Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Зашто ги тргнаа Есенс од продажните места на Еликсир знаете?
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Colour boost карминчињата мат, се must, да ги пробате.
  Не знам долготрајност, ама составов, кремастава структура, четчето и амбалажата се топ. Ја имам нијансата 01 dusty romance, сеа ја нанесов и се изненадив. Потемна кафеава е, ама преубава, таква и барав.
  Се надевам нема да ме разочара долготрајноста, околу 189 денари се.
   
  На buba4e89, angela.kostova и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.192
  Допаѓања:
  10.394
  Пол:
  Женски
  Баш сега гледав на страницата на есенс има доста производи во категоријата напуштање наскоро. Значи све тоа ќе се по 85? :?: а многу убави палети и пудри гледам
   
 4. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  2.678
  Пол:
  Женски
  Во ДМ тоа ќе го има ? Или на некое друго место :)
   
 5. xnotyourbabex

  xnotyourbabex Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Есенс порано беа 2/5 немаше долготрајност на производите а квалитетот онака. Сега буквално се едни од подобрите. Мора да го пофалам коректорот Camouflage со портокалово капаче значи покривност ептен сега искочи друго издание Camouflage + предобро покрива за 180 денари. Исто им е добра и instaperfect пудрата и glow to go палетата со хајлајтери значи немам зборови
   
  На Glossy-girl, crazylady, ludamaja10 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.192
  Допаѓања:
  10.394
  Пол:
  Женски
  јас колку што знам во дм ги има производите на есенс и во еликсир. Јас во дм ќе барам.
   
 7. xnotyourbabex

  xnotyourbabex Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Во Еликсир секогаш имаат штанд со производи од 85 денари така што да не губиш време отиди директно таму
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  5.603
  Пол:
  Женски
  Нема да ги има веќе во Еликсир.
   
 9. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Каква кожа имаш? Мислиш дека би одговарало на комбинирана кожа?
   
 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.192
  Допаѓања:
  10.394
  Пол:
  Женски
  значи само во дм да бараме
   
 11. xnotyourbabex

  xnotyourbabex Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Комбинирана ми е т зоната масна имам делови кај што ми е нормална и под очи сува
   
  На angela.kostova му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Производите што беа намалени на 85 денари пред некое време во Еликсир сега се исто така намалени во ДМ ама не се по иста цена, туку можеби еве 30-40% од редовната цена.
   
  На angela.kostova и marchi-cool им се допаѓа ова.
 13. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  5.603
  Пол:
  Женски
  Да може ќе ги има и во други парфимерии.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.192
  Допаѓања:
  10.394
  Пол:
  Женски
  кај нас во градот има продавничиња каде се продаваат есенс производи но никогаш нема промена на цена. Цените се како од старт без разлика дали ќе се најави попуст или не
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам, го пробав сега без лабело colour boost карминот и искрено не сум фасцинирана. За траење, трае, ми издржа 3-4 саати ама корупки ми ја направи устата, можда затоа што немав лабело одоздола. Би требало да е подруго со поубава подлога, значи премногу ја суши устата.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов да го пофалам коректоров на Есенс camouflage + matte
  [​IMG]
  Значи ако барате ПОКРИВЕН коректор со одлични неутрални нијанси ќе го барате овој коректор.Јас ја имам нијансата 20 light ivory, а постојат три нијанси. Мислам е меѓу најдобрите коректори што го има произведено Есенс. Не се вовлекува во линиите на очите иако е мат не ја суши кожата. Ова е еден одличен производ за малку пари.
   
  На buba4e89, MayDiamonds, EMoonlight и 8 други им се допаѓа ова.
 17. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  како и секогаш, Дм се најскапи
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Followill

  Followill Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Super e Camouflage+ korektorot, no siseto e skoro pa i prazno, ne go koristev korektorot ni eden mesec, vekje e prazno celo. Stavav samo pod ocite i na 2-3 mesta kade sto imam fleki. :( :(
   
 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Има некоја искуство? Дали е нешто слично на ББ крема?
   
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Се продаваат уште? AB3563DA-DD0C-4AD1-B415-035F958C9A0A.jpeg
   
  На Katty52 му/ѝ се допаѓа ова.