Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.385
  Допаѓања:
  70.054
  Пол:
  Женски
  Во веро џамбо ја имаше, ако не ја искупиле досега :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Followill

  Followill Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски


  Vo city mall ja imase
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Дали ја има банана пудрата во ДМ во Капитол? И кога веќе одам до горе, која маскара би ми ја препорачале? Не ми се даваат повеќе од 250 ден. а само тие имаат за таа цена посолидни.
   
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Catrice rock couture. Има и водоотпорна верзија од неа, со плави букви.
  [​IMG]
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.071
  Допаѓања:
  74.260
  Пол:
  Женски
  Банана пудрата ја имало во Сити Мол, а за во Капитол навистина не знам. Ќе ја пробам деновиве, па ќе пишам импресии каква е.

  Инаку, од маскарите ти ја препорачувам оваа. Ја користев зимава и ептен бев задоволна. Прва маскара од Есенс што не ме разочара во никој поглед.
  Цената беше 220-230 денари.
  [​IMG]
   
  На NarCis@, EMoonlight и Elence93 им се допаѓа ова.
 6. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.824
  Допаѓања:
  16.165
  Пол:
  Женски
  Нели ти се пресликува, и нели ти има некако чудна конзистенција маскарава? 8-|
  Ја купив пред извесно време, по твоја препорака :D
  Oва ми е прва маскара во живот која ужасно многу ми се пресликува. Па како што ми се природно долги трепките а таа ми ги издолжува уште малку плус, абе под веѓите и под очите лом се правам трепкајќи (facepalm)
  Плус и конзистенцијата и е некако чудна; не е ни премногу течна, ни ептен густа, ама така е некако грутчеста, па морам многу да внимавам колку има на четчето за да не нанесам грутчиња на трепкиве. Не знам дали ова со конзистенцијата е проблем баш со мојов примерок, или општо маскарата си е таква :?:
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.071
  Допаѓања:
  74.260
  Пол:
  Женски
  Досега не ми се пресликала, затоа и толку ја пофалив оти навистина ова прв пат ми се случува со маскара од Есенс. Сите други нивни маскари ми се пресликуваа.
  Ако ти одговара како маскара или ако сакаш да ја потрошиш, можеш да ставиш малку фиксатор. Јас така се обидував да спасам некои маскари кои се пресликуваа, па со повеќето успева овој трик.

  Инаку да, формулата е необична. Има некои восоци во составот колку што разбрав од читање блогови, па затоа формулата е таква. Баш би ја опишала како густа, „подзасушена“ ама во друга смисла - веројатно ме разбираш. Веднаш се лепи за трепките, им дава интензивна боја и исто многу ми ги издолжуваше. Ми беа навистина огромни трепките и кога ставав повеќе дури ми сметаа понекогаш кога носев наочари. :lol:

  П.С. Не приметив да ми оставала грутки понекогаш. Ептен при крај само, кога скроз се исуши па морав да „копам“ низ шишенцето за да извлечам маскара.
   
  На MagsDestiny му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  3.457
  @Mishela колку пари е банана пудрата ? :)
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.071
  Допаѓања:
  74.260
  Пол:
  Женски
  Дечко ми ми ја купил, па заборавив да проверам цена. Ако ја чува фискалната ќе пишам секако.
  Инаку не верувам дека би била повеќе од 300 денари, ако се раководиме според цените на останатите нивни камени пудри.
   
  На sofija014 и Ginger^ им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.495
  Допаѓања:
  41.488
  Пол:
  Женски
  Ќе го пратам и јас мојот да ја земе фамозната банана:D
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.519
  Пол:
  Женски
  Дали се пресликува од сам старт, или сега кога се затопли? Јас тоа го приметив сега, па мислам дека има врска топлово време... можеби поради восоците што ги содржи (така пишува на неа) за издолжување на трепките.
  Мене ми е проблем топлово време со маскарите, сите добиваат некако потечна конзистенција или можеби грешка сум, можеби е до мојата кожа :?:
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  14.444
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми се допаѓа таа маскара,ја купив ептен дека ја фалеа ама ужасна е ми ги лепи трепките и црно остава под очи ја фрлив
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.385
  Допаѓања:
  70.054
  Пол:
  Женски
  Исто заприметив дека се пресликува баш кога се стопли. Прво ја имав оваа за извиткување, а сега ја користам таа за издолжување и претходно ниеднаш не ми се пресликала. Изгледа ќе да е до топлото :|
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.824
  Допаѓања:
  16.165
  Пол:
  Женски
  Мене од сам старт ми се пресликува, а уште прилично ладничко беше кога ја зедов.
  Можеби е до тоа што трепкиве буквално ми допираат на кожата под веѓите, ама пак ниедна друга маскара до сега не ми се пресликувала. Мене дефинитивно не ми одговара.
  Плус ме нервира и фактот што го споменав предходно, што има грутчеста конзистенција па мора многу да внимаваш да не ги залепиш трепките, а не секогаш пред излегување имам толку време за да сум толку внимателна со нанесувањето маскара.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  3.457
  Во кои се ДМ ја има банана пудрата од есенс? Во Џамбо, ГТЦ и Сити мол бришка беше...:^)
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Да не ја има во Еликсир бананата? :lol:
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  14.444
  Пол:
  Женски
  @Mishela ја има сеуште банана пудрата?
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.071
  Допаѓања:
  74.260
  Пол:
  Женски
  Не сум проверила, но би требало да ја има уште.
  Тек излезе, не верувам да е повлечена од продажба.
   
  На EMoonlight и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 19. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  2.194
  Девојки дали сте ги виделе мат кармините на Есенс од ова пакување и 2in1 Camouflage пудрата во ДМ или можеби во некоја друга парфимерија?
  download (1).jpeg
  download.jpeg
   
 20. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  3.457
  Нека ме корегира некој ако сум грешка но мислам дека ја повлекоа пудрата односно таа серија од есенс.