Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  А како се движат од прилика цените на сенките од оваа колекција?
   
 2. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  нема нешто над 300 денари колку што имам видено :)
   
 3. xAne

  xAne Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  Имам неколку производи од Есенс и во главно сум задоволна.
  Го имам коректоров
  [​IMG]
  Супер покрива, при крај ми е па кај и да е ќе си земам нов :)
  [​IMG]
  Првата маскара од сликава ја земав пред околу една недела, кафеава е, и супер ми ги прави трепките. Ја користам само за преку ден.
  [​IMG]
  Од карминиве го имам тој првиот од втор ред :) Преубава црвена нијанса.
  Задоволна сум и од Quattro сенките.
  Е, не сум задоволна само од течните пудри. Земав пред некое време, колку за да ја сменам таа што ја користев долго време, но ич не ми се допадна. Како водичка е, ништо не покрива. Понекогаш за преку ден ставам од неа и ја комбинирам со камена пудра, ама џабе не ја бива :D
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.072
  Допаѓања:
  74.267
  Пол:
  Женски
  Немам користено ништо од оваа козметика, ма да во план сум да се подновам со некое карминче - ме привлече амбалажата, as usual. :D
  А трајни се, или .. ?
   
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Јас скоро почнав да ја користам оваа козметика по препорака и задоволна сум. Користам маскара, креон, сјаевите за усни, кармините и лаковите за нокти. Презадоволна сум. Сум користела производи од други квалитетни фирми, ми носеле и од странство по нарачки, ама позадоволна сум од есенс... Маскарата и креонот како ќе ги ставиш така ќе ги извадиш. Нит се мачкаат, гачкаат, нит ништо. Исто лаковите за нокти не се гребат одма, траат по недела дена! Добри се, квалитетни, а не се скапи. Ви ги препорачувам.
  Слики ако најдам ќе ви ставам, ако не ќе ги сликам моите :)
   
 6. KremBanan4e

  KremBanan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Имам неколку лакови и две сјајчиња од есенс и сум многу задоволна!!!
   

  Прикачени фајлови:

  • 1984946.JPG
   1984946.JPG
   Големина на фајлот:
   59,5 KB
   Прегледи:
   480
 7. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  300 денари за единечна сенка на Есенс? Вие озбилни сте? :^)
  Како се движат отприлика цените на другите работи? Не ми споредувајте со Мис Спорти и Голен Роуз само, не сум запознаена со нивните цени баш-баш.

  Ми се допаѓаат нијансите на лакчињата, се мислам дали да лупнам пари на нив. :^)
   
 9. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  Ги користам сите производи од Essense и сум презадоволна! Користам ваква пудра [​IMG] кафеава маскара [​IMG] и кармини во овие нијанси [​IMG] а лаковите ги обожавам, сите ги имам пробано особено овие colour&go се најдобри! [​IMG]
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Сефора лаковите се по 90-100 денари . Јас имам жолт и плав и супер ми се , имаат убави нијанси во право си :)
   
 11. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.192
  Допаѓања:
  2.421
  Пол:
  Женски
  јас го користам сјајчето што е со мирис на фрапучино и ми се допаѓа долго стои а и бојата ми се погоди е сеа мн се лепи ама тоа ( инаку девојки како да прикачам слика?)
   
 12. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  4.226
  Ги имам пробано лакчињата, Colour & Go, одлични нијанси имаат, густи се, мат и траат.
  [​IMG]
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Во моментов користам некои производи на Есенс.
  Задоволна сум многу, а посебно од лаковите за нокти, сјајот и карминот. :)
   
 14. S-i-m-o-n-a

  S-i-m-o-n-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  135
  Пред два дена се подновив со овие производи... Значи ств се преубави... Посебно маскарата ни се размачкува ни ниишо .. Ств се екстра :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ggg.JPG
   ggg.JPG
   Големина на фајлот:
   62,3 KB
   Прегледи:
   330
 15. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.543
  Допаѓања:
  7.420
  Цените на лакчињата како се движат ???
   
 16. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Од 100 до 125 денари. :)
   
 17. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Би сакала да си купам некое лакче ѕатоа што стварно имаат голем избор 
  на бои кои не се достапни на пазарче
  П.С го читам списанието редовно и во следниот број даваат
  поклони од оваа фирма списанието е 60 денари и е повеќе
  за тинејџери но сепак има интересни рубрики кои би ги заинтересирале
  и другите ете слика од поклоните подолу  :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 18. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.422
  Допаѓања:
  115.697
  Имам неколку производи од есенс.. задоволна сум. Имаат прифатливи цени , за сечиј џеб. :)
  Еве нешто од мојот асортиман на есенс. :rofl:

  - имам неколку нијанси од сенките..


  - карминчето и сјајот ги користам заедно и добивам супер ефект. :D
  - исто задоволна сум и од маскарата , ја користам за дневни излегувања и супер е.

  Гледам ги фалите и лакчињата, па ветувам дека ќе си земам да ги пробам.
   

  Прикачени фајлови:

 19. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  за кое списание станува збор што има поклони :?:
   
 20. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
  козметиката на essence ја открив неодамна а откако ги користам нивните производи можам да кажам дека сум презадоволна :)