Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  833
  Лаковите се за пофабла, стварно се добри, и сенка имам пробано, одлична е. Од онаа 2 во кутија што се, немав некои очекувања, но повеќе од солидни излегоа.
   
 2. mici.94

  mici.94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Јас сум презадоволна од речеси сите производи од Есенс...користам пудра Stay All Day и преубава е, флеки,акни, се покрива, а само 290 денари е...сјајчињата се исто убави, сенките, лаковите, а и цените се супер :)
   
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  денес си купив две сенки во една, розево-сива и на прво пробување беше супер. лаковите и сјаилата им изгледаат супер, па и од нив планирам да земам... И навистина, цената е многу прифатлива :)

  дали некој ја пробал пудрата: soft mousse, и каква е? Некој пишувате дека биле водести, ама баш така сакам, да не се познава дека имам пудра :D , а да имам :D
   
 4. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  [​IMG]
  оваа? јас ја користам и ми одговара зашто имам мрсно лице. не го мрси дополнително и не се размачкува.
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  OK! се вика списанието и го има во најблиските трафики бар кај мене до има 
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам, супер е, баш во темата за пудри ја пофалив со уште една од Есенс :)
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  видов од есенс излезени се кремови за лице (околу 140-150ден) , гелови и лосиони за лице (околу 220ден.) Имаше 3 видови на креми и продавачката поприлично ги фалеше за цената. Дали некој ги има пробано и има некакво искуство да сподели...??? :)
   
 8. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  сите производи од есенс(што ги имам) ми се супер :)
   
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  мислиш и на кремовите за лице или само за декоративната козметика?
   
 10. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  и за кремовите за лице
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам лаковите и супер се,додека за пудрата неможам да кажам многу е водеста ништо не покрива,а исто сум презадоволна од тушот најдобро нешто дефинитивно. :D
   
 12. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  537
  Имам сенки од оваа фирма и да задоволна сум,ми се свиѓат многу и кога ги ставам не се размачкуваат! :!:
   
 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.627
  Пол:
  Женски
  Лаковите ги користам и супер се-долго ми траат и секогаш има многу голем избор на бои...Купив и туш, ама многу брзо ми се потроши, иначе супер беше.Имам сребрен сјај од претходната колекција-Denim Wanted и топ е, а мириса многу добро, на ванила :)
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Денес си купив креон и морам да го пофалам. Ептен остава, не се размачкува и трае. Штом на жештинава не се размачка, алал да му е! xD Long lasting е и не е со острење. Го купив од Јуник, во Космос кога прашав за Есенс таа ме гледаше како да сум од Марс -.-
  [​IMG]
   
 15. anny123

  anny123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  Извинете ама каде можам да ги најдам ессенсе производите ке бидам благодарна ако ми одговорите ? :D
   
 16. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Па ги има низ парфимериите...скоро во сите...
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Во Јуник има, во Космо и Шатци нема :/
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Јуник се генерални застапници на Есенс, па затоа само таму ги има овие производи- тие го имаат ексклузивното право да ги продаваат ;)
   
 19. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  191
  Ги има и во Бисер,во парфимеријата на ќошот што е,одма после Оне.
   
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Па Јуник се застапници- сигурно се немаат договорено со поголемите парфимерии како Космо и Шатци- а ја дистрибуираат низ помалите ;) - барем така ми кажаа во Јуник, дека тие се застапници, па сега колку е релевантна информацијата, не гарантирам ;)