Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Ме интересира како се движат цените на лаковите? :)
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Денес купив пудра од Есенс, и сум задоволна. Се покрива.
   
 3. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Која?За каква кожа? :)
   
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  За нормална е.
  Да додадам, многу убаво мириса :)
   
 5. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301

  Колку пари е ? :)
   
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Ја купив 255 денари, во една парфимерија во Охрид :)
   
 7. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Фала многу, ќе си земам и јас .. позз :)
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Имаат одлични производи,и не се многу скапи :lol: ,пудрите им се многу убави ,моливчињата им се стварно уникатни и прекрасни,маскарите им се најдобри,сенките најубави :inlove:
   
 9. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  До сега имам купено само лакови на есенс и стварно се феноменални..боите се преубави! Видов горе доле дека сите сте задоволни од производите нивни и бев денес да си купам уште нешто, сакав да го земам сјајот за волумен, бронзерот и уште некоја боја лак од тие што ги видов на сликите што сте ги прикачиле АМА..во Јуник немаше НИШТО од ова што го барав! Немале се потрошило и незнаеле да ми кажат кога ќе добијат |( |(
  Може ли некој да ми каже каде е подобро снабдено со оваа козметика?
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Јас си купувам во Еликсир, во ГТЦ, кај што беше порано Германос. :)
   
  На Buubica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ZoeRaivotar

  ZoeRaivotar Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Momentalno na nekoi od proizvodite im se spushteni cenite do 85 denari ! Bash deneska im se chudev : mono senki, maskari, lakovi itn. A za kvalitetot nema potreba da se diskutira, provereno - dokazhano ! ;)
   
 12. Biieber-Heart16

  Biieber-Heart16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Имам Маскара и креон од ЕСЕНС и не се лоши.. ми се свиѓаат :) ;)
   
 13. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  И јас ја користам козметиката на Есенс и сум презадоволна.Имам користено сјај за усни,лак за нокти,сенки,маскара,моливче....
   
 14. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  уште има попуст? и како им се цените? ме интересира сјајот,коректорот и пудтрата stay all day мислам се викаше :)
   
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  [​IMG]

  последно нешто што имам купено од оваа козметика е четкава за очи и за тие пари е перфектна баш онака за сенчање или блендање сеедно, многу е убава.

  [​IMG]

  и оваа четка но не сум задоволна од тоа како се исцртуваат очите можеби јас и незнам добро, но затоа е перфектна за цртање веѓи ептен добра, ајт кога си шворц добро е и тоа. ;)
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Jaс напишав на една тема да прашам тука. Колку ви траат лаковиве?
  Имаат палета на бои прекрасна, се заљубувам во нијансите.
  Ама квалитет ај не кец, ама двојче максимум и тоа е многу.
  За ден до два се брише лакот. Кажувам Голден Росе ем се поефтини ем 7 дена на одмор имав лак од нив без да се избрише. Овие тапа 1 ден само. Ама крадат поглед боичките на лаковите дефинитивно. Ама џабе боја без квалитет. И интересно имам неколку лакови од нив, еден сив само тој е малку подолготраен, другите се за еднодневна прошетка.
   
 17. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  значи и есенс во Македонија не е исто како во странство.. имам два лака од Швајцарија ми траат некогаш и до 10 дена, купив и кај нас 4 лакови бојата одвај 2 дена трае, 2 пати чаши да измијам и се лупи :envy:
   
 18. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  Од кај ги купи четките и колку пари?
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  [​IMG]
  Јас конкретно жолтиот го имам и недела дена ми траеше . Ти друга колекција имаш или ? Не знам зошто така мене па баш овие подолго ми траат .. Можда со поминат рок си земала :rofl: Се шалам :D
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Еве ми ги. Значи како твојот жолт јас имам розев, тапа е еве сега го имам во моментов а вчера се лакирав, да не ме видиш сеа срамота мислиш 2 недели го имам од толку што е излупен. Со два слоја стои 2 дена и третиот готово. Само сивиот е малку подобар, другиве не ми ги бива. Недела дена? Ма јок 2 дена максимум и одма се лупи горе.
  [​IMG]

  Е ова трае недела дена гарантирам, ама Есенсе јок.
  [​IMG]