Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Карминот јас ја имам нијансата 02 ама не ми е од сеа пред некој месец го купив во дм во трговски
   
 2. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  17.482
  Пол:
  Женски
  Пудрата никаде ја нема, знам затоа што и јас ја барав. Додека пак кармините, некои од нијансите ги има во Еликсир по 85 ден. :)
   
 3. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  2.194
  На Kitty23 и marta993 им се допаѓа ова.
 4. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  17.482
  Пол:
  Женски
 5. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
 6. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  Iskustva so pudrata ako moze da mi kaze nekoja dokolku ja ima koristeno..
  Me interesira pokrivnosto i dali isfrla
  s-l300.jpg
   
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Essence-02-Donuts-Go-Nut-Velvet-Matte-Lipstick-4478769-2.jpg 38679528_285102918749158_6874635240795537408_n.jpg
  Дали ги има овие кај нас и која цена се? Од второве мислам на мат течните кармини, знам дека има и сјајни, тие ги видов.
   
 8. sorbet

  sorbet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.258
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.963
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено и презадоволна бев, држеше пудрата стварно и супер покриваше.Едно време ја повлекоа мојата нијанса па престанав да ја користам.

  Ps јас немав проблеми со исфрлање
   
  На Polyina и EraBon им се допаѓа ова.
 10. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  @Ginger^ го пробав уште неколку пати гелот Make me Brow, и искрено мислам дека истиот изглед може да се добие и само со исцртување со моливче. Сепак, ова е прв пат да користам ваков тип на производ па не знам што точно треба да очекувам од истиот. Кога го ставам, на некои делови од веѓите каде што ми се поретки можам да забележам мал пигмент, не е нападно. Исто така, првиот пат кога нанесов и кога ја пипнав веѓата имав чувство како да пипкам коса потопена во лак но подледниве неколку пати не го осетив ни тоа. Искрено не би земала повторно, од причина што како што реков истото може да се постигне со моливче само ама ете може и јас не знам да го користам како што правилно треба.
   
 11. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.832
  Пол:
  Женски
  Ништо од внесување на свежина преку нов производ за веѓи:lol:
  Ќе земам пак од омиленото моливче на есенс:D
  Фала:*
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.523
  Пол:
  Женски
  Јас па ептен го сакам производов и го користам речиси секој ден. Дава густина на веѓите, ги расчешлува убаво и ги држи во иста форма цел ден. Не пополнува дупки ама не му е тоа ни намената.
  Еве како стои -
  IMG_20180907_012201.jpg
   
  На LollySky, EMoonlight, Ginger^ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  20180915_215831.png
  Ги донесоа овие кај нас? Ако некоја ги забележи нека пише :)
   
 14. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Дали сеуште го носат кај нас моливчето за усни satin mauve? Зошто видов на нивната официјална страна дека го нема ;(
   
 15. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  14.381
  Пол:
  Женски
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Важи. Бев пред некој ден во ДМ во Капитол и ги немаше.
   
  На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.346
  Пол:
  Женски
  Ги повлекоа сите стари моливчиња, мислам дека ги изменија и пакувањата и имињата на нијансите.
  Сигурно има слична некоја нијанса, само под друго име.

  На пример, да го споредиш тој од soft contouring линијата - 08 big proposal со satin mauve моливот.
  На фотографијата на сајтот моливот изгледа многу светло, ама сликата од нијансата е речиси иста со satin mauve.

  Или од самооштречките, нијансата 05 личи на него. Плус името (so un-grey-tful) ептен потсеќа на таа нијанса.
   
 18. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу баш ќе ги видам тие две и ќе одберам :)

  И дали овие сенки за очи ги има кај нас?
   

  Прикачени фајлови:

 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-10-23-17-15-54.png

  Дали го има овој кармин кај нас, конкретно во црна боја?
   
 20. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  22.685
  Пол:
  Женски
  Треба да го има да. Има неколку бои меѓу кои и црвена. Пишува дека има многу висока прекривност.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.