Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.009
  Допаѓања:
  27.378
  Пол:
  Женски
  од првата слика го имам последниот, имам и уште една боја како трула вишна нешто и да , и мене брзо ми се вадат, за 2-3 дена готово :devil: мислев дека е од тоа што сум како водна жаба па само мијам раце, ама изгледа не |( Сега купив две нијанси на флормар и ми траат по цела недела, исто така и на класикс многу долго траат :)
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  првата ја купив во Хрватска би требало до сега да е донесена во ск, а втората ја купив тука во мк во РИ-МА парфимерија.
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Oд оваа козметика поседувам лак за нокти,сјај и таа четката за смоки ајс :)
  Bо главно задоволна сум,не којзнае што,ама цената му е супер,сјајчето најмногу си го сакам 8)
   
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  622
  Вујна на сопругот од Германија кога доаѓа ми носи по некое парче лак за нокти и сенки.
  Не се којзнае што ама вршат работа.
   
 5. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  27
  Имам туш стварно е добар ,и сенка во 4 бои ..по 89денари беа..ептен сум задоволна.Сега ќе си земам и пудра и некое карминче :)
   
 6. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Џабе парите за лакот ...140ден го платив .. Првиот го имам и јас... ДВа дена и готово....

  А и од голден бе земав некако одма ми се лупат ... АЈ реков сеа од новине голден ке земам ама шо дека 3 пати да се налакирам па да испадне како шо е бојата во кутивчето ....

  :( :( Последно од ПАЦИФИК ми се погодија ....

  Се извинувам за офф топик :(
   

  Прикачени фајлови:

 7. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Вчера кога прашував за нешто за брзо сушење нокти мислев на нешто вака [​IMG]
  има некоја од вас користено?Колку чинат?Дали се добри?Или не мора од Есенс може и некоја др марка,само да е ефикасно.
   
 8. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Девојќи дали ја имате користено пудрава, дали навистина е трајна или за 3-4 часа се бриши од лице ? Колку пари е и дали убаво покрива? :) Благодарам однапред
   

  Прикачени фајлови:

 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Jас ја користам, можеби не трае 16 часа, но 10 трае со гаранција. Средна покривност, али со коректор е топ! Единствена маана ми е бојата, прво купив 20 беж и ми беше мн на розево и темно, па купив 10 нуд (најсветлата), ама пак ми е темна :/ Ќе пробам сега одозгора некоја посветла камена, па ваљда ќе биде ок
   
 10. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Е фала многу :) таква и ми треба да трај, а и мене маана ми е бојата кај сите пудри ми се чини нема нијанса како што е мојот тен, светла сум ама не многу , каква и да земам розеникаво мава :/
   
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Оваа на портокалово мава и би била топ да е посветла али јбг... ај може тебе ќе ти одговара :)
   
 12. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  36.829
  добри се и имаат пристапни цени ... ги имам користено само лакчињата сјајевите за усни и маскарата и задоволна сум :)
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  Излезе каталог од Есенс. Го даваат по парфимериите.
  Во него се објаснети скоро сите производи со дадени цени (и во какви бои се).
  Баш е интересен.
  Посебно забележав има многу видови на тушови - како молив, како фломастер...итн...
  :) ;)
   
 14. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Прост одговор - ништо не ми се свиѓа од оваа колекција, почнувајќи од лаковите за нокти па до пудрите се е крш.
   
 15. ljubljana

  ljubljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  10
  Моите пет омилени производи од Essence. Моливчињата за уста ги сметав како еден производ.

  1. Essence Nail Art Sealing Top Coat, со него лаковите држат 5 до 7 дена, и се посјајни.
  2. Essence Silky Touch Blush (20. babydoll). Еве како изгледа на лице, нежно секојдневно руменило: http://experimentalbeauty.blogspot.com/ ... sweet.html
  3. Essence Multi Action False Lashes Mascara, и рецензија: http://cenacyanus.blogspot.com/2010/04/ ... ashes.html
  4. Essence Eyeshadow (43. Mystic Lemon), како сенка и оддличен како highlighter, еве видете: http://www.nihrida.com/2011/05/essence- ... gle+Reader
  5. Essence Lipliners (07. cute pink, 08. red blush, 09. nude coral). Кремасти, пигментирани, може да се носат и сами со малку лабело.

  Ми се допаѓаат и производите од нивните limited editions, 50's Girls reloaded, беше фантастична, погледнете: http://ladyfabuloux.blogspot.com/2011/0 ... n-50s.html. Се надевам ќе ги донесат и во Македонија.


  [​IMG]
   
  На plavata212 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  имам користено само сјај за зголемување на усните, и како што ми се мене природно мн големи не се заприметуваше разлика но другарками кога стави и се зголемија повеќе. сепак задоволна сум сега засега :)
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.503
  Допаѓања:
  9.318
  Како се движат цените на маскарите во есенс?
   
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.754
  Од 155 до 209 денари (каталошки цени)
   
 19. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Која цена се лаковите?? :)
   
 20. ilovehim

  ilovehim Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Јас од есенс сум најмногу задоволна,од скоро почнав да ја користам,но подобра од неа за мене нема ;) им користам се и можам да кажам нај нај за нив :)

  Ги имаш во различни цени,баш сега гледам во каталогот, Color & go ти е 99 денари, multi demension лак за нокти со xxxl сјај ти е 135 денари...имаш и за француски маникир тие се 125 денари...значи цените се тука некаде од 100 до 150 денари...јас лично немам користено лакови бидејќи си ги грицкам ноктите :( и незнам кој да ти го препоачам :$