колку различни... А и темава многу слична мислам дека беше и синоќа отворена !!!
    Клуч
    Или нека оди во љубовни проблеми
     
  5. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    да надополнам...Знаеш што ке бидне?Утре ке пишеш нешто ново или ако со другарчето имате нешто повеке ке бидне машко или женско :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.