1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kлип на youtube

Дискусија во 'Канта' започната од katka-slatka, 16 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  45
  Девојќи верувам дека знаете и дека веќе сте правеле вакво нешто. Сакам од неколку слики да направам клип,(верувам дека сте гледале на youtube)со која тече песна позади и може да се пишува нешто. Не знам нити која програма е ,нити како се прави.Ако знае некој да ми каже од почеток се...
  Фала ви
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  На стариот windows (xp) си правев клипчиња во Windows Movie Maker, многу е едноставна постапката. Е сега, на овој новиов Windows 7 не сум расчепкала да видам дали ја има сеуште програмата. Има една Windows DVD maker, ама гледам дека е поразлична од оваа. Ако сеуште имаш xp, ќе ја најдеш Windows Movie Maker, малку прорасчепкај ја и ќе ја сфатиш процедурата. Не е ништо комплицирано, имаш опции да ставаш и видеа, и песни во позадина, слики, текстови, се и сешто ;)
   
 3. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  123
  Преку Windows Movie Maker :)
   
 4. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  А некој да не знае од каде да ја сметнам програмата youtube dowloader за да можам од клип на youtube да симнам песна во mp3 или цел клип :)
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
 6. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Благодарам
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.