Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

1. anastasijaki

anastasijaki Форумски идол

Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    4.009
    Допаѓања:
    27.378
    од првата слика го имам последниот, имам и уште една боја како трула вишна нешто и да , и мене брзо ми се вадат, за 2-3 дена готово :devil: мислев дека е од тоа што сум како водна жаба па само мијам раце, ама изгледа не |( Сега купив две нијанси на флормар и ми траат по цела недела, исто така и на класикс многу долго траат :)

На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. interesna

interesna Популарен член

Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.917
    Допаѓања:
    671
    првата ја купив во Хрватска би требало до сега да е донесена во ск, а втората ја купив тука во мк во РИ-МА парфимерија.

На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  3. wolf4e

wolf4e Популарен член

Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.881
    Oд оваа козметика поседувам лак за нокти,сјај и таа четката за смоки ајс :)
    Bо главно задоволна сум,не којзнае што,ама цената му е супер,сјајчето најмногу си го сакам 8)

4. rainlover

rainlover Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    622
    Вујна на сопругот од Германија кога доаѓа ми носи по некое парче лак за нокти и сенки.
    Не се којзнае што ама вршат работа.

5. House95

House95 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    27
    Имам туш стварно е добар ,и сенка во 4 бои ..по 89денари беа..ептен сум задоволна.Сега ќе си земам и пудра и некое карминче :)

6. Shaila

Shaila Истакнат член

Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Џабе парите за лакот ...140ден го платив .. Првиот го имам и јас... ДВа дена и готово....

А и од голден бе земав некако одма ми се лупат ... АЈ реков сеа од новине голден ке земам ама шо дека 3 пати да се налакирам па да испадне како шо е бојата во кутивчето ....

:( :( Последно од ПАЦИФИК ми се погодија ....

Се извинувам за офф топик :(

Прикачени фајлови:

7. jarec6

jarec6 Популарен член

Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    1.608
    Вчера кога прашував за нешто за брзо сушење нокти мислев на нешто вака [​IMG]
    има некоја од вас користено?Колку чинат?Дали се добри?Или не мора од Есенс може и некоја др марка,само да е ефикасно.

8. ani22

ani22 Истакнат член

Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    301
    Девојќи дали ја имате користено пудрава, дали навистина е трајна или за 3-4 часа се бриши од лице ? Колку пари е и дали убаво покрива? :) Благодарам однапред

Прикачени фајлови:

9. Elence93

Elence93 Популарен член

Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    4.283
    Допаѓања:
    3.490
    Jас ја користам, можеби не трае 16 часа, но 10 трае со гаранција. Средна покривност, али со коректор е топ! Единствена маана ми е бојата, прво купив 20 беж и ми беше мн на розево и темно, па купив 10 нуд (најсветлата), ама пак ми е темна :/ Ќе пробам сега одозгора некоја посветла камена, па ваљда ќе биде ок

10. ani22

ani22 Истакнат член

Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    301
    Е фала многу :) таква и ми треба да трај, а и мене маана ми е бојата кај сите пудри ми се чини нема нијанса како што е мојот тен, светла сум ама не многу , каква и да земам розеникаво мава :/

11. Elence93

Elence93 Популарен член

Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    4.283
    Допаѓања:
    3.490
    Оваа на портокалово мава и би била топ да е посветла али јбг... ај може тебе ќе ти одговара :)

12. Rose96

Rose96 Форумски идол

Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.666
    Допаѓања:
    36.829
    добри се и имаат пристапни цени ... ги имам користено само лакчињата сјајевите за усни и маскарата и задоволна сум :)

13. girl.23

girl.23 Истакнат член

Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.754
    Излезе каталог од Есенс. Го даваат по парфимериите.
    Во него се објаснети скоро сите производи со дадени цени (и во какви бои се).
    Баш е интересен.
    Посебно забележав има многу видови на тушови - како молив, како фломастер...итн...
    :) ;)

14. NB86

NB86 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Прост одговор - ништо не ми се свиѓа од оваа колекција, почнувајќи од лаковите за нокти па до пудрите се е крш.

15. ljubljana

ljubljana Истакнат член

Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Моите пет омилени производи од Essence. Моливчињата за уста ги сметав како еден производ.

1. Essence Nail Art Sealing Top Coat, со него лаковите држат 5 до 7 дена, и се посјајни.
    2. Essence Silky Touch Blush (20. babydoll). Еве како изгледа на лице, нежно секојдневно руменило: http://experimentalbeauty.blogspot.com/ ... sweet.html
    3. Essence Multi Action False Lashes Mascara, и рецензија: http://cenacyanus.blogspot.com/2010/04/ ... ashes.html
    4. Essence Eyeshadow (43. Mystic Lemon), како сенка и оддличен како highlighter, еве видете: http://www.nihrida.com/2011/05/essence- ... gle+Reader
    5. Essence Lipliners (07. cute pink, 08. red blush, 09. nude coral). Кремасти, пигментирани, може да се носат и сами со малку лабело.

Ми се допаѓаат и производите од нивните limited editions, 50's Girls reloaded, беше фантастична, погледнете: http://ladyfabuloux.blogspot.com/2011/0 ... n-50s.html. Се надевам ќе ги донесат и во Македонија.

На plavata212 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kristinna92

Kristinna92 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    имам користено само сјај за зголемување на усните, и како што ми се мене природно мн големи не се заприметуваше разлика но другарками кога стави и се зголемија повеќе. сепак задоволна сум сега засега :)

17. pamelche

pamelche Популарен член

Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    3.503
    Допаѓања:
    9.318
    Како се движат цените на маскарите во есенс?

18. girl.23

girl.23 Истакнат член

Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.754
    Од 155 до 209 денари (каталошки цени)

19. G.G

G.G Популарен член

Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    339
    Која цена се лаковите?? :)

20. ilovehim

ilovehim Истакнат член

Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Јас од есенс сум најмногу задоволна,од скоро почнав да ја користам,но подобра од неа за мене нема ;) им користам се и можам да кажам нај нај за нив :)

Ги имаш во различни цени,баш сега гледам во каталогот, Color & go ти е 99 денари, multi demension лак за нокти со xxxl сјај ти е 135 денари...имаш и за француски маникир тие се 125 денари...значи цените се тука некаде од 100 до 150 денари...јас лично немам користено лакови бидејќи си ги грицкам ноктите :( и незнам кој да ти го препоачам :$