Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.733
  Пол:
  Женски
  Го пробал некој хајлајтеров? Дали изгледа природно на лице? ACFA4A73-3A19-4C7E-ADDA-16E25A1886B3.jpeg
   
 2. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.709
  Пол:
  Женски
  Одличен е, убаво легнува на кожа и делува природно.
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.733
  Пол:
  Женски
  @NarCis@ го земав тој на Wet and wild,не е лош
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.832
  Пол:
  Женски
  Ела Дворник ја рекламираше.
  Да се надеваме дека ќе ја донесат

  Essence-hohoho-kerstcollectie-3.jpg
   
  На EMoonlight, Oxymoron, x.Daisy.x и 2 други им се допаѓа ова.
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.523
  Пол:
  Женски
  Ко што им се празни штандовите не верувам.
   
  На Irreplaceablee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.733
  Пол:
  Женски
  Со месеци ништо не носат на есенс тапа е |(
   
  На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.527
  Допаѓања:
  156.747
  А од kosmetic4less имате нарачувано?
   
 8. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  5.971
  Пол:
  Женски
  Девојки во Дм конечно цел нов асортиман на есенс. Се комплет ново од маскари, кармини, палети сенки, прајмери моливчиња.... Многу убави работи. Гледав рецензии има и нова пудра која е топ. :)
   
  На buba4e89, angela.kostova, EMoonlight и 5 други им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.559
  Допаѓања:
  247.697
  Пол:
  Женски
  Во сите ли има? :)
  Каде гледаше ти?
   
  На Alisa22 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 10. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  Јас ги видов во ДМ во Џамбо и ГТЦ и во Еликсир во Џамбо. Мислам највеќе избор има во Еликсир.
   
  На LollySky, CameliaMiller и joy1 им се допаѓа ова.
 11. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.527
  Допаѓања:
  156.747
  Алелуја, очај ги имаше фатено :)
   
 12. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  5.971
  Пол:
  Женски
  Во сите Дм се стигнати и се редат. :) Преубави работи има. Конкретно моментално се редат во Капитол. Маскарата розева сега е светло сина и со четкичка како на мах фактор Фолс лаш ефект.
   
  На buba4e89, LollySky, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Јас се уште патам зашто го нема фамозниот pure nude хајлајтер кај нас ;(
   
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  Има ли нешто останато во дм од есенс за 85ден? Од оние производине "наскоро напуштање"
   
 15. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  5.971
  Пол:
  Женски
  Ај уште еднаш да ве израдувам на Есенс легендарната маскара розева повторно ја има. :D
   
  На Mrs. Lovett и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.527
  Допаѓања:
  156.747
  Не знам за другите места, во ДМ Сити Мол ама баш ништо немаше, празно беше. Ни стандардната мат камена што ја купувам ја немаше.
   
 17. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  5.971
  Пол:
  Женски
  Ако те носи пат накај Дм Капитол таму е полн штандот на Есенс. :)
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.527
  Допаѓања:
  156.747
  99% од тој Капитол купувам, денес морав до Сити Мол. Штета.
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  p1805636-1805636_-1_-1_63128.jpg essence-adventure-awaits-makeupinflight-17.jpg
  @marama
  Се надевам не пречи тука што ти одговарам. Станува збор за потемниот кармин, го земав од ДМ Тафталиџе за 195 денари. Мрсен е и лесно се брише, бојата е прекрасна и остава убав траг од светки. Нијансата е 01.
  *да напоменам, само на рака ми е тестиран.
   
  На EMoonlight, marama, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.455
  Ако ги видите палетиве, споделете :)
   

  Прикачени фајлови:

  На EMoonlight, Fatalnata и oblace1 им се допаѓа ова.