1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    од првата слика го имам последниот, имам и уште една боја како трула вишна нешто и да , и мене брзо ми се вадат, за 2-3 дена готово :devil: мислев дека е од тоа што сум како водна жаба па само мијам раце, ама изгледа не |( Сега купив две нијанси на флормар и ми траат по цела недела, исто така и на класикс многу долго траат :)
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    првата ја купив во Хрватска би требало до сега да е донесена во ск, а втората ја купив тука во мк во РИ-МА парфимерија.
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Oд оваа козметика поседувам лак за нокти,сјај и таа четката за смоки ајс :)
    Bо главно задоволна сум,не којзнае што,ама цената му е супер,сјајчето најмногу си го сакам 8)
     
  4. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Вујна на сопругот од Германија кога доаѓа ми носи по некое парче лак за нокти и сенки.
    Не се којзнае што ама вршат работа.
     
  5. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28
    Имам туш стварно е добар ,и сенка во 4 бои ..по 89денари беа..ептен сум задоволна.Сега ќе си земам и пудра и некое карминче :)
     
  6. Shaila

    Shaila Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Џабе парите за лакот ...140ден го платив .. Првиот го имам и јас... ДВа дена и готово....

    А и од голден бе земав некако одма ми се лупат ... АЈ реков сеа од новине голден ке земам ама шо дека 3 пати да се налакирам па да испадне како шо е бојата во кутивчето ....

    :( :( Последно од ПАЦИФИК ми се погодија ....

    Се извинувам за офф топик :(
     

    Прикачени фајлови:

  7. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Вчера кога прашував за нешто за брзо сушење нокти мислев на нешто вака [​IMG]
    има некоја од вас користено?Колку чинат?Дали се добри?Или не мора од Есенс може и некоја др марка,само да е ефикасно.
     
  8. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Девојќи дали ја имате користено пудрава, дали навистина е трајна или за 3-4 часа се бриши од лице ? Колку пари е и дали убаво покрива? :) Благодарам однапред
     

    Прикачени фајлови:

  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Jас ја користам, можеби не трае 16 часа, но 10 трае со гаранција. Средна покривност, али со коректор е топ! Единствена маана ми е бојата, прво купив 20 беж и ми беше мн на розево и темно, па купив 10 нуд (најсветлата), ама пак ми е темна :/ Ќе пробам сега одозгора некоја посветла камена, па ваљда ќе биде ок
     
  10. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Е фала многу :) таква и ми треба да трај, а и мене маана ми е бојата кај сите пудри ми се чини нема нијанса како што е мојот тен, светла сум ама не многу , каква и да земам розеникаво мава :/
     
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Оваа на портокалово мава и би била топ да е посветла али јбг... ај може тебе ќе ти одговара :)
     
  12. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    добри се и имаат пристапни цени ... ги имам користено само лакчињата сјајевите за усни и маскарата и задоволна сум :)
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Излезе каталог од Есенс. Го даваат по парфимериите.
    Во него се објаснети скоро сите производи со дадени цени (и во какви бои се).
    Баш е интересен.
    Посебно забележав има многу видови на тушови - како молив, како фломастер...итн...
    :) ;)
     
  14. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Прост одговор - ништо не ми се свиѓа од оваа колекција, почнувајќи од лаковите за нокти па до пудрите се е крш.
     
  15. ljubljana

    ljubljana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Моите пет омилени производи од Essence. Моливчињата за уста ги сметав како еден производ.

    1. Essence Nail Art Sealing Top Coat, со него лаковите држат 5 до 7 дена, и се посјајни.
    2. Essence Silky Touch Blush (20. babydoll). Еве како изгледа на лице, нежно секојдневно руменило: http://experimentalbeauty.blogspot.com/ ... sweet.html
    3. Essence Multi Action False Lashes Mascara, и рецензија: http://cenacyanus.blogspot.com/2010/04/ ... ashes.html
    4. Essence Eyeshadow (43. Mystic Lemon), како сенка и оддличен како highlighter, еве видете: http://www.nihrida.com/2011/05/essence- ... gle+Reader
    5. Essence Lipliners (07. cute pink, 08. red blush, 09. nude coral). Кремасти, пигментирани, може да се носат и сами со малку лабело.

    Ми се допаѓаат и производите од нивните limited editions, 50's Girls reloaded, беше фантастична, погледнете: http://ladyfabuloux.blogspot.com/2011/0 ... n-50s.html. Се надевам ќе ги донесат и во Македонија.


    [​IMG]
     
    На plavata212 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    имам користено само сјај за зголемување на усните, и како што ми се мене природно мн големи не се заприметуваше разлика но другарками кога стави и се зголемија повеќе. сепак задоволна сум сега засега :)
     
  17. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Како се движат цените на маскарите во есенс?
     
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Од 155 до 209 денари (каталошки цени)
     
  19. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Која цена се лаковите?? :)
     
  20. ilovehim

    ilovehim Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Јас од есенс сум најмногу задоволна,од скоро почнав да ја користам,но подобра од неа за мене нема ;) им користам се и можам да кажам нај нај за нив :)





    Ги имаш во различни цени,баш сега гледам во каталогот, Color & go ти е 99 денари, multi demension лак за нокти со xxxl сјај ти е 135 денари...имаш и за француски маникир тие се 125 денари...значи цените се тука некаде од 100 до 150 денари...јас лично немам користено лакови бидејќи си ги грицкам ноктите :( и незнам кој да ти го препоачам :$